Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Optex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

podłączenie sygnalizatora do centrali bezprzewodowej

12 Maj 2016 11:40 684 3
 • Poziom 1  
  Witam
  Kupiłem centralę alarmu razem z czujnikami bezprzewodowymi oraz syrenką wewnetrzna. Wszystko działa elegancko, ale chciałem dorzucic do tego syrenę zewnetrzną ale nie mam pojęcia jak to połączyć. No i zwracam sie z prośbą żeby ktoś mi rozpisał co z czym połączyć. Na zdjęciach jest centrala i sygnalizaor. Proszę mnie nie kierować do opcji "szukaj" bo juz to zrobiłem i nie potrafie znaleźć.
  Z góry dziękuję za pomoc.

  podłączenie sygnalizatora do centrali bezprzewodowej podłączenie sygnalizatora do centrali bezprzewodowej podłączenie sygnalizatora do centrali bezprzewodowej podłączenie sygnalizatora do centrali bezprzewodowej
 • Poziom 13  
  Przydałby się model tej centrali. Najlepiej byłoby sprawdzić w instrukcji. Mogę tylko spekulować.

  Obstawiam, że będziesz musiał wykorzystać wyjścia w centrali: OUT, 12V oraz GND. 12V i GND będzie podłączony z POWER +/-. Resztę to musiałbyś sprawdzić w instrukcji, ale TR może oznaczać "trigger", czyli wyzwalanie. W zależności od centrali, optykę wyzwalasz albo "plusem", albo "minusem", czyli "LIGHT+" i "TR-". To samo z akustyką. Wyzwalanie "plusem" bądź "minusem. Jednocześnie przyznam - nie do końca wiem co to za chińska centrala i tylko spekuluję, że tak jest. Nie jestem do końca tego pewny.

  Wyjścia TAMPER sygnalizatora powinny być połączone z wejściem L1 i GND centrali.
 • Poziom 36  
  Witam,

  Karpiu851 napisał:
  Kupiłem centralę alarmu razem z czujnikami bezprzewodowymi oraz syrenką wewnetrzna... Proszę mnie nie kierować do opcji "szukaj" bo juz to zrobiłem i nie potrafie znaleźć.


  Obawiam się, że na tym forum będzie Ci ciężko znaleźć pomoc dotyczącą "sprzętu" jaki kupiłeś. Nie ma on nic wspólnego z profesjonalnym zabezpieczeniem i takimi zabawkami nikt tu się chyba nie bawi.

  Pozdrawiam.
 • Poziom 18  
  pytanie zasadnicze czy na tym wyjsciu OUT coś się pojawia przy alarmie czy nic ?


  Najprośćiej wygeneruj alarm weź multimetr przyłóż do GND i OUT i sprawdz czy tam się pojawia jakieś napięcie ewentualnie spróbuj do OUT i 12V
  Jak sprawdzisz to napisz co ustaliłeś.