Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kocioł gazowy do mieszkania w Poznaniu - Viessmann, Vaillant, Junkers?

dugazone 21 Jun 2018 18:39 5454 6
 • #1
  dugazone
  Level 5  
  Witam

  Jestem z Poznania - Swierczewo i noszę sie z zamiarem wymiany pieca. Nie jestem super-znawca tego tematu, ale chcialbym dobrac odpowiedni piec do mieszkania i nie narzekac na niego za jakis czas :)
  Obecny piec to włoski Ariston z otwarta komorą, którego chce sie pozbyć. Kotły, które biore teraz pod uwagę to Viessmann Vitodens 050 i Vaillant ECOTEC PURE 226 lub pro, a także Junkers - ale nie wiem jeszcze jaki.
  Potrzebuje piec kondensac. dwufunkcyjny do mieszkania 52m2. Mam dwa większe kaloryfery, jeden mniejszy w kuchni i żeberka w łazience.
  Do tego dochodzi wklad kominowy +/- 10m wraz akcesoriami oraz całkowita przeróbka podejścia do pieca.  Otrzymalem propozycje od instalatora na piec Viessmannn Vitodens 050. Z tego co powiedzial mi Viessmann jest to piec inwestycyjny dla deweloperów. Musialem sie skontaktowac z samym Viessmannem, bo trudno znaleźć o nim opinie w internecie, a nawet ceny. Instalator bardzo je zachwala i montuje je na potęge wszedzie. Cena za wszystko to 8700zł.

  Druga propozycję, którą otrzymałem od innego instalatora , to wspomniany Vaillant. Cena za montaż i piec to 7800 zł. Koszt nie zawiera komina.

  Szczerze nie wiem co o tym mysleć, czy sa to uczciwe propozycje i warte swojej ceny?

  Jeśli ktoś z czytających ten wątek jest w stanie doradzić, jaki piec będzie odpowiedni oraz instalatora z Poznania lub okolic, to będę ogromnie wdzięczny.
  [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
 • #2
  serwisszulborski.pl
  Heating systems specialist
  Do mieszkania na małe powierzchnie polecam junkersa compacta ZWB24-1DE małe wymiary szerokość 40cm głębokość 30cm, głęboka modulacja od 3-24kW. Cena ogólnie dostępna w Internecie.... Oczywiście są droższe modele i lepsze modele junkersa (smart ZWB24-5C i comfort ZWBR35-3E ) ale wymiary większe.
 • #3
  ls_77
  Level 35  
  Masz bardzo małe mieszkanie. Na 52m2 potrzeba maksymalnej mocy rzędu 5kW i to przy mrozach -20°C na zewnątrz. W okresach przejściowych (wiosna, jesień) gdy temp. na zewnątrz są powyżej 0° moc potrzebna będzie jeszcze niższa.
  Szukaj kotła z jak najniższą mocą minimalną, bo w tym zakresie kocioł będzie pracował. Im wyższa moc minimalna kotła tym większe tzw. taktowanie kotła.
  Z twojego wyboru:
  Viessmann Vitodens 050 - minimalna moc 6,5kW
  Vaillant ECOTEC PURE 226 - minimalna moc 7,2kW

  Są inne kotły:
  Junkers Cerapur Compact ZWB 24-1 DE - minimalna moc 3,8kW
  Termet ECOCONDENS SILVER 20 - minimalna moc 3,0kW
  Termet ECOCONDENS SILVER 25 - minimalna moc 4,3kW
  Termet ECOCONDENS Gold Plus 20 - minimalna moc 3,0kW
  Termet ECOCONDENS Gold Plus 25 - minimalna moc 3,0kW
 • #4
  Szczecin62
  Level 20  
  Witam,
  To spójrz kolego jeszcze na bliźniaka Vaillanta czyli Saunier Duval (od ok. 20 lat to jest w Vaillant) Theliacondens 2-funkcyjna 25 kW na cwu. Koszt w necie poniżej 4000 komin z 1500, mat. instalacyjne pod kocioł z 500. Montaż komin + kocioł z 2500 i masz wypasiony niezawodny kociołek sterowany dowolnym regulatorem off/on lub dedykowanym bus. Kilkadziesiąt takich uruchomiłem ale jeszcze żadnego nie naprawiałem
  Pozdro
  W Poznaniu jak i pod nim w Złotnikach masz bardzo fachowe centrum szkoleniowo-serwisowe
 • #5
  dugazone
  Level 5  
  Dziękuję wszystkim za sugestie i porady. Zdecydowałem przekonany do Viessmanna. Mam nadzieję, że będzie służył długo i bezawaryjnie :).

  Pozdrawiam
 • #6
  Kolla123
  Level 2  
  uwaga , kocioł gazowy vissmann pół roku trzy awarie , usterki usuwane opieszale, serwis żądzi
 • #7
  siwy342
  Level 2  
  Posiadam ten kocioł od 4 lat.
  Kocioł ogrzewa nowo wybudowany dom z ogrzewaniem podłogowym.
  Kocioł ma coroczny przegląd serwisowy (koszt 280 ł co roku).
  Po okresie gwarancyjnym (czyli wciągu ostatnich dwóch lat) miałem dwie awarie części kotła za łączna kwotę ponad 2000 zł.
  Najpierw uszkodziła się izolacja wewnątrz palnika.
  W kolejnym roku uszkodził się moduł dmuchawy oraz elektroda. Co ciekawe moduł dmuchawy składa się z 4 elementów które są do tego modułu przykręcane na śruby (po wymianie rozkręciłem uszkodzony moduł). Serwis nie może wymienić uszkodzonego elementu tylko cały moduł który kosztuje 1400 zł.
  Ponadto piec posiada możliwość analizy historii zużycia gazu oraz prądu. Bardzo fajna funkcja z której korzystam. Jednak już dwukrotnie w ciągu tych 4 lat użytkowania przedmiotowe dane zostały wykasowane z kotła (serwis nie potrafi wyjaśnić dlaczego oraz twierdzi że nie można tych danych odzyskać ).
  Podsumowując nie polecam zakupu tego kotła i patrząc na politykę serwisową oraz cenę ogólnie nie polecam produktów firmy viessmann.