Witam Forumowiczów,
Od około 4 lat użytkuję kocioł VICTRIX ZEUS 26 1I. Od około dwóch tygodni, zaczął pojawiać się błąd E27 (sporadycznie). W tej chwili problem się nasilił, po każdorazowym uruchomieniu trybu podgrzewania CWU (kiedy woda w zasobniku jest wychłodzona), kocioł przechodzi w tryb błędu E27.
Niestety woda w moim mieście jest fatalna, i tutaj upatruję przyczyny. "Zakamieniona" wężownica w zasobniku na CWU, może skutecznie zablokować poprawną cyrkulację i ograniczyć odbieranie ciepła przez wodę w zasobniku.
Moje pytanie brzmi, czy w dobrą stronę idę? Jeżeli tak, to czym usunąć kamień kotłowy z wężownicy?
Pozdrawiam,
Robert
Od około 4 lat użytkuję kocioł VICTRIX ZEUS 26 1I. Od około dwóch tygodni, zaczął pojawiać się błąd E27 (sporadycznie). W tej chwili problem się nasilił, po każdorazowym uruchomieniu trybu podgrzewania CWU (kiedy woda w zasobniku jest wychłodzona), kocioł przechodzi w tryb błędu E27.
Niestety woda w moim mieście jest fatalna, i tutaj upatruję przyczyny. "Zakamieniona" wężownica w zasobniku na CWU, może skutecznie zablokować poprawną cyrkulację i ograniczyć odbieranie ciepła przez wodę w zasobniku.
Moje pytanie brzmi, czy w dobrą stronę idę? Jeżeli tak, to czym usunąć kamień kotłowy z wężownicy?
Pozdrawiam,
Robert