Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Piec gazowy dwufunkcyjny - MUSZĘ szybko wybrać!

12 Sty 2016 18:51 1479 12
 • Użytkownik usunął konto  
 • Specjalista - systemy grzewcze
  Jeżeli mówią iż regulacja pogodowa nic nie daje to najwyraźniej nie umią jej ustawić. Co do kotłów to każdy spełni oczekiwania. Ważniejszym aspektem jest dostępność serwisu w późniejszym okresie. Do tych kotłów zastanowił bym sie tak samo nad Immergass Victrix 26 2L.
 • Użytkownik usunął konto  
 • Pomocny post
  Specjalista - systemy grzewcze
  Nie można liczyć na oszczędności rzędu 10 czy 20 % ale tak daje ona oszczedności o ile jest prawidłowo ustawiona i dopasowana do budynku.
 • Użytkownik usunął konto  
 • Pomocny post
  Specjalista - systemy grzewcze
  Można i bez ale sterowanie temperaturą wody Co na kotle. Przy zastosowaniu regulatora pogodowego mamy z automatu temperaturę wody kotłowej wykorzystywanej na cele CO. W kotle kondensacyjnym istnieje zależność im niższa temp. CO tym większa sprawność kotła a co za tym idzie oszczędności.
 • Pomocny post
  Poziom 32  
  Jeśli już zdecydujesz się na regulację pokojową to rozważyłbym kupno firmowego regulatora. Nie wiem jak Viessmann i Junkers, ale Vaillant w swoich regulatorach pokojowych stosuje regulację płynną (wpływa na modulację kotła).
  mazik73 napisał:
  polecają zwykły lub bezprzewodowy Euroster lub Salus.

  Stosując jak wyżej - kocioł pracuje załącz/wyłącz, a wiadomo, że lepiej dla kotła jak pracuje jak najdłużej z jak najniższą mocą.

  Jednak najlepszym rozwiązaniem jest reg. pogodowa z kompensacją temp. wewnętrznej.
 • Użytkownik usunął konto  
 • Pomocny post
  Poziom 32  
  mazik73 napisał:
  Myślałem, że pokojowe, bezprzewodowe sterowniki Vaillant-a calorMATIC 370f czy 350f, działają także na zasadzie on-off plus dodatkowe funkcje

  Regulatory pokojowe Vaillanta mają możliwość przestawiania rodzaju regulacji: dwustawna (jak zwykły termostat) i ciągła (wpływa na modulację palnika).
  W twoim przypadku i tak regulował byś tylko temp. w pomieszczeniu przez taki regulator (temp. komfortowa, ekonomiczna, przedziały czasowe i tyle, bo nie masz zasobnika na CWU).
  W przypadku reg. pogodowego np. calorMATIC 470 możesz zamontować go w kotle, wtedy masz regulację tylko pogodową, lub w pomieszczeniu (łącząc kocioł kabelkiem 2-żyłowym) i wtedy dodatkowo możesz uaktywnić regulację pokojową, jak w przypadku calorMATIC 350. Robi się z tego najbardziej komfortowy układ: regulacja pogodowa (kocioł pracuje na najniższych potrzebnych parametrach) + pokojowa (uwzględnia zmiany temp. w pomieszczeniu i kompensuje=koryguje parametry grzewcze kotła).
 • Użytkownik usunął konto  
 • Pomocny post
  Specjalista - systemy grzewcze
  Kupując calormatic 470f w komplecie jest czujka temp. zewnętrznej, regulator oraz nadajnik montowany na kotle. Nic dodatkowo nie potrzeba do montażu.
 • Pomocny post
  Poziom 32  
  Umknęło mi, że pytałeś o wersję (F) - bezprzewodową.
  W komplecie jest tzw. "baza" montowana w kotle i z nią bezprzewodowo łączy się czujnik temp. zew. i sterownik pokojowy. U ciebie nie potrzeba żadnych dodatkowych modułów, chyba że masz drugi obieg - np. podłogówkę na mieszaczu sterowanym z kotła.
 • Użytkownik usunął konto