Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DSP w Onkyo TX 575

different 15 Cze 2005 23:29 5132 16
  • #1 15 Cze 2005 23:29
    different
    Poziom 15  

Czytałem już naprawdę sporo postów na ten temat. Od 2 dni mam u siebie ten właśnie amplituner i troszkę wariuje , a oto objawy :
    - przy włączeniu urządzenie nie od razu słychać dźwięk , trzeba trochę popstrykac selektorem źrodeł i załączać kilka razy głośniki A i B aby usłyszeć dźwięk
    -po 2 - włączenie jakichkolwiek efektów DSP praktycznie zawsze ( bynajmniej do wstępnego rozgrzania urządzenia ) odcina dźwięk w głośnikach ( słychać tylko trzaski przekaźników ).
    - po 3 z tego co wiem przy podłączeniu DVD pod wejście optyczne , urządzenie dekoduje PCM z płyty Audio, ale z DTS-em nie radzi sobie - brak dźwięku
    - po 4 - Czasem , 'przy dobrych wiatrach' działają nawet efekty DSP i generalnie po rozgrzaniu urządzenie ma mnie 'fochów'

Wstępnie wydaje mi się ,że może to być procesor lub pamięć EEPROM .
    Może przelutowanie układów pomogłoby? Posiadam od dzisiaj schemat serwisowy urządzenia. Za co proponujecie zabrać się na początek i ile może kosztować DSP ,albo pamięć ? Dzięki z góry za podpowiedzi .

0 16
  • #2 16 Cze 2005 00:01
    rubens
    VIP Zasłużony dla elektroda

-ja zaczął bym od poczatku:
    1. rozebrać , polutować , pooglądać
    2.sprawdzić jakie dało to efekty
    3. pobawić się zamrażaczem
    4.zacząć robić pomiary i wyciągać wnioski

0
  • #3 16 Cze 2005 09:28
    Telo
    Poziom 39  

Na 100% pamieć może pomorze przelutowanie zdejmij z nóżek ładunki lub jej wymiana ,zobacz czy nie masz zimnych lutów na przekaźnikach wszystkich,kiedys walczyłem z takim Onkyo.

0
  • #4 16 Cze 2005 21:55
    different
    Poziom 15  

Widać ,że sprzęt już był naprawiany - zimne luty na płycie DSP , poza tym pamieć też była już przelutowywana - luty wyglądają jak po wojnie atomowej - nóżki powykrzywiane... Zmieniłem kondensator ( pourywane nóżki ). Poprawiłem luty na pamięci ,ale nic to nie dało . Zauważyłem jednak pewną ciekawąc rzecz ,a mianowicie kiedy dźwięk już gra - sprzęt może grać w nieskończoność . Natomiast kiedy ucichnie choć na chwilę ( zmiana płyty , lub źródła ) - zaczynają się schody , wtedy trzeba poprzewracać selektorem źródeł i popstrykać włączajac głośniki A i B na przemian , aż do skutku.. zastanawiające.. Jak już ktoś zauważył w poście o podobnym temacie - w serwisie EIC dobrze wiedzą co jest tego przyczyną gdyż od razu podali mi cenę ( do 120 zł )za naprawę. Nie wahałbym się gdyby nie odległość , ja mieszkam na pomorzu , a serwis autoryzowany jest w Warszawie - wysyłka samej płytki DSP też nie wchodzi w grę , gdyż serwisują tylko całe urządzenia ( jak określił to pan z serwisu). A może można dostać gdzieś całą płytę DSP do tego modelu taniej ? Macie jakieś propozycje..?

PS. Czy jest jakiś zamiennik do tej pamięci - nie mogę znaleźć tego ustrojstwa ?

0
  • #5 16 Cze 2005 22:04
    rubens
    VIP Zasłużony dla elektroda

mmmm
    Może da sie odczytać zawartość pamieci i podstawić nową zapisana tym wsadem?.
    Co to za pamięć?

0
  • #6 16 Cze 2005 23:07
    different
    Poziom 15  

Dość nietypowa - Sanyo LC372100PT-10 , nie znalazłem nigdzie tego typu pamięci . Może ktoś zna zamiennik jakiś 256kX8 bit , obudowa TSOP32 ?

Ps . ZNalazłem do niego datasheeta ,ale po koreańsku chyba i niewiele się z tego rozczytuję poza parametrami charakterystycznymi i dopuszczalnymi pracy oraz dynamicznymi tego układu .

0
  • Pomocny post
    #7 17 Cze 2005 09:23
    Telo
    Poziom 39  

Wysłalem Ci coś na PW.Powodzenia

0
  • #8 17 Cze 2005 22:40
    different
    Poziom 15  

Dzięki ogromne za wskazówki i 'materiały' , zapytam jeszcze tylko czy myślicie że to aby na pewno tylko pamięć ? Jeśli tak to zamawiam jutro układzik .. ( dodam tylko,że wycenili w serwisie naprawę tej usterki na ok 120 zł )..

