Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka AWM 6061 Whirlpool - wymiana amortyzatorów

andrzej4u 01 Mar 2016 14:42 6279 0
 • #1 01 Mar 2016 14:42
  andrzej4u
  Poziom 2  

  Objawy usterki były następujące. Podczas wchodzenia na wysokie obroty i schodzenia z wysokich obrotów (wirowanie) pralka skakała po całym pomieszczeniu a bęben tłuk o drzwiczki pralki. Bęben chodził nierówno i miał tendencję do przekoszania się.
  Postanowiłem sprawdzić sprężyny i amortyzatory. W tym celu odkręciłem wierzchnią i tylną pokrywę obudowy. Sprężyny były w niezłym stanie ale amortyzatory do natychmiastowej wymiany (pralka ma 10 lat). Zdjęcia zdemontowanych amortyzatorów poniżej.
  Sposób naprawy: najpierw musimy wyciągnąć niebieskie plastikowe blokady amortyzatorów. Robimy to przy przechylonej pralce, od spodu dwoma palcami ściskamy tę blokadę aż wpadnie do środka pralki. Następnie przesuwając w bok dół amortyzatora, wyciągamy go. Górę amortyzatora obracamy o 90 stopni i mamy amortyzator w ręce. Montaż wykonujemy w odwrotnej kolejności z tym, że góry amortyzatora mogą być zapieczone i trzeba posłużyć się szczypcami. Do góry lewego amortyzatora (patrząc od tyłu pralki) dostęp jest nieciekawy. Jak się sprężyć, to wymiana trwa ok. godzinę.
  Pralka AWM 6061 Whirlpool - wymiana amortyzatorów

  3 0