Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung RL 33EAMS - Bład RD ale klapka działa

JacekArtur1 11 May 2016 20:54 1104 1
    JacekArtur1
    Level 12  
    Witam. Uprzejmie proszę szanownych kolegów o podpowiedź co do słynnej klapki przepustnicy zimnego powietrza do komory chłodziarki lodówki RL 33 EAMS. Otóz padła w owej lodówce grzałka. Zdemontowałem wszystko jak należy. Załozyłem nową grzałkę i uruchomiłem lodówkę. Lodówka sobie zagra przy uruchomieniu. Włączy agregat i wiatrak. Obraca klapką sterowania nadmuchu kilka razy i wyświetla błąd rd. Błąd ten oznacza brak sygnału położenia klapki pomimo podania napięcia na silnik jej obrotu. Napięcie jest i silnik jest sprawny bo owa klapka obraca się. Podpowiedzcie proszę czy mógł uszkodzić się jakiś czujnik jej położenia ? Jak to można sprawdzić i czy można naprawić ? Jedyną rzeczą jaką podejrzewam to że gdzieś jest ten czujnik w module silnika i albo wypadł magnes czy też cokolwiek innego lub przetwornik (kontraktron) bo demontaż obudowy parownika mógł spowodować jakieś przesunięcie elementów w tym module silnika z powodu poruszenia tym elementem podczas demontażu. Prośba o podpowiedź jak to zdemontować i sprawdzić bo to podejrzewam.
    Pozdrawiam Jacek.
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    JacekArtur1
    Level 12  
    Zadziałało po ponownym podłączeniu wtyczek.