Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Medion Erazer x7815 - Brak obrazu

14 Kwi 2016 20:15 582 6
  • Poziom 2  
    Witam serdecznie, nie wiem jak napisać posta więc piszę do Ciebie bezpośrednio,
    mam problem z laptopem Medion Erazer x7815 (MSI GT780DX),
    brak obrazu tak na zewnętrznym jak i na wewnętrznym ekranie,
    karta graficzna jest sprawna sprawdzana na innym laptopie, bios sprawdziłem i wgrałem programatorem ze strony MSI do modelu 780DX (to ten sam bios co mój Medion,
    tylko napis inny przy włączaniu) niestety nadal nic, brak obrazu.

Po dokładniejszym obejrzeniu płyty głównej, zobaczyłem że na PCH HM65 jest lekki bąbel, czy to on może być przyczyną problemu?

Z góry dziękuję i serdecznie pozdrawiam

Kamil S
  • Pomocny post
    Spec od komputerów
    djksynt napisał:

Po dokładniejszym obejrzeniu płyty głównej, zobaczyłem że na PCH HM65 jest lekki bąbel, czy to on może być przyczyną problemu?

Tak.
    Most do wymiany.
  • Pomocny post
    Poziom 18  
    A tam nie powinien być przypadkiem HM67 tak jak to jest w GT780?
  • Poziom 2  
    No tak przepraszam chciałem napisać HM67
  • Poziom 2  
    Twoja karta ma szybszy zegar, ale moja ma 2 razy szerszą szynę i 2 razy większą przepustowość pamięci

http://www.game-debate.com/gpu/index.php?gid=...4&compare=geforce-gtx-765m-vs-radeon-hd-6990m

Dodano po 2 [godziny] 53 [minuty]:

Czy ktoś wie czy HM65 zamiast HM67 zadziała czytałem że tak, ale są dziwne info odnośnie obsługiwanej ilości pamięci RAM, niby oficjalnie obsługuje do 8Gb a wiele osób napisało że mają HM65 i 16Gb działa i wykrywa
  • Poziom 18  
    Od obsługi ramu jest procesor nie mostek
  • Poziom 2  
    Fakt teraz procki mają wbudowany memory controller, czyli mówisz że mogłby ruszyć na hm65? różnica w portach usb między hm65 vs hm67: 14 vs 12 tylko tyle raczej