Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jakiś prosty schemat lab zasilacza stabilizowanego z regulacją U;I.

piterrrek 19 Gru 2015 00:24 516 2
  • #1 19 Gru 2015 00:24
    piterrrek
    Poziom 6  

Cześć.
    Jestem początkujący jeżeli chodzi o praktyczną część elektroniki. Jakiś miesiąc temu, na tym forum pomogliście mi w dopieszczeniu mojego pierwszego samodzielnego projekciku zasilacza stabilizowanego.

Ostatnio pomyślałem nad porwaniem się na coś trudniejszego, mianowicie marzy mi się własny zasilacz laboratoryjny konkretnie rzecz biorąc własnoręcznie wykonany.

Przeglądałem inne tematy i internet i co prawda znalazłem jakieś schematy ale były albo ogromne albo nie do końca je rozumiałem.

Często polecanym układem był ten układ.

Jednak nie do końca rozumiem zasadę działania, rozumiem że komparatory mają porównywać sygnał z wyjścia i generalnie ogólny zamysł konstruktora, ale ogólnie...jest wiele elementów których funkcji totalnie nie rozumiem, dlatego jeżeli znacie jakiś schemat stosunkowo prostszy i mogli byście podesłać, był bym wdzięczny, zresztą za każdą merytoryczną odpowiedź będę wdzięczny :)

0 2
  • #2 19 Gru 2015 00:25
    Bartek93klm
    Poziom 5  

Opisz nam jaki układ Ci się marzy, jaki prąd max na wyjściu chcesz z niego "wydoić", w jakim zakresie chcesz przestrajać napięcie, a potem zajmiemy się resztą ;)

0
  • #3 19 Gru 2015 00:33
    piterrrek
    Poziom 6  

Myślę o regulacji U=0-30V; I=0-1(może 2)A ale generalnie może być regulacja napięcia do 24 pewnie wystarczy. Myślałem żeby to była moja baza do dalszej zabawy w warsztat elektroniczny :)

0