Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nissan Note - Drążek kierowniczy, podkładka zabezpieczająca

jakolpi 09 Maj 2016 14:10 765 6
  • #1 09 Maj 2016 14:10
    jakolpi
    Poziom 9  

Wymieniam drążek kierowniczy. Z nowym drążkiem załączona jest podkładka. W którą stronę
    mają być skierowane "ząbki" na podkładce - w stronę przekładni kierowniczej czy w stronę
    drążka kierowniczego. Proszę o wyjaśnienie. Szukałem ale bez rezultatu a samochód pilnie potrzebny.

0 6
  • #2 09 Maj 2016 17:25
    neo62
    Poziom 16  

Zapewne ząbki muszą w coś wejść, domyślam się że wchodzą w wycięcia od strony maglownicy bo podkładkę trzeba "zaklepać" na końcówce drążka. Tyle mogę powiedzieć po tym zdjęciu.

0
  • #3 09 Maj 2016 18:06
    jakolpi
    Poziom 9  

Dokręciłem z dozwoloną siłą dwoma kluczami płaskimi ( 29 mm. / 22 mm. ) , gwint posmarowałem klejem LOCTITE 243. Proszę o fachową opinie.

0
  • #4 09 Maj 2016 18:27
    jakolpi
    Poziom 9  

W maglownicy nie było nacięć na schowanie zaczepów podkładki. Taka podkładka zabezpieczająca występuje też w innych samochodach ( Skoda ) .

Dodano po 14 [minuty]:

Ten element to jest drążek kierowniczy wkręcany w listwę maglownicy ( proszę nie mylić z końcówką drążka kierowniczego ). Tam jest tak mało miejsca, że zaklepanie podkładki jest niemożliwe ( chyba ? ).

0
  • #5 09 Maj 2016 20:35
    neo62
    Poziom 16  

Dokładnie tego szukałem, listwa maglownicy powinna mieć wpusty, a na drążku od strony listwy powinno się te podkładkę wywinąć żeby się nie odkręcił drążek.

0
  • #6 09 Maj 2016 21:16
    jakolpi
    Poziom 9  

Dokładnie sprawdzałem, na listwie nie było nacięć aby schowały się zaczepy podkładki.

0