Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmniejszenie nawiewu suszarki do włosów

19 Lut 2016 21:50 1101 14
  • Poziom 9  
    Witam,

W jaki sposób mogę zmniejszyć nawiew w suszarce, żeby tak mocno nie dmuchała?
    Ale została moc grzania grzałki.
  • Poziom 43  
    Nie wiadomo czy możesz. Zmniejszając nawiew ponad ustawienia fabryczne ryzykujesz przegrzaniem suszarki i jej uszkodzeniem.
  • Poziom 29  
    Najlepiej zmniejszyć napięcie na silniku, jeżeli jest to komutatorowy.
    Bierze on napięcie z odczepu grzałki. Wystarczy przepiąć jeden biegun podłączenia silnika, tak aby było miejsze napięcie.
    Jednak czasem trzeba się liczyć z tym, że będzie się mocniej grzała grzałka, ponieważ będzie słabsze chłodzenie.
  • Poziom 11  
    Cześć, najlepiej abyś napisał o jaki model suszarki chodzi?
    najczęściej będzie to regulator mocy silnika AC za pomocą triaca.
    Napisz trochę więcej.
  • Poziom 9  
    sądziłem że wiatrak i grzałka mają zrobione oddzielne "sterowanie"
  • Poziom 29  
    We współczesnych suszarkach najczęściej silnik jest zasilany z grzałki, lub kawałka osobnej spirali specjalnie do silnika, następnie mostek i do silnika.
    Silnik jest oczywiście DC.
  • Poziom 9  
    suszarka firmy koenic khd223ac - w tej suszarce mogę regulować moc grzałki i wiatraka. Ale na niskim poziomie i tak wieje za mocno.
  • Poziom 29  
    Jak się nie czujesz na siłach, to lepiej nie grzebać.
  • Poziom 9  
    Chętnie bym spróbował coś pomajsterkować
  • Poziom 29  
    Nie widząc co jest w środku trudno coś konkretnego poradzić.
    Najlepiej jak bym miał ją na stole :-)
    A tak to możesz zrobić ewentualnie zdjęcie (zdjęcia) wewnątrz, tak aby widoczny był silnik i jego zasilanie, to może coś poradzimy.
  • Poziom 29  
    Z tego co widać na zdjęciach to wewnątrz jest silnik komutatorowy, tu pracujący przy prądzie zmiennym.
    Wystarczy podłączyć sam silnik przez regulator fazowy i ograniczyć mu trochę napięcie.
    Trzeba zmontować taki mały układ podobny do typowego ściemniacza, jednak polecam zrobić go na układzie U2008. Używałem go wielokrotnie i spisuje się świetnie.
    Ostatecznie można zrobić też prosty układ na triaku i kilku elementach.
  • Pomocny post
    Poziom 29  
    Tak, ten układ. Schemat znajdziesz w sieci, jest tego bardzo dużo.
    Jakąś najprostrzą aplikację tego scalaka włącz w obwód silnika. Ograniczysz napięcie na silniku, tylko nie za dużo i powinno być dobrze.
  • Poziom 9  
    Dzięki za pomoc :)