Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Szum na HDMI - Szum na długim kablu hdmi przy wysokiej rozdzielczości

drajwer 16 Kwi 2016 01:14 1113 6
  • #1 16 Kwi 2016 01:14
    drajwer
    Poziom 15  

Witam. Podlaczajac komputer z kartą gtx680 do telewizora Philips 50puh6400 tanim kablem hdmi o długości 1m wszystko działa super w rozdzielczości 4k. Jednak po podłączeniu taniego kabla 7.5m, wszystko jest ok tylko do rozdzielczości FHD. Gdy ustawie wyższą rozdzielczość cały ekran jest zasypany zielono-różowym szumem. Czy jest to uszkodzenie kabla, czy może 4k wymaga lepszego jakościowo przewodu aby obtaz był czysty? Czy jakiś wzmacniacz pomoże?

0 6
  • Sklep HeluKabel
  • #2 16 Kwi 2016 01:27
    Robert B
    Poziom 43  

Albo tanio albo dobrze. Na taką odległość kabel powinien być dobrej jakości a nie jakieś tanie badziewie.

0
  • Sklep HeluKabel
  • #3 16 Kwi 2016 01:32
    HD-VIDEO
    Poziom 37  

Wzmacniacz nie pomoże a jeszcze zaszkodzi.

Przewód powinien być standardu 1.4 w gorę lub opisany jako High Speed, jakieś znanej marki specjalizującego się w przewodach tego typu

0
  • #4 16 Kwi 2016 09:51
    drajwer
    Poziom 15  

Kabel to 1.4 High Speed with Ethernet
    A co do stwierdzenia albo tanio albo dobrze to bzdura. Wszędzie piszą że do 10m jakosc kabla nie ma absolutnie żadnego wpływu na obraz bo jest przesyłany cyfrowo. Albo obraz jest albo nie ma. Dlatego dziwi mnie mój problem :/

Dodam jeszcze że niezależnie czy ustawię rozdzielczość 4k czy tylko lekko ponad FHD to szum jest tak samo mocny. Przy 4K obraz co jakiś czas mignie na czarno.

Zdjęcia kabla oraz sygnału z PC przy FHD i 4K

0
  • #5 16 Kwi 2016 17:23
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

drajwer napisał:
    A co do stwierdzenia albo tanio albo dobrze to bzdura. Wszędzie piszą że do 10m jakosc kabla nie ma absolutnie żadnego wpływu na obraz bo jest przesyłany cyfrowo. Albo obraz jest albo nie ma. Dlatego dziwi mnie mój problem :/

I tu się Kolega myli i to bardzo.
    drajwer napisał:
    kablem hdmi o długości 1m wszystko działa super w rozdzielczości 4k. Jednak po podłączeniu taniego kabla 7.5m, wszystko jest ok tylko do rozdzielczości FHD

A tu wyjaśnienie dlaczego:
    "Maksymalna odległość transmisji to 15 metrów, przy zastosowaniu przewodów wykonanych zgodnie z zaleceniami HDMI Working Group. W większości wykonań kabli dostępnych na rynku, odległość nie przekracza 3-5 metrów. W przypadku większych długości konieczne jest stosowanie repeaterów (regenerator sygnału)."
    https://pl.wikipedia.org/wiki/HDMI

0
  • #6 22 Kwi 2016 10:49
    drajwer
    Poziom 15  

A zatem wzmacniacz rozwiąże sprawę tak?
    Jak podepne to tak:

PC---7,5m---repeater--1m----TV to będzie ok?

Nie musi być tak że trzeba rozdzielić odległości po równo?

PC---4m---repeater---4m----PC

0
  • #7 22 Kwi 2016 13:55
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

To powinno załatwić sprawę:
    http://www.dipol.com.pl/repeater_hdmi_signal_zasieg_45m__H3610.htm

drajwer napisał:
    Jak podepne to tak:

PC---7,5m---repeater--1m----TV to będzie ok?

Powinno być dobrze.

Sam zastosowałem już kilkanaście razy ten podany wyżej wzmacniacz i za każdym razem działa - tutaj też jestem dobrej myśli.

Taka może mała uwaga - przerabiałem też jakieś wynalazki, chińskie g..... - nigdy więcej - szkoda nerwów i latania, zwracania, tłumaczenia się dlaczego się oddaje itd. - skoro ten konkretny typ, model działa - to stosuję tylko i wyłącznie ten.
    Tutaj już kilka osób też skorzystało z mojej podpowiedzi i byli bardzo zadowoleni i zdało to egzamin.
    Co zaś do ceny - swoje kosztuje, ale wszystko co działa swoje kosztuje :D .

Powodzenia w działaniu.

0