Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

nBOX 5800SX Enigma2 - Dekoder zawiesza się zaraz po uruchomieniu

bulibuli7 26 Dec 2015 21:20 14358 8
    bulibuli7
    Level 9  
    Dekoder nBOX z Enigmą2 na pokładzie zaraz po uruchomieniu Enigmy2 i pojawieniu się obrazu zawiesza się tj. obraz zostaje zamrożony, a następnie powraca do poziomu u-boot 1.3.1 053 i tak już pozostaje. W tej sytuacji jedynie co można zrobić to nacisnąć przycisk włączenia na przednim panelu dekodera co sprawia, że na wyświetlaczu pojawia się PROG i zaraz po nim FAIL. Dalej nic się nie da zrobić. Pozostaje odłączenie dekodera z prądu. Co mogło się stać z dekoderem? Ponowne wgranie Enigmy2 FREEBOX OPENPLI 8.6 nic nie dało (proces wgrania openpli 8.6 przebiegł bez problemu). Objaw pozostał ten sam. Czy ponowne wgranie boot-a, env i enigmy powinno pomóc, czy też wina leży raczej po stronie sprzętu?
    bulibuli7
    Level 9  
    Tak, jest to dekoder z dyskiem (czarny).
    KIEROWCA_VW
    Level 35  
    Zajrzyj do środka: kondensatory, dysk...
    bulibuli7
    Level 9  
    Kondensatory na pierwszy rzut oka wyglądają OK. Jeżeli chodzi o dysk to od pełnego czasu miałem z nim problem. Raz się uruchamiał raz nie, a nawet jak się uruchomił, to nie można był nic na niego nagrać.
    charlee
    Level 19  
    Odepnij dysk i sprawdź czy dekoder się uruchomi.
    bulibuli7
    Level 9  
    Dodam jeszcze, że dekoder zawiesza się w momencie kiedy pojawi się obraz jakiegokolwiek kanału (kodowanego czy też niekodowanego). Dopóki jestem na kanale, który jest zakodowany (obraz czarny) mogę bez przeszkód chodzić po menu dekodera i nic się nie dzieje, nie ma żadnej zwiechy.
    matzg
    Level 35  
    Zrób jak sugeruje @charlee... stawiam jednak na blok zasilania .
    Możliwe że sam zasilacz odmawia już posłuszeństwa.
    bulibuli7
    Level 9  
    Dziękuję za wszelką pomoc. Okazało się, że trzy kondensatory były wadliwe. Po ich wymianie dekoder ponownie działa bez zarzutów.