Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung RL 33EAMS - Bład RD ale klapka działa

JacekArtur1 11 Maj 2016 20:54 669 1
  • #1 11 Maj 2016 20:54
    JacekArtur1
    Poziom 11  

Witam. Uprzejmie proszę szanownych kolegów o podpowiedź co do słynnej klapki przepustnicy zimnego powietrza do komory chłodziarki lodówki RL 33 EAMS. Otóz padła w owej lodówce grzałka. Zdemontowałem wszystko jak należy. Załozyłem nową grzałkę i uruchomiłem lodówkę. Lodówka sobie zagra przy uruchomieniu. Włączy agregat i wiatrak. Obraca klapką sterowania nadmuchu kilka razy i wyświetla błąd rd. Błąd ten oznacza brak sygnału położenia klapki pomimo podania napięcia na silnik jej obrotu. Napięcie jest i silnik jest sprawny bo owa klapka obraca się. Podpowiedzcie proszę czy mógł uszkodzić się jakiś czujnik jej położenia ? Jak to można sprawdzić i czy można naprawić ? Jedyną rzeczą jaką podejrzewam to że gdzieś jest ten czujnik w module silnika i albo wypadł magnes czy też cokolwiek innego lub przetwornik (kontraktron) bo demontaż obudowy parownika mógł spowodować jakieś przesunięcie elementów w tym module silnika z powodu poruszenia tym elementem podczas demontażu. Prośba o podpowiedź jak to zdemontować i sprawdzić bo to podejrzewam.
    Pozdrawiam Jacek.

1 1
  • #2 10 Wrz 2017 17:05
    JacekArtur1
    Poziom 11  

Zadziałało po ponownym podłączeniu wtyczek.

0