Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Briggs&Stratton - Które kosiarki miały el.rozrusznik

27 Gru 2015 22:17 2145 7
  • Poziom 9  
    Tak jak w temacie.Podpowie ktoś które kosiarki Briggs&Stratton lub które silniki ( do 6KM) wychodziły z rozrusznikami?

Wykonuje projekt Zdalnie odpalanego agregatu DC 12V i poszukuje silnika z el. rozrusznikiem najlepiej B&S
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 1  
  • Poziom 9  
    Brzmi ciekawie.Proszę powiedzieć, czy poza częściami o których mówisz trzeba coś przerabiać czy to są pasujące części? znalazłem sporo rozruszników do B&S i lista do których silników pasuje jest długa.Problem w tym, że nie podają modelu silnika a jakieś kody.Niestety po kodzie nie jestem w stanie zidentyfikować silnika.Meczę się z tym już dość długo.Potrzebuje ok 10 silników z rozrusznikiem i znalazłem ze 3 modele w rozsądnej cenie. Ich pojemność to od 190cc w górę. Zastanawiam się czy do tych tańszych i mniejszych także można założyć el.rozrusznik.
  • Poziom 1  
  • Poziom 22  
    ... silnik z kosiarki do agregatu? ... a może od razu szukaj silnika z wałem poziomym przystosowanym do montażu w prądnicy??? ( BS, Robin , Honda jakiś chiński... ).
    Sławek
  • Poziom 9  
    Jak jest z jakością tych silników Tecumseha? .Chińskie odpadają, chociaż jest kilka chłodzonych cieczą co byłoby dla mnie idealne.Np "Silnik BASHAN 200cc" Zdecydowałem jednak, że wole firmowy chłodzony powietrzem niż chińczyka w cieczy.

Silnik którego szukam ma napędzać alternator 24V z obciążeniem max 30A. Ma być odpalany zdalnie 2-do 4 razy w miesiącu na ok 10h.

Małych silników 4t chłodzonych cieczą chyba nie znajdę:(

Sławek K napisał:
    ... silnik z kosiarki do agregatu? ... a może od razu szukaj silnika z wałem poziomym przystosowanym do montażu w prądnicy??? ( BS, Robin , Honda jakiś chiński... ).
    Sławek

Co za różnica z której strony mam wał? Od punktu mechanicznego dla mnie bez różnicy bo alternator będzie napędzany przez koła pasowe.
  • Poziom 1  
  • Poziom 22  
    ... Po prostu nie wiem czy stawiając agregat na sztorc łożyska długo wytrzymają, ale nie wątpię ,że można tworzyć różne konstrukcje i wyrazem tegoż jest wyżej zamieszczone zdjęcie.
    Oczywiście takie samo pytanie należy zadać czy alternator może pracować w pozycji gdy oś wirnika będzie pionowa.
    Miałem kosiarkę z rozrusznikiem: Flurelle- silnik tecumseh bodajże 5 kM .
    Pomimo wskazanych wyżej wątpliwości życzę powodzenia .
    Sławek