Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Epson C43SX zielona dioda pali się, czerwona miga

05 Lut 2006 19:03 2236 5
 • Poziom 2  
  Po zainstalowaniu programu SSC skorzystałem najpierw z opcji w menu EXTRA-> "Soft reset" i natychmiast szybko z menu PROTECTION COUNTER-> "Reset protection counter", uruchomiłem komp. ponownie! Następnie po uruchomnieniu ponownie całego sprzętu włączyłem drukarke.Obie diody migają i wciąga papier i wypuszcza papier niedrukując nic, poczym dioda zielona cały czas sie pali a czerwona miga jak by chciała papieru. wrzucam papier wciskam przycisk z czerwoną dodą migającą poczym przepuszcza papier i obie diody sie stabilizują(cały czas się palą).WSZYSTKO ODBYWA SIę BEZ JAKIEJKOLWIEK KOMENDY "DRUKUJ".
  Jeśli używam komendy "drukuj" przy dwóch palących sie diodach(cały czas) NIE drukuje .Diody dalej się palą tak jak się paliły. A we właściwosciach poziom tuszu jest nieaktywny. PROSZE O WMIARE JAK TO MOżLIWE SZYBKI KONTAKT. ZGRóRY DZIęKI ZA POMOC :)

 • Poziom 32  
  a skąd taki program dostac? jak skasowac te liczniki?
 • Poziom 2  
  Na internecie jest taki program do resetowania licznika w tej drukarce ale już go nie mam i nie pamiętam jak się nazywał ale na necie znajdziesz pozdro.

 • Poziom 32  
  znalazłem ssc ale nadal miga mi czerwona dioda
  tyle tylko że zaczęła drukować :)
 • Spec od drukarek
  Jeżeli drukarka działa normalnie, a miga czerwona dioda, to zwykle oznacza to kończący się tusz (jaki komunikat pokazuje Monitor Stanu?), po jakimś czasie ta dioda zacznie świecić i drukarka zablokuje się z powodu wyczerpania tuszu.

 • Poziom 32  
  tak myślałem ale resetowałem tusz i pokazuje pełny, chyba że ten chip coś nie za dobrze działa :)