Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Mitronik
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Yamaha HTR-2866 - Podłączenie słuchawek bezprzewodowych pod amplituner

Ezoterror 07 Kwi 2016 12:03 1890 3
 • #1 07 Kwi 2016 12:03
  Ezoterror
  Poziom 6  

  Witam.

  Posiadam amplituner Yamaha HTR-2866 podłączony od PC kablem HDMI. Chciałbym kupić sobie słuchawki bezprzewodowe i podpiąć je do amplitunera, żeby wieczorami gdy oglądam film nie przeszkadzać innym domownikom.
  Jak na razie znalazłem dwa rozwiązania i chciałem się Was poradzić, które rozwiązanie jest lepsze - nie chodzi mi tu o jakość dźwięku tylko o funkcjonalność. Mój amplituner posiada dwa gniazda SPDIF i właśnie takim kabelkiem chciałbym to wszystko podłączyć.

  Yamaha HTR-2866 - Podłączenie słuchawek bezprzewodowych pod amplituner

  1. MEE Connect Transmiter + słuchawki bluetooth np. Matrix2 AF62
  http://www.meeaudio.com/Connect/
  http://www.meeaudio.com/Matrix2/

  2. Słuchawki ze stacją dokującą np.
  http://www.sennheiser.com.pl/sluchawki-domowe...przewodowe-hifi-cyfrowe-sennheiser-rs165.html

  Podane prze zemnie zestawy nie są dokładnie tymi, które chce kupić. Podałem je jako przykład, ponieważ nie zdecydowałem się jeszcze na żaden konkretny zestaw.

  :?: I a propos ww. zestawów mam pytanie: :?:
  czy będzie to funkcjonowało w ten sposób, że transmiter MEE albo stacja dokująca od słuchawek byłaby podpięta cały czas pod amplituner i tylko w chwili chęci użycia słuchawek przełączę coś na pilocie i włączę słuchawki? Czy też będę musiał za każdym razem podpinać stację lub transmiter jeśli będę chciał użyć słuchawek a nie kolumn.

  0 3
 • Mitronik
 • Pomocny post
  #2 07 Kwi 2016 12:36
  korrus666
  Poziom 40  

  Gniazda SPDIF to wejścia cyfrowe. Nic z tego co podałeś tam nie podłączysz bo po pierwsze to są WEJŚCIA a nie wyjścia a po drugie są cyfrowe. Za to naprzedzie amplitunera masz najzwyklejsze wyjście słuchawkowe i do niego podłącz dowolne słuchawki ze stacją nadawczą/dokującą np RS165, które wymieniłeś (bardzo dobre słuchawki z dobrą jakością dźwięku). Jest też dużo tańszych rozwiązań. Niestety będziesz musiał za każdym razem przed użyciem słuchawek podłączyć je pod wyjście słuchawkowe amplitunera. Ale weż pod uwagę że i tak będziesz musiał po słuchawki pójść żeby je zdjąć ze stacji dokującej, która w przypadku RS165 jest też ładowarką.

  0
 • Mitronik
 • #3 07 Kwi 2016 12:43
  Ezoterror
  Poziom 6  

  Rozumiem. Szkoda, że tylko takie jest rozwiązanie z tym podpinaniem na okrągło ale trudno.
  Dzięki za pomoc.

  0
 • Pomocny post
  #4 07 Kwi 2016 15:20
  korrus666
  Poziom 40  

  Masz też na tylnym panelu wyjście opisane AUDIO OUT ale po pierwsze nie wiadomo czy na tym wyjściu jest dźwięk jeśli źródłem sygnału jest HDMI a po drugie nie masz jak wyłączyć głośników (chyba że ściszenie maksymalne). Tak czy inaczej kup słuchawki z własnym nadajnikiem a to czy podłączysz je do wyjścia słuchawkowego czy do AUDIO OUT na tylnym panelu to się okaże potem.

  0