0
  • #9 17 Cze 2005 22:46
    Telo
    Poziom 39  

Z tego co ja słyszałem to najczęsciej wszelakie problemy w TX575 to pamięć,ale może jest na forum ktoś z IEC lub tak jakoś inaczej kto serwisuje na co dzień sprzęt Onkyo w Warszawie.

0
  • #10 17 Cze 2005 23:51
    serwis_sat
    Poziom 20  

Wymień pamięć flash i po problemie.

0
  • #11 01 Wrz 2005 06:58
    different
    Poziom 15  

Pamięć wymieniona! Sprzęt działa prawie poprawnie.. nie wiem jeszcze jak zachowuje się dekoder DD i DTS - czekam na odpowiedni kabel do połączenia z DVD , ale póki co tryby DSP czasem się zawieszają przy przełączaniu ( gdy przełączam z jednego na drugi - pewne z nich są nieaktywne. Ponadto przy wyłączeniu urządzenia w trybie DSP i ponownym włączeniu nic nie słychać -nie załącza stycznik , dopiero po przełączeniu na kolejny tryb procesora dźwięku głośniki załączają się).

0
  • #12 05 Paź 2005 19:02
    different
    Poziom 15  

PO podłączeniu amplitunera i DVD kablem optycznym nic nie słychać.. ( konfiguracja obu urządzeń na pewno jest dobra ) . Co dalej zrobić z tym fantem ?

0
  • #13 02 Lut 2006 16:12
    kuki05
    Poziom 10  

JA tez mam ten sprzet tylko ze na kanale A nic nie slychac znow jesli podlacze glosniki pod B gra idealnie! Jaka jest tego przyczyna??

0
  • #14 24 Lut 2006 17:31
    batic
    Poziom 13  

Witam

Wejscie coaxial oraz optyczne wchodzi bezposrednio na plytke DSP, na AK4110.
    Kosc AK4526 sie grzeje dosc mocno, procek Crystala tez sie grzeje ale troche mniej i rzecz jasna stabilizator.
    Co do pytania dlaczego gra tylko i wylacznie kanal B to przewaznie winna jest plytka DSP a przewaznie flash LC3721. Czasami tez siada switch lc4966 oraz uklad mutingu.

Oto moja odpowiedz na poprzednie zapytania na forum.

W moim przypadku narazie lezy kosc flash - po wymianie pojawia sie normalny dzwiek w sluchawkach oraz szum koncowki w kanalach A. Grzebie dalej. Poinformuje o wynikach. (serwisowka rozwiazuje 50% problemow :>)

Pozdrawiam

Dodano po 13 [minuty]:

Aha, co do braku dzwieku u kolegi different to przyczyna moze byc zla konfiguracja trybu pracy kanalu DVD. Amplituner umozliwia tryb cyfrowy lub analogowy. Wykonuje sie to z poziomu klawiszologii na amplitunerze.

0
  • #15 27 Lis 2006 09:59
    papapp
    Poziom 9  

Witam wszystkich.

Odnośnie klawiszologi potwierdzam. Trzeba na Front-panel(u) wcisnąć klawisz DIGITAL/ANALOG a następnie poniżej są klawisze ze strzałkami PRESET/MODE ADJ które umożliwiają podpięcie pod każde z urządzeń(DVD/CD/VIDEO1 itd) konkretnego wejścia (OPT1/OPT2/COAX itd). Następne wciśnięcie klawisza DIGITAL/ANALOG pozwala ustalić czy na danym wejściu oczekiwany będzie sygnał analogowy czy optyczny.

Niestety mój Onkyo zamilkł chodził ładnie teraz milczy dlatego potrzebuje do niego serwisówki. Z góry dziękuję.

papapp

1
  • #16 27 Lis 2006 21:02
    Telo
    Poziom 39  

Po co Ci serwisówka do wymiany
    Sanyo LC372100PT-10

1
  • #17 27 Sty 2007 20:42
    different
    Poziom 15  

Wszelkie ustawienia przejrzałem już dawno ,więc nie tu leży problem.. Po kilku miesiącach działania trybów DSP wszystko padło na nowo... Teraz mogę słuchać tylko przez wejście multi lub inne ,ale z wykorzystaniem załączonych gniazd A+B... Odpowiedzialna za to jest na pewno płyta DSP ,ale jak mniemam nie sama pamięć (po wymianie tryby DSP działały,ale wejścia cyfrowe dalej milczały).

0
  Szukaj w 5mln produktów