Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sharp Aquos LC-37GA8E - Samoczynnie się wyłącza

25 Gru 2015 01:14 3105 2
  • Poziom 7  
    Witam, posiadam telewizor Sharp Aquos LC-37GA8E. Podczas rutynowego oglądania telewizji, zaczęła migać dioda i telewizor zgasł (przeszedł w tryb standby). Kolejna próba zakończyła się tym samym po ok. 10 sekundach działania. Kolejne próby już tylko załączały telewizor, bez pojawienia się obrazu i po 3 sekundach przechodził on w tryb standby. Próby wejścia w tryb serwisowy kończyły się na wejściu w tryb K i zdążeniu odczytania informacji znajdującej się pod literą (pcrtw 11111). Raz powiodła się próba wejścia w menu serwisowe, na ok. 1 sekundę.
    Z informacji na forum dowiedziałem się iż przyczyną mogą być wadliwe świetlówki, bądź inwerter. Jednakże obraz podczas tych kilku sekund w trybie K jest prawidłowy, nie ma nigdzie niedoświetleń, ani zmian kolorów. Po prostu działa 2-3 sekundy i gaśnie (świeci się cały czas zielona dioda).
    Ponieważ są święta, serwisy pozamykane, a ja jako-takie pojęcie na temat elektroniki mam, prosiłbym o w miarę proste wyjaśnienie sytuacji i próbę podania rozwiązania problemu. Pozdrawiam
  • Poziom 14  
    La page 11111 ce situe ou ?