Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

STC 48/30 - Zapala się czerwona dioda

21 Gru 2015 21:49 1296 3
 • Poziom 24  
  Witam. Mimo, że bateria akumulatorów jest w pełni naładowana - zapala się czerwona dioda, niedoładowana - także. Budowa Ładowarki na pozór prosta ale znalezienie usterki już nie. Gdzie szukać przyczyny tego stanu?.
 • Poziom 15  
  Nie znam tej ładowarki, ale może napięcie naładowanych akumulatorów jest niższe niż zakładane przez ładowarkę i przez to sygnalizuje Ci niedoładowanie. Może ładujesz zły typ akumulatorów, albo jakieś stare, których napięcie się obniżyło.
 • Poziom 24  
  Ładowarka ta automatycznie włącza się, gdy napięcie na baterii spadnie do odpowiednio niższej wartości. Czerwona dioda sygnalizuje awarię baterii. Na innej identycznej ładowarce uruchamia się proces ładowania, na tej niestety nie, bo zapala się ta nieszczęsna dioda i nic się nie dzieje. Powinna zapalić się górna dioda żółta niskiego stanu i rozpocząć się proces ładowania. Tak powinno być, gdy urządzenie jest sprawne. Schemat załączony do ładowarki jest tylko strukturalny, trudno dociec, co może być przyczyną niesprawności. Sprawdziłem wszystkie elementy dyskretne i są OK. Układów sprawdzić już tak się nie da. Moje pytanie brzmi - co może być powodem tego zachowania?.
 • Poziom 24  
  Odświeżam temat. Próbuję zrysować schemat ładowarki ale jest to trudne. Płytka jest dwustronnie laminowana i dlatego szukam normalnego schematu. Bez niego naprawa może być niemożliwa. Proszę o pomoc.