Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Electrolux ESF4500LOW-błąd i30 zalewa tacę dwoma cienkimi wężykami

14 Maj 2016 14:25 6366 11
  • Poziom 9  
    Mam problem ze zmywarką. Rozebrałem ją i widzę, że po włączeniu programu jakiś czas nabiera wodę i gdy zaczyna myć zalewa tacę dwoma cienkimi czarnymi wężykami. Co może być przyczyną? Te wężyki są wyprowadzone na dół i wyglądają jakby były to wężyki bezpieczeństwa. Leci ciurkiem woda.
  • Poziom 20  
    Coś nie tak z presostatem-nabiera za dużo wody.
  • Poziom 9  
    Jak to sprawdzić, naprawić, zresetować?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    Było coś wymieniane na gwarancji, ale co to nie wiem. Nie grzała wody, myła zimną. Z tego co wiem to już jest po gwarancji.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    Mam ten sam problem. Woda wycieka dwoma czarnymi rurkami. W temacie nie ma odpowiedzi jak rozwiązać problem.

Zmywarka Electrolux ESF4500LOW-błąd i30 zalewa tacę dwoma cienkimi wężykami
  • Specjalista AGD
    Do wyczyszczenia (może do wymiany) hydrostat.
  • Poziom 19  
    Chyba trzeba zastosować zestaw naprawczy:4055346060
  • Poziom 19  
    Jednak może wystarczy wyczyścić komorę hydrostatu (w wannie)?
  • Poziom 19  
    Wypompuj wodę i przechyl lub połóż zmywarkę na tylnej ścianie. Wymontuj