logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Jak zdjąć sim lock z SE T610? DSS-25, kabel serwisowy, darmowe metody?

Domin21 27 Gru 2015 21:42 1440 21
REKLAMA
  • #1 15274474
    Domin21
    Poziom 15  
    Posty: 513
    Pomógł: 9
    Ocena: 52
    Witam.
    Jak zdjąć sim lock z tego telefonu? Wiem że już były takie tematy, ale na chwilę obecną czy są darmowe sposoby na to?
    Posiadam podstawkę dss-25 i chyba kabel serwisowy, ale nie jestem pewny czy posiadam ten kabelek.
    A jeżeli coś kupować do tego to co kupić najlepiej? Bo np. SETOOL3 nie zdejmuje sim locka z tego telefonu. Jeżeli kupować to chciał bym też żeby stare SE robił.
    Najlepiej gdyby jedynym kosztem jaki trzeba by było wydać to było kupno samego box-u, a potem bez kredytów dało się ściągać sim locki z SE (ewentualnie też z innych). Co do SE to mam namyśli głównie te telefony których nie robi SETOOL3. Żeby najlepiej dzięki tymi dwoma box-ami dało się zrobić jak najwięcej telefonów SE.
    Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #2 15274727
    blahfff
    Poziom 42  
    Posty: 4957
    Pomógł: 1036
    Ocena: 1294
    Do tak starych trupow sprzetu juz nie dostaniesz. Jest juz od dawna martwy Cruiser, ktory to robil (ale mi np. ostatnio nie chcial juz dzialac), jest MT-Box (jeden z modulow obslugiwal), tez nie chcial mi sie ostatnio laczyc. UFS/HWK maja w obsludze, ale ubilaly mi telefony. Ostatecznie poszukalem starej wersji SEMCToola (3.3 badz 8.4) i poszlo od razu. Wersje, ktore dzialaja bez klucza kraza w internecie, nie powinienes miec problemu ze znalezieniem.

    Co do obslugi nowszych modeli ponad to co robi setool. Jest jeszcze SmartClip 2/Sigma, ktore dodatkowo robia simlocka patchem z jeden serii telefonow wiecej (Xperia M, S, T, SP i cos tam jeszcze). Box z aktywacja wychodzi dosc drogo wiec musisz ewentualnie przekalkulowac czy ma to dla ciebie w ogole sens.
  • #3 15277863
    Domin21
    Poziom 15  
    Posty: 513
    Pomógł: 9
    Ocena: 52
    Czyli jedynie co do starszych telefonów se to jedynie SEMCTool v 8.4. Zastanawiałem się nad tym, ale myślałem że inne boxy jeszcze wspierają stare SE, a tu nic:(.
    Przed zakupem powinienem coś wiedzieć na temat tego sprzętu żeby głupoty nie zrobić?
    A może masz na sprzedaż:)?
    I co do kabla to podstawka wystarczy mi co mam czy muszę jeszcze w kabelek inwestować?
  • #4 15278196
    Konto nie istnieje
    Poziom 1  
  • Pomocny post
    #5 15278763
    blahfff
    Poziom 42  
    Posty: 4957
    Pomógł: 1036
    Ocena: 1294
    SemcToola juz nie kupisz. Po prostu poszukaj od razu dzialajacej wersji. Do simlockow wystarczy. Ewentualnie, mozesz poszukac Cruisera, ktory obslugiwal wszystkie te modele do DB2020 wlacznie (choc tu juz gorzej bodajze z simlockami), ale jedynie jakis aktywowany i z paczka instalacyjna i flashy bo potem ciezko moze byc to znalezc.

