Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Movano 2004r 100KM nie wyświetla przebiegu i czasu

20 Sty 2016 21:55 2163 9
  • Poziom 5  
    Witam
    Kupiłem niedawno Opla Movano z listopada 2004r. Silnik to 2.5 cdti wersja 100KM z 5 stopniową skrzynią biegów.
    Problem w tym aucie jest z licznikiem który nie wyświetla mi przebiegu ani czasu... jedynie wyświetla przebieg dzienny. Sterowanie komputerka odbywa się przy pomocy jednego przycisku, niestety mogę tylko nim teraz zerować przebieg dzienny, a zmiana na inne funkcje nie działa.
    Nie mam pojęcia co z tym zrobić...
    Odłączałem już akumulator na noc- nic nie dało
    Sprawdzałem bezpieczniki- wszystko okey
    Robiłem Inspekcje trzymając przycisk na zapłonie- dalej nic
    Podłączył mi znajomy komputer- nie był w stanie skomunikować się z licznikiem, jedynie jakieś błędy stare usunął...
    Wykręciłem licznik, sprawdziłem datę produkcji, popatrzyłem na śrubki i według mnie nic tam nigdy nie było rozkręcane i kombinowane więc raczej licznik nie był podmieniany do sprzedaży...

Ktoś ma jakieś pomysły ? Jestem z Woj. Opolskiego być może ktoś zna tutaj jakiegoś specjalistę ?

Czekam na wasze pomysły
    Pozdrawiam
  • Poziom 43  
    Zegary nie są diagnozowalne a przyczyna całego zła to wymontowany tachograf.
    Jedź do speca od tacho, zrobi porządek i będzie ok.
  • Poziom 5  
    tak też coś mi z tym tacho nie pasowało, ale nie ma nigdzie po nim śladu... da się jakoś sprawdzić czy w aucie był tachograf ?
    Wiesz może ile taka usługa kosztuje ?
    Dzięki za odpowiedź !
  • Poziom 21  
    Da się.
    1. Zobacz czy przy skrzyni biegów przy półosi masz czujnik (impulsator)
    2. Po wyjęciu radia i półki z konsoli środkowej zobacz czy masz luźne wtyczki ewentualnie wiązkę przewodów (wtyczki mogą być odcięte).
    Może też tak być, że z jakiś przyczyn skrzynia była wymieniona na inną a "kabelki" odcięte gdzieś głęboko i wtedy raczej trudno będzie znaleźć.
  • Poziom 5  
    Znalazłem 3 luźne wtyczki gdy wyciągnąłem kieszeń obok radia gdzie zazwyczaj montują tacho, więc raczej było...
    Pytanie teraz gdzie się z czymś takim zgłosić, lub jak to naprawić ? Zmienić licznik ? Oraz ciekawi mnie koszt takiej naprawy ;)
  • Poziom 32  
    Skąd jesteś to się może ktoś sam odezwie
  • Poziom 5  
    Mogę dojechać jeżeli ktoś wie że to zrobi :
    Woj. Opolskie
    Woj. Dolnośląskie
    Woj. Śląskie
  • Poziom 21  
    JuniorSady napisał:
    Znalazłem 3 luźne wtyczki gdy wyciągnąłem kieszeń obok radia gdzie zazwyczaj montują tacho, więc raczej było...
    Pytanie teraz gdzie się z czymś takim zgłosić, lub jak to naprawić ? Zmienić licznik ? Oraz ciekawi mnie koszt takiej naprawy ;)

Licznika nie musisz zmieniać, ale będzie trzeba go wymontować. Trzeba przeprogramować licznik i komputer. Koszt obstawiam 250-300zł. Musisz szukać kogoś kto "grzebie" w licznikach.

Zobacz jeszcze jaką masz skrzynie biegów. Impulsator jest (lub nie) przy lewej półosi. Patrz zdjęcia dla zobrazowania.

• Poziom 5  
    Witam, trochę olałem temat gdyż miałem dużo pracy, obecnie auto stoi na warsztacie więc wróciłem do tematu, trudno było mi się dostać i odnaleźć impulsator ale dodam zdjęcie wtyczek w kieszeni obok radia, jak wyciągne " szufladkę" obok radia to widzę takie wtyczki jak na załączonym zdjęciu, czy to już pewny dowód że w aucie było tacho i dlatego nie widzę przebiegu na liczniku ?
    Ktoś wie jak to zrobić lub zna miejsce w którym to zrobię, jeżdżę w wiele punktów w Polsce więc bez różnicy w jak to daleko by było.
    Czy jeśli włożę byle jakie tacho, najtańsze z allegro to będzie wszystko działało ?
    Pozdrawiam i przepraszam że odgrzewam temat po pół roku. Opel Movano 2004r 100KM nie wyświetla przebiegu i czasu
  • Poziom 12  
    Witam. Rozwiązałeś problem z przebiegiem całkowitym? Mam identyczny problem i nie wiem gdzie się udać żeby to zrobić. Jestem z Lubelskiego