Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Lenovo tab 2a7 10f wymiana digitizera

diebier 08 May 2016 15:23 4680 15
    diebier
    Level 7  
    Witam,
    Otrzymałem w/w urządzenie w celu wymiany panelu dotykowego. Sprzęt zaliczył solidny upadek (na górny róg) co spowodowało totalne trzaśnięcie szybki. Choć nie jestem zawodowcem bez problemu poradziłem sobie z tym.
    Po ponownym uruchomieniu wszystko wyglądało i reagowało jak należy... I nagle ekran LCD zaczął fiksować. Pojawiły się paski, śnieżenie (ściskanie brzegów do pewnego momentu pomagało przywrócić należyty obraz) do chwili, w ktorej całość "zamarzla" na kilka sekund i tab sie wylączył.
    Próba kolejnego uruchomienia nie powiodła się. Zupełny brak reakcji na POWER ON.
    Tablet rozebrałem raz jeszcze. Rozłączyłem wsztstkie taśmy, przemyłem gniazda, podłączyłem taśmy, złożyłem, włączyłem, i... Gra.
    Grało może dzień, i znów to samo.
    O co chodzi?
    Proszę o pomoc.
    diebier
    Level 7  
    Czy możliwe jest, aby tablet upadł z taką siłą, żeby gdzieś na płytce w środku powstało uszkodzenie, którego nie widać, które jednocześnie jest przyczyną tego stanu rzeczy???
    ...choć jeszcze przed pierwszym otworzeniem tableta (kiedy jeszcze pracował z rozbitym digitizerem) wszystko było ok...
    Proszę o jakieś pomocne wskazówki!
  • Helpful post
    yes2mike
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Obawiam sie ze jest taka mozliwosc. Nie identyczny ale podobny problem mialem w co prawda innym tablecie (samsung), ale mialem.
    Sam wyswietlacz tez moze byc niestety trefny.

Trafilem na ten temat bo w identycznym tablecie takze do wymiany mam lcd z digitizerem. Toto jakos sie rozkleja zeby rozbebeszyc ? Nie chce silowo, bo znajac swoje zdolnosci zniszcze go do konca.
    Masz jakies zrodlo z LCD ? W internetach sam digitizer kosztuje 80-100,- wiec interes sredni.
  • Helpful post
    Freddy
    Level 43  
    Na Allegro za ~100 kupisz komplet z LCD, a sam dotyk 39zł.
    Na YT jest instrukcja rozbierania. Sposób jest taki sam jak w A7-30F.

yes2mike
    O kurczę ! Galaxy Tab jednak zdecydowanie łatwiej się poddał.

Dzięki ! Zupełnie szukanie na YT mi z głowy wypadło ;)
    Freddy
    Level 43  
    Mam taki sam i dlatego wiem :).
    yes2mike
    A żeby było śmieszniej - praktycznie identyczne pęknięcie i do tego w tym samym miejscu mam. Dałem młodemu żeby miał zabawę, ale ten po chyba miesiącu przyniósł i powiedział, że mu upadł. Do dziś w tą bajkę nie wierzę bo wiem jak wygląda po upadku. Rąbnął nim o jakiś parapet i tyle ;)
    Na dodatek ustawił hasło albo wzór i w związku z tym nie mam jak zgrać plików. Komputer widzi urządzenie i tyle. Nawet plików systemowych nie pokazuje. Nic.

Chyba, że jest jakiś sprytny sposób na to.
    badboy84
    Level 42  
    Ten tablet chyba ma OTG, więc jeżeli ekran działa to można zawsze myszkę podłączyć i go odblokować.
    Freddy
    Level 43  
    yes2mike wrote:
    Chyba, że jest jakiś sprytny sposób na to.
    No i znowu się YT kłania :D.

Jest tam gdzieś metoda na to co szukasz.
    yes2mike
    Wiem jak robi się hard ;) Niestety do tego nie wystarczy sama myszka, bo zmasakrowany jest LCD i na czuja tego nie da się wykonać.
    Nawet gdybym jakimś cudem zresetował - szlag trafi dane, więc trzeba kolejnej kombinatoryki.
    Kiedyś kupiłem jakiegoś smartfona tej firmy. Gość go przywrócił do ustawień fabrycznych, ale i tak gdzieś uchował się katalog z np. foto. Podobnie z jakąś xperią miałem.
    Freddy
    Level 43  
    Zobacz metodę trzecią TUTAJ , czy to nie przypadkiem to.
    PS. U mnie są chińskie krzaczki, ale kolejność taka sama :).
    yes2mike
    No jak :D
    Tu tylko kantem oka widzę, że się coś tam gdzieś wyświetla. Połowy krzaka nie jestem w stanie zobaczyć.
    Inaczej bym Ci gitary nie zawracał...
    Freddy
    Level 43  
    No to policz linijki od góry :D. Inaczej nie jestem w stanie pomóc.
    Mogę ci dać mniej rozbity LCD, jak Cie to ratuje
    yes2mike
    Rozstańmy się jak bracia - nie ratuje. I tak pomogłeś, za co czapki z głów.
    To nie ma sensu. Ten całkiem ciekawy tablet (chyba Predator sprzedaje) można kupić za 130 PLN.
    Freddy
    Level 43  
    yes2mike wrote:
    Rozstańmy się jak bracia - nie ratuje. I tak pomogłeś, za co czapki z głów.
    :)
    Quote:

To nie ma sensu. Ten całkiem ciekawy tablet (chyba Predator sprzedaje) można kupić za 130 PLN.
    No i o to właśnie chodziło. Ja kupiłem sobie w jakimś lombardzie cały sprawny za 99zł.
    diebier
    Level 7  
    Wracając do głównego wątku... najprostrzym i najszybszym, a zarazem najpewniejszym rozwiązaniem "problemu" z tabletem, okazał się... Ta Da - zakup kolejnego - używany, sprawny, itd... Jedyny minus to cena, ale z czasem jej potencjał zobojętnieje.
    Pozdrawiam i dziękuję za ciekawą i pouczającą dyskusję.