    @lisiorrr333, w zasadzie setool. Obsluga tych platform bardzo dobra i robi wszystko co sie w tym modelach zrobic dalo, wliczajac w to zgranie gdfs, wrzucenie nowego, aktualizacje EROMow itp. Sprzet wciaz aktualizowany i rozwijany, serwery z paczkami softu nadal dzialaja.
  • Pomocny post
    #6 15278799
    FIsiu_
    Poziom 28  
    Posty: 1139
    Pomógł: 128
    Ocena: 293
    Do starszych modeli jeśli chodzi o simlocki to można kupić Sony Ericsson Clip 3.0 Link,
    Lub 4.0 Link.
  • REKLAMA
  • #7 15278865
    Adrian4477
    Poziom 31  
    Posty: 1464
    Pomógł: 179
    Ocena: 184
    Ma ktoś doświadczenie z tym clipem 3.0? Robi faktycznie R310s oraz P800, P900? Cena nie jest wysoka, nawet na kilka sim locków by się opłaciło.
  • Pomocny post
    #8 15278871
    FIsiu_
    Poziom 28  
    Posty: 1139
    Pomógł: 128
    Ocena: 293
    Ja mam v3.0 i kilka dni temu robiłem T610, reszty nie pamiętam bo sięgam po to raz na pół roku.
  • #9 15278962
    Adrian4477
    Poziom 31  
    Posty: 1464
    Pomógł: 179
    Ocena: 184
    Jakby się ktoś wypowiedział czy robił tym wyżej wymienione modele to byłbym wdzięczny, szczególnie zależy mi na R310s bo mam kilka sztuk z plusa.
  • #10 15283662
    Domin21
    Poziom 15  
    Posty: 513
    Pomógł: 9
    Ocena: 52
    SEMCTool v 8.4 i v 5.0 (v8.7 jeszcze wyczytałem) chyba już nie da się kupić. Podobnie SonyEricsson Unlock Clip v4.0 Nemesis
    A więc zostaje chyba tylko -SonyEricsson Clip 3.0
    Ja znalazłem dodatkowo klip, który można kupić - SonyEricsson GTCL-001 Unlock Clip v2.0
    Czy są jeszcze jakieś propozycje co kupić?
  • Pomocny post
    #11 15284224
    nutergsm
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 8429
    Pomógł: 1034
    Ocena: 1662
    SEMCTool v 8.4 nie trzeba kupować wystarczy pobrać z internetów.
  • #12 15297979
    Domin21
    Poziom 15  
    Posty: 513
    Pomógł: 9
    Ocena: 52
    A więc warto coś kupować do simlocka i softu do t610 itp. jak jest ten darmowy program?
  • REKLAMA
  • #14 15303266
    Domin21
    Poziom 15  
    Posty: 513
    Pomógł: 9
    Ocena: 52
    SEMCTool v 5.0 (może ktoś ma nowszy) znalazłem i mam podstawkę DSS-25, ale jak ją podpinam to wyskakuje pod COM 182, a program robi do 99 lub 100 COM. Bo muszę wybrać COM jak rozwiązać ten problem?
  • Pomocny post
    #15 15303300
    nemo333
    Poziom 30  
    Posty: 1374
    Pomógł: 135
    Ocena: 307
    Sprawdź w menadżerze urządzeń czy możesz zmienić przydzielony numer portu.
  • REKLAMA
  • #16 15303482
    Domin21
    Poziom 15  
    Posty: 513
    Pomógł: 9
    Ocena: 52
    Mam włączony menedżer, ale nie widzę żeby się dało zmienić. Mam win.XP
  • #18 15306193
    Domin21
    Poziom 15  
    Posty: 513
    Pomógł: 9
    Ocena: 52
    Dzięki jesteś wielki:). Ma ktoś doświadczenie z tym programem chodzi mi o oprogramowania i simlocki jak to robić i skąd brać. Czy mszę założyć nowy temat?
  • Pomocny post
    #19 15308305
    gracjan55
    Poziom 36  
    Posty: 2983
    Pomógł: 315
    Ocena: 241
    Zaznaczasz clear splock i do selected job - wtedy ściągasz blokadę simlock. A soft wgrywasz w zakładce flash avr/flash arm, softy w takim formacie masz na chomiku gsmpl.
  • #20 15308498
    Domin21
    Poziom 15  
    Posty: 513
    Pomógł: 9
    Ocena: 52
    coś nie łapie. Jak powinienem podłączyć tel włączony czy nie? Bo nie współpracuje ani tak ani tak.
    A później oprogramowanie spróbuje wgrać żeby braningu się pozbyć.
  • Pomocny post
    #21 15308553
    Adrian4477
    Poziom 31  
    Posty: 1464
    Pomógł: 179
    Ocena: 184
    Wyłączony. Wciskaj włącznik po podłączeniu kabla. Zazwyczaj trzeba się sporo nakombinować żeby załapał, ale da się dojść do wprawy jak to robić.
  • #22 15314053
    Domin21
    Poziom 15  
    Posty: 513
    Pomógł: 9
    Ocena: 52
    Działam przez podstawkę DSS-25 muszę podpiąć do niej jeszcze ładowarkę?

Podsumowanie tematu

✨ Użytkownicy dyskutują o metodach zdejmowania sim locka z telefonu Sony Ericsson T610. Wskazują, że darmowe oprogramowanie, takie jak SEMC Tool (wersje 8.4 i 5.0), może być skuteczne, a także sugerują użycie podstawki DSS-25 oraz kabli serwisowych. Wspomniano o różnych boxach, takich jak Cruiser i SmartClip, które mogą obsługiwać starsze modele SE, ale ich dostępność jest ograniczona. Użytkownicy dzielą się doświadczeniami z używaniem Sony Ericsson Clip 3.0 oraz problemami z portami COM w systemie Windows XP. Wskazówki dotyczące podłączania telefonu oraz wgrywania oprogramowania są również omawiane.
REKLAMA