Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Odkurzacz basenowy automatyczny

andrz6 13 Jan 2016 19:05 2220 6
    andrz6
    Level 14  
    Witam
    Noszę się z zamiarem kupna odkurzacza automatycznego do basenu. Basen mam o wymiarach 8 x 4m. Jest to odkurzacz elektryczny, który wykonuje swoją pracę w sposób automatyczny, przez określony czas. Posiada wbudowaną pompę, któa zasysa wodę z dna i tłoczy przez filtr umieszczony w obudowie. Zastanawiam się nad skutecznością i użytecznością takiego urządzenia w warunkach zanieczyszczenia dna basenu np osadem powstałym od glonów czy wytrąceń żelaza z wody. Zwłaszcza, że jest to dość droga zabawka. Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi, zwłaszcza osób mających doświadczenie z takimi urządzeniami.
    Magister_123
    Level 36  
    Pracowałem kiedyś na basenie jako techniczny. Mieliśmy odkurzacz Dolphin Dynamic Pro X2. Usuwał świetnie śmieci ale tylko te luźne. Jeżeli było coś przyklejonego to niestety ale nie dawał rady.
    andrz6
    Level 14  
    A pył? Powiedzmy taki drobny muł po zdechłych glonach lub wytrącone minerały. Bo jakieś większe zanieczyszczenia można sobie wyłowić sitkiem bez drogiego odkurzacza ale to co największy problem sprawia przy sprzątaniu to właśnie wspomniane drobne zanieczyszczenia na dnie.
    Magister_123
    Level 36  
    Muł też posprząta ale filtr(worek) się szybko zapycha. Pracowałem na basenie publicznym krytym więc nie było dużo drobnych zanieczyszczeń.
    Nie wiem czy nie lepiej by się u ciebie sprawdził filtr piaskowy z beczki z pompą ssącą + długi wąż i rura jak w odkurzaczu domowym.
    Tommy82
    Level 41  
    Na dużych basenach dodają koagulant który ułatwia wychwyt materii organicznej na złożu filtrującym.
    andrz6
    Level 14  
    Mam filtr piaskowy ze złożem szklanym. Także stosuję koagulant. Chodzi o automatyczny odkurzacz, który posprząta dno z mułu i nie wyrzuci tego z powrotem do wody tylko zatrzyma w filtrze.
    adamo001
    Level 1  
    Siema, też mam zamiar kupić jakiś odkurzacz basenowy. W miarę łatwy w obsłudze bez udziwnień.
    Słyszałem ze Dolphiny są generalnie wadliwe. Innych marek nie znam tak na prawdę, ale znalazłem w necie odkurzacz marki IchRoboter 200. Zna ktoś? Próbował? Dobre to, to?