Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

SKODA OCTAWIA swiatła do jazdy dziennej.

15darekvw 06 Nov 2011 13:50 4886 10
    15darekvw
    Level 27  
    Witam auto jak w temacie rok 2008(włacznik swiateł standardowy np.GOLF IV) po przekreceniu kluczyka w pozycje zapłon zapalaja sie światła mijania(fabrycznie) chodzi o to ze po przekreceniu zapłonu maja zapalac sie światła do jazdy dziennej które bedą zamontowne(wkomponowane w zderzak jak fabryczne).Wiec czy +12V po zapłonie idzie na włacznik swiateł w tym roczniku ? i co z kontrola uszkodzenia zarówek które sa sygnalizowne na liczniku? wiem ze temat jest do ogarniecia i go ogarne tylko moze juz ktos działał w autku z tego rocznika?dzieki za zainteresowanie ;-)za wszelkie porady w temacie bede wdzieczny ;-)
    15darekvw
    Level 27  
    Konkretnie interesują mnie światła do jazdy dziennej ale nie w formie LED , ( tylko sa to lampy wkomponowane w zderzak jak fabrycznie i w kloszu są żarówki do jazdy dziennej i przeciwmgielne) i najbardziej zależy mi na tym czy ktoś potrafi mi odpowiedzieć czy po przekręceniu kluczyka w pozycje zapłon +12V idzie na włącznik świateł ,i czy jest możliwość odłączenia poprzez odłączenie przewodu?czy tez programowo się to robi poprzez VAG-a.
  • Helpful post
    milejow
    Level 43  
    Włącznik rzuca parametry masowe do modułu bordnetz a ten załącza odpowiednie oświetlenie. Bordnetz jest konfigurowalny ale całą instalację do dziennych trzeba zrobić w oryginale. Niestety ale minęły już czasy prostego załączania odbiorników w aucie przez podanie +12 i działa, teraz to trochę bardziej skomplikowane
    15darekvw
    Level 27  
    Dzięki milejow za odpowiedz masz racje z tym włącznikiem i jest tak np.w VW PASSAT B6,VW GOLF V, ale z grubsza w tej OCTAWI to co widziałem jest włącznik świateł identyczny jak w VW GOLF IV,VW PASSAT B5 wiec wydaje mi sie ze załączanie świateł i sterowanie jest poprzez ten włącznik który jest załaczany tak jak w tych starszych autach właśnie poprzez +12V,pytam bo nie robiłem autka z tego rocznika,a co do instalacji to zdaje sobie sprawę ze trzeba dorobić.
    milejow
    Level 43  
    Jest dokładnie tak samo jak w piątce czy B6. Dużo zależy też od samego modułu bo spotkałem już w golasach kompletną elektronikę i moduły pozbawione bloków do nieobecnych w aucie obwodów
    15darekvw
    Level 27  
    Dzięki milejow za zainteresowanie tematem jutro dam znać co i jak,wygląda jak się za to wezmę ;-)
    15darekvw
    Level 27  
    Wiec sprawa wygląda następująco włącznik tylko wizualnie wygląda jak w golfie IV lecz budowa od tyłu i zasada działania jak w VW PASSAT B6,itp. Temat mam ogarnięty ze światłami do jazdy dziennej światła tryb skandynawski w lampach górnych wyłączony(programowo) dolne podłączone świecą.Mam jeszcze jedno pytanie może ktoś dysponuje schematem do OCTAWI Z 2008r lub rozpiska pinów w Bordnetz które piny są od świateł przeciwmgielnych(brak instalacji w aucie) chciałbym je podłączyć oraz jak aktywować w kodowaniu żeby było wyjście z Bordnetz?oczywiście po wymianie na włącznik który ma możliwość włączenia przednich świateł przeciwmgielnych za wszelkie odpowiedzi pomocne bedę bardzo wdzięczny ;-)
  • Helpful post
    CameR

Moderator of Vehicle Security
    Złącze C - 12'pinowe -T12k - pin3 - Prawa żarówka przeciwmgielna
    Złącze D - 11'pinowe -T11a - pin 2 - Lewa żarówka przeciwmgielna
    Złącze E - 16'pinowe -T16g - pin 6 - włącznik światła przeciwmgielne
    15darekvw
    Level 27  
    Dzieki za rozpiske a jak sprawa z kodowaniem wyglada?
    15darekvw
    Level 27  
    Niestety bez wymiany bordnetza i włącznika się nie obeszło dziekuje za zainteresowanie temat zamykam.