Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Acer Aspire One - Koszmarnie wysokie użycie CPU

wylye 07 Maj 2016 08:06 1896 34
  • #1 07 Maj 2016 08:06
    wylye
    Poziom 9  

Dzień dobry.
    Od jakiegoś czasu laptop jak w opisie generuje ogromne zużycie procesora. W bezczynności średnio 50 do 50 % po włączeniu jakiejkolwiek aplikacji dochodzi do 100%. Zainstalowałem AVG T.UP i kilka innych aplikacji antymalw. ale niczego to nie zmieniło.
    LOG OTL tej maszyny
    Bardzo proszę o jakąś radę, bo urządzenie praktycznie jest bezużyteczne w tym stanie.

• #2 07 Maj 2016 08:57
    RitterX
    Poziom 35  

W pierwszej kolejności sprawdź przyczynę, sprzęt czy oprogramowanie? Wrzuć na pendrive albo SD dystrybucję Linux-a typu Live np. Slax i sprawdź jak to działa?

• #3 07 Maj 2016 10:05
    dudu98
    Poziom 10  

Daj screena z menadzera zadan potem wydajnosc i monitor zasobow. Tu masz cpu ram dysk i siec .A do optymalizacji moze odinstaluj ten Avg tuneup a uzyj winutilities

• #4 07 Maj 2016 14:05
    wylye
    Poziom 9  

dudu98 napisał:
    Daj screena z menadzera zadan potem wydajnosc i monitor zasobow. Tu masz cpu ram dysk i siec .A do optymalizacji moze odinstaluj ten Avg tuneup a uzyj winutilities

Poniżej skreeny

Za radą kolegi wyżej, uruchomiłem na usb tego SLAXa ale nie po pół godzinie nie wiedziałem co z tym dalej. Nie wiem jak spowodować by SLAX widział moją sieć domową WIFI itd itp...

• #5 07 Maj 2016 14:15
    DcBD
    Poziom 6  

Odinstaluj wszystkie antywirusy i pobierz Malwarebytes Anti-Malware i zrób skan, ale przed tym odpal laptopa w Trybie Awaryjnym i sprawdź czy nadal będzie CPU obciążony. :)
    Poprawiłem. swiercm.

• #6 07 Maj 2016 14:51
    Kolobos
    Spec od komputerów

Bezuteczne screeny, nawet nie nacisnales w menadzerze pokazywania wszystkich procesow.

Zamiesc screen z Process Explorer (ze strony MS) oraz logi z FRST w zalaczniku.

• #7 07 Maj 2016 15:16
    dudu98
    Poziom 10  

Wiec tak wydaje mi się ze masz wirusa trojana ktory powoduje błędy w TrustedInstaller.exe
    , i mogł juz sporo namieszac
    Tu masz troszke do poczytania co i dlaczego wystepują błędy:

http://www.dlltool.com/KB/09/PL/

Wyłącz proces trustedinstaller wylacz windows update i zobacz czy procek nadal obciążony

• #8 07 Maj 2016 15:21
    Kolobos
    Spec od komputerów

@dudu98 obciazenie przez WU nie ma zwiazku z infekcja (nie dziala z winy MS), nie wiem jak mozna dojsc do tak bzdurynych wnioskow.

• #9 07 Maj 2016 15:58
    dudu98
    Poziom 10  

Kolobos
    Skoro piszą o tym ludzie na innych forach , bo zwykli uzytkownicy maja problemy to coś jest na rzeczy:,Sam miałem przypadek gdzie system po wadliwej niedokonczonej update wariowal i strasznie obciązal procesor nie mowiac juz o pamieci

• #11 07 Maj 2016 22:43
    wylye
    Poziom 9  

lisek napisał:
    Cytat:
    Acer Aspire One

I co dalej? np. Aspire One 725

Jaki system , ile bitowy ?

