Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Philips GC 8330 - Nie działa generator pary

nestlikos 28 Gru 2015 15:25 1413 6
  • #1 28 Gru 2015 15:25
    nestlikos
    Poziom 2  

Witam,
    posiadam żelazko z generatorem pary Philips GC 8330.
    Zaraz po włączeniu generuje parę, bojler i pompa działają. Jak się już nagrzeje to po włączeniu przyciskiem na żelazku, żelazko ładnie daje parę do momentu skończenia się pary wygenerowanej zaraz po włączeniu. Potem już tylko słychać pstrykanie elektrozaworu za każdym razem kiedy włączam przycisk pary na żelazku.
    Teoretycznie można by było pomyśleć że elektrozawór jest sprawny, bo pstryka ale zastanawiam się, czy to własnie nie jego wina, bo jak jest generator uruchamiany automatycznie zaraz po włączeniu to działa a potem z przycisku (jak już się para skonczy) już się nie załącza, tylko pstryka na elektrozaworze. Proszę o porady co mogę sprawdzić.

Dodam jeszcze, że aby znowu wygenerowało parę wystarczy wyłączyć i włączyć generator (bez wystudzania).

Z góry dziękuję i pozdrawiam
    Krzysiek

1 6
  • #2 28 Gru 2015 22:32
    nioop

Specjalista AGD

W pierwszej kolejności zapytam czy sprzęt i kiedy był odkamieniany (uprzedzając napisałem odkamieniany - Nie zalany octem, sokiem bananowym czy innym wynalazkiem)

Pytam, bo w generatorach pary 90% usterek wynika z zaniedbań, a są one czułe na warstwe kamienia..

1
  • #3 28 Gru 2015 23:26
    peter falk
    Specjalista AGD

Woda jest pobierana ze zbiornika?

0
  • #4 29 Gru 2015 11:28
    nestlikos
    Poziom 2  

Witam,
    sprzęt był odkamieniany specjalnym preparatem, ale możliwe że zbyt późno i nieregularnie (żelazko jest sąsiadki;).
    Wodę ze zbiornika pobiera na pewno na samym początku po włączeniu, wtedy pewnie (jak się domyślam) ma zaprogramowane, że ma pobrać wodę, zagotować i zapalić lampkę o gotowości.
    Potem ciężko mi powiedzieć czy pobiera na bieżąco, bo właściwie nie zdążę wyczerpać tej, którą pobrał na początku, zanim przestanie działać.
    Pozdrawiam

0
  • #5 11 Sty 2017 19:54
    REMS2005
    Poziom 9  

Witam czy cos sie wyjasnilo z ta usterka ? Bo mam dokladnie to samo :( w tefalu.

1
  • #6 11 Sty 2017 23:24
    nestlikos
    Poziom 2  

Witam,
    niestety nic się nie wyjaśniło, kupione nowe żelazko.
    Pozdrawiam

0
  • #7 12 Sty 2017 14:51
    REMS2005
    Poziom 9  

dziekuje za odpowiedz zrobilam tak samo :)

0