Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Epson C42SX - brak komunikacji....

cyferblat 20 Jun 2005 11:57 2434 5
    cyferblat
    Level 23  
    Dioda czerowna świeci , zielona miga .Papier wychodzi po naciśnięciu przycisku z czerwoną diodą , po naciśnięciu z zieloną drukarka się wyłącza . Używałem programów do resetowania po XP i win 98 ale program Epson Printer Adjustment Program - wisi , inne informują ,że drukarka jest wyłączona .....o co tu chodzi ?
    Teraz załączyłem program SCC i i świecą obie diody bez migania ale nie wiem jak tymi programami naprawić drukarkę ?
    magir
    Level 28  
    To może od początku, najpierw czy wszystko w biosie jest oki ?
    Jeżeli tak to zresetuj oba zbiorniki z atramentem - jeżeli nie uda się wsunąć wózka programowo to na wyłączonej drukarce ( pod wózkiem jest blokada którą trzeba lekko odsunąć do siebie patrząc od strony czołowej drukarki).
    No i na koniec to zresetowanie tzw pampersa drukarki program taki można pobrać z elektrody.
    Pozdro MAGIR
    cyferblat
    Level 23  
    magir - nie denerwuj się - to nie jest tylko do Ciebie !!
    Nie wszystko jest jasne z tej podpowiedzi >
    W jakim biosie ? kompa ?
    Jak mam zresetować te cartige ? Jakim programem ?
    Karetka po otwarciu klapy wyjeżdża na środek i mogę wyciągnąć Naboje ,a potem resetować SCC - tak ?
    A pampers to szmata na atrament przy parkowaniu głowic - tak ?
    ...z jakimś cyfrowym czujnikiem , który trzeba oszukać - tak ?
    ludzie ...wydaje mi się , że jestem średnio bystry - zdobyłem wykształcenie wyższe - podchodzę pod pięćdziesiątkę - ale nie nadążam za slangiem typu powyższy post - zakładający moją wiedzę w zakresie epsonów ..
    mam prośbę , magir - opisz mi to jak dla słabego ucznia technicznej szkoły ,który powinien być w zawodówie.....
    thx
    magir
    Level 28  
    Na początek nie nerwowo :-) wszystko jest dla ludzi a kto pyta nie błądzi, nie ma głupich pytań tylko są głupie odpowiedzi.
    No to od początku - wózek z głowicami sam się wysuwa do pozycji wymiany zbiorników z atramentem - no to na początek należy te zbiorniki (a konkretnie chipy które są na nich) wyzerować ale robi się to za pomocą zewnętrznej przystawki do resetowania stanu atramentu w zbiorniku - fabrycznie są ustawione że atramentu jest na max a w trakcie drukowania drukarka sama zapisuje w chipie zbiornika ile atramentu jest i tak aż do zera i wtedy drukarka chce żeby wymienić zbiornik na nowy - napełnienie samego zbiornika nic nie daje bo chip wykazuje że zbiornik jest dalej pusty i dlatego należy go jak się to mówi zresetować. Reseter chipów do tego typu zbiorników można kupić w każdym sklepie który sprzedaje napełniacze do ogólnie mówiąc kardrydży ( koszt około 40 zł ) jest to potrzebne bo lepiej samemu napełniać zbiorniki atramentem niż kupować nowe trzy razy droższe. Proponuję od tego zacząć. Jak masz jeszcze jakieś pytania to pisz jak będę coś wiedział to chętne się podzielę wiedzą.

Pozdro MAGIR

Dodano po 11 [minuty]:

Aaaaa i jeszcze jedno - wspominałem o tzw ustawieniach w BIOS-ie.
    Jest to coś takiego od czego komputer zaczyna od momentu załączenia aż do załadowania systemu operacyjnego - jeżeli nigdy nie bawiłeś się w ustawienia biosu to niestety ale będzie to musiał zrobić ktoś kto ma o tym jakieś pojęcie bo inaczej będzie taka kaszana że komputer może nie wystartować ( o zepsuciu czegoś na szczęście nie ma mowy :-) )
    Pozdrawiam
    cyferblat
    Level 23  
    Zmieniłem Naboje z atramantem i wszystko oK .
    Nie wiem dlaczego nie zrobiłem tak zaraz .
    Szkoda czasu na robienie resetera - dla jednorazowego kontaktu z tym modelem drukarki - w innym przypadku -warto .
    kuba777
    Level 2  
    Witam
    Mam pytanko mam drukarke epson stylus c42ux
    wszystko pieknie drukowalo ale któregos dnia skaczyl sie tusz i chcialem zainstalowac nowy WSZYSTKO POSZAO GLADKO ALE niestety wyskoczyl POTEM jakis blad i teraz swiecA SIE DWIE DIODY NA ZMAINE MRUGAJA JAKI MOZE BYS TEGO POWOD PROBOWALEM WSZYSTIEGO