Uzyj tego Link_ Process Explorer

Dziękuję za zainteresowanie Kolegom
    W trzeciej linijce logu z OTL z pierwszego postu jest napisane
    Cytat:
    64bit- Home Premium Edition Service Pack 1 (Version = 6.1.7601)

Nie napisałem zaś - przepraszam, że sprawa dotyczy ACER ASPIRE ONE 722c52kk
    w linku Log z Proces EXPL txt
    OrazLOG FRST.TxT
    Oraz LOG Addition.txt
    Oraz jak umiałem tak zescreenowałem (nie wiem jak zmieścić wszystkie procesy kiedy mam do przewinięcia scroll...) screen z Proces Expl Acer Aspire One - Koszmarnie wysokie użycie CPU

• #13 08 Maj 2016 00:57
    wylye
    Poziom 9  

Dwa pierwsze polecenia wykonane. Uruchomiłem W Update od pół godziny "stoi" na 0 % zostawiam na noc. Jutro, sprawdzę i powiem czy co to zmieniło. Na dziś - dziękuję za zainteresowanie.

#EDIT
    Zadania wykonane
    Efektu BRAK
    Menadżer w czasie pracy komputera bez jakichkolwiek zdań nadal pokazuje ponad 60% CPU. Po włączeniu dowolnej aplikacji jest 100%

Odnośnie porady kolegi DUDU98:
    Sprawdziłem że Trustedinstaller w czasie kiedy to się wszystko dzieje zużywa ZERO% natomiast tym czymś co "pożera %centy" jest svchost.exe a w nim wuauserv.

Jakieś dalsze pomysły?

Edytowałem. Nie cytuj w całości postu poprzedzającego. Nie ma takiej potrzeby.
    RADU23

• #14 08 Maj 2016 12:52
    Kolobos
    Spec od komputerów

Czy wszystkie aktualizacje zostaly zainstalowane? Jezeli tak to wylacz Windows Update, lacznie z usluga w services.msc

• #15 08 Maj 2016 13:27
    wylye
    Poziom 9  

Kolobos napisał:
    Czy wszystkie aktualizacje zostaly zainstalowane? Jezeli tak to wylacz Windows Update, lacznie z usluga w services.msc

Dzień dobry Kolobos w drugim dniu problemu.

Tak. Wszystkie aktualizacje zostały pobrane i taki komunikat widzę po wejściu w WinUpdate - na zielono. Nie ma też żadnych ukrytych aktualizacji dla tego komputera.
    Jednak
    O ile mogę bez problemu wyłączyć aktualizację Windowsa w panelu uzytkownika
    To już przy próbie wyłączenia tej usługi poprzez services.msc po dłuższej chwili dostaję komunikat o niemożliwości wyłączenia tej usługi z tego poziomu.
    Identycznie kiedy włączę "proces explorer" jako admin, i próbuję ją wyłączyć ...

I co "Pan powisz" ? ;)

• #16 08 Maj 2016 13:37
    Kolobos
    Spec od komputerów

Mozesz zmienic jej tryb na wylaczony czy tez nie? Jezeli mozesz to zmien i uruchom ponownie system. Sprawdz tez w trybie awaryjnym.

• #17 08 Maj 2016 13:55
    wylye
    Poziom 9  

Musisz pamiętać że pomagasz osobie nie biegłej czyli po po Polsku... laemrowi :)
    "zmienić na tryb wyłączony" tzn co mam zrobić ponadto co próbowałem zrobić w poprzednim poście?
    Odnośnie uruchomienia w trybie awaryjnym - to zaraz spróbuję i powiem co i jak...

• #18 08 Maj 2016 14:03
    Kolobos
    Spec od komputerów

We wlasciwosciach uslugi zmieniasz tryb uruchomienia na Wylaczony.

• #19 08 Maj 2016 15:38
    wylye
    Poziom 9  

Witam
    Niestety po zastosowaniu porady - nie zmieniło się zużycie w sposób zasadniczy
    tzn Restart PC w normalnym trybie na wyłączonej tym razem usłudze WUP nie pokazał innego jak poprzednio zużycia.
    Uruchomienie w trybie awaryjnym na wyłączonych usługach WUPdate pokazło tylko nieznacznie mniejsze zużycie CPU (idle - okolo 30% z firefoxem 80 d0 90)

Ponieważ, katuję ten laptop dodatkowo różnymi antispyw antimalv itp od wczoraj
    zamieszczam dodatkowo logi z OTL i FRST
    Log OTL bieżący
    https://wklej.to/40gb5
    Log OTL EXTRAS bieżący
    https://wklej.to/NHk3x
    bieżący log FRST
    https://wklej.to/apLJl
    log addition FRST
    https://wklej.to/0J9ix
    -

• #21 08 Maj 2016 16:31
    wylye
    Poziom 9  

Fix wykonany ale na koniec pokazał komunikat

oto log z crystaldisc
    Link

Moderowany przez RADU23:

Proszę nie cytować w całości postu poprzedzającego. Nie ma takiej potrzeby.

