Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

skoda octavia światła dzienne - światła dzienne przez przekaznik

michu475 04 May 2016 19:33 3654 2
Wago
 • #1
  michu475
  Level 7  
  Witam mam prośbie czy ktoś powiedziałby mi jak podłączyć światła do jazdy dziennej z kierunkami poprzez ten przekaznik skoda octavia światła dzienne - światła dzienne przez przekaznik skoda octavia światła dzienne - światła dzienne przez przekaznik że świateł wychodzą trzy przewody masa, plus oraz żółty z góry dziękuję
 • Wago
 • #2
  D214d3k
  Level 39  
  Musisz mieć 2 sztuki. Cewkę dajesz równolegle do żarówki kierunkowskazu. Rozpinasz plus lub minus dziennego i łączysz z tymi stykami które są normalnie zwarte.
  Można ulepszyć układ dodając w obwodzie cewki diodę prostowniczą i kondensator elektrolityczny który przytrzyma chwilę cewkę po zgaśnięciu kierunkowskazu (dioda szeregowo z cewką w kierunku przewodzenia a kondensator równolegle do cewki zgodnie z polaryzacją napięcie 25V pojemność doświadczalnie zaczynając od małych). Druga modyfikacja to podłączenie w miejsce rozciętego przewodu dziennych dobranego opornika aby nie gasły do zera a tylko przygasały.
 • #3
  marcinq24
  Level 2  
  Witam
  i jak sie uporales z LEDamk ? mam podobnie w O2 z 2004
  otoz na zaplonie LED PY21W w miejscu kierunku swieci jako dzienne oswietlenie kierunek wlacza miganie pomaranczowego koloru, super ale do wlaczenia silnika, po odpaleniu silnika i wlaczaniu kierunku nie dziala on bo biale oswietlenie dzienne caly czas swieci.
  Czy pomogly jeszcze 2 szt przekaźników ? Czy wlinałeś diodę i kondensator ?
  Pozdrawiam i bardzo dziękuję za pomoc ewentualbie zdjęcie przekaźnika z wpiętą elektroniką ??