Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kocioł gazowy do mieszkania w Poznaniu - Viessmann, Vaillant, Junkers?

21 Cze 2018 18:39 2109 5
 • Poziom 3  
  Witam

  Jestem z Poznania - Swierczewo i noszę sie z zamiarem wymiany pieca. Nie jestem super-znawca tego tematu, ale chcialbym dobrac odpowiedni piec do mieszkania i nie narzekac na niego za jakis czas :)
  Obecny piec to włoski Ariston z otwarta komorą, którego chce sie pozbyć. Kotły, które biore teraz pod uwagę to Viessmann Vitodens 050 i Vaillant ECOTEC PURE 226 lub pro, a także Junkers - ale nie wiem jeszcze jaki.
  Potrzebuje piec kondensac. dwufunkcyjny do mieszkania 52m2. Mam dwa większe kaloryfery, jeden mniejszy w kuchni i żeberka w łazience.
  Do tego dochodzi wklad kominowy +/- 10m wraz akcesoriami oraz całkowita przeróbka podejścia do pieca.

  Otrzymalem propozycje od instalatora na piec Viessmannn Vitodens 050. Z tego co powiedzial mi Viessmann jest to piec inwestycyjny dla deweloperów. Musialem sie skontaktowac z samym Viessmannem, bo trudno znaleźć o nim opinie w internecie, a nawet ceny. Instalator bardzo je zachwala i montuje je na potęge wszedzie. Cena za wszystko to 8700zł.

  Druga propozycję, którą otrzymałem od innego instalatora , to wspomniany Vaillant. Cena za montaż i piec to 7800 zł. Koszt nie zawiera komina.

  Szczerze nie wiem co o tym mysleć, czy sa to uczciwe propozycje i warte swojej ceny?

  Jeśli ktoś z czytających ten wątek jest w stanie doradzić, jaki piec będzie odpowiedni oraz instalatora z Poznania lub okolic, to będę ogromnie wdzięczny.
 • Specjalista - systemy grzewcze
  Do mieszkania na małe powierzchnie polecam junkersa compacta ZWB24-1DE małe wymiary szerokość 40cm głębokość 30cm, głęboka modulacja od 3-24kW. Cena ogólnie dostępna w Internecie.... Oczywiście są droższe modele i lepsze modele junkersa (smart ZWB24-5C i comfort ZWBR35-3E ) ale wymiary większe.
 • Poziom 33  
  Masz bardzo małe mieszkanie. Na 52m2 potrzeba maksymalnej mocy rzędu 5kW i to przy mrozach -20°C na zewnątrz. W okresach przejściowych (wiosna, jesień) gdy temp. na zewnątrz są powyżej 0° moc potrzebna będzie jeszcze niższa.
  Szukaj kotła z jak najniższą mocą minimalną, bo w tym zakresie kocioł będzie pracował. Im wyższa moc minimalna kotła tym większe tzw. taktowanie kotła.
  Z twojego wyboru:
  Viessmann Vitodens 050 - minimalna moc 6,5kW
  Vaillant ECOTEC PURE 226 - minimalna moc 7,2kW

  Są inne kotły:
  Junkers Cerapur Compact ZWB 24-1 DE - minimalna moc 3,8kW
  Termet ECOCONDENS SILVER 20 - minimalna moc 3,0kW
  Termet ECOCONDENS SILVER 25 - minimalna moc 4,3kW
  Termet ECOCONDENS Gold Plus 20 - minimalna moc 3,0kW
  Termet ECOCONDENS Gold Plus 25 - minimalna moc 3,0kW
 • Poziom 19  
  Witam,
  To spójrz kolego jeszcze na bliźniaka Vaillanta czyli Saunier Duval (od ok. 20 lat to jest w Vaillant) Theliacondens 2-funkcyjna 25 kW na cwu. Koszt w necie poniżej 4000 komin z 1500, mat. instalacyjne pod kocioł z 500. Montaż komin + kocioł z 2500 i masz wypasiony niezawodny kociołek sterowany dowolnym regulatorem off/on lub dedykowanym bus. Kilkadziesiąt takich uruchomiłem ale jeszcze żadnego nie naprawiałem
  Pozdro
  W Poznaniu jak i pod nim w Złotnikach masz bardzo fachowe centrum szkoleniowo-serwisowe
 • Poziom 3  
  Dziękuję wszystkim za sugestie i porady. Zdecydowałem przekonany do Viessmanna. Mam nadzieję, że będzie służył długo i bezawaryjnie :).

  Pozdrawiam
 • Poziom 2  
  uwaga , kocioł gazowy vissmann pół roku trzy awarie , usterki usuwane opieszale, serwis żądzi