• #22 08 Maj 2016 17:07
    Kolobos
    Spec od komputerów

Nadal nie mozna wylaczyc uslugi windows update?

• #23 08 Maj 2016 20:11
    lisek
    Spec od monitorów

Napiszę tylko kol., ze masz wybitnie problem sytemowy z Win.
    Twój model to ten sam jak opisywany na tym forum
    -np. w Link
    oraz Link_problemy po usunięciu Linux

czyli Aspire One 722-c52kk
    platforma Compal P1VE6 LA-7071p
    Tutaj masz SM Link

(':idea:')
    Tam "cuda się działy" z KBC KB930 lub procesorem/ jego zasilanie na ISL6265

• #24 08 Maj 2016 20:53
    wylye
    Poziom 9  

Kolobos napisał:
    Nadal nie mozna wylaczyc uslugi windows update?

Usługę za Twoją poradą "poprzez właściwości" wyłączam bez problemów - tylko że niczego to nie wnosi do sprawy. Tzn zasoby są nadal tak bardzo zżerane że laptop jest niezwykle obciążony. W każdym razie wielkie dzięki za wszystkie opinie.

• #25 08 Maj 2016 21:26
    lisek
    Spec od monitorów

Zobacz czy w Task Manager / lub Process Explorer (od Sysinternals)
    masz wył. (Windows Management Instrumentation)

Uzywasz Skype?

• #26 09 Maj 2016 08:49
    wylye
    Poziom 9  

Poprzez sysinternals nie udało mi się wyłączyć WMI ponieważ dostawałem komunikat że z tą usługą powiązane są inne. UDAŁO mi się natomiast WYŁĄCZYĆ tę usługę z poziomu services.msc i utrzymać stan wyłączenia poprzez "właściwości" W efekcie po ponownym rozruchu WMI jest już wyłączone. SKUTEK tej operacji jest jednak bez znaczenia dla opisywanego problemu...
    Odnośnie SKYPE - tak na tej maszynie jest zainstalowana ta plikacja. Jednak pozostaje ona od dawna i ma wyłączony automatyczny update... Sugerujesz żeby aktualizować?

• #28 09 Maj 2016 18:16
    wylye
    Poziom 9  

lisek napisał:
    Poczytaj co napisał

Siema Pani/Panie Lisek zastosowałem w zasadzie po kolei wszystkie TIPSY z tego forum jak również ten o którym piszesz http://www.tomshardware.co.uk/forum/362751-28-usage-windows#15305810 - niestety SKYPE nie znalazłem w zakładce IE ani w żadnej innej poprzez CC. Numer z baterią też przećwiczyłem i dalej kicha jest. Ten laptop jest przeczesany antywirusami itd itp. W desperacji (już mi było dzisiaj "wszystko jedno") puściłem nawet COMBOFIXA ale gdzie tam zero zmian i wszystkie programy mówią mi że wszystko jest "cudownie" że system jest zdrowy itd itp - a przecież nie jest...

• #29 09 Maj 2016 18:49
    lisek
    Spec od monitorów

Wyrzuć dysk i zobacz jak jest

Cytat:
    dystrybucję Linux-a typu CD Live sprawdź jak to działa?

• #30 09 Maj 2016 20:01
    wylye
    Poziom 9  

Zrobiłem tego SLAXA na USB jak na początku radził jeden z kolegów. Jednak chodzę tam jak dziecko we mgle. Owszem jest tam Firefox ale nie mam pojęcia jak włączyć internet w tym całym LINUX. - SLAX. gdzie co nacisnąć by znaleźć domową sieć WIFI. Jak ją włączyć. Gdzie włączyć jakiś miernik CPU czy RAM, żeby porównać... No uruchamiam SLAX działa no i co mam dalej tam sprawdzić? ;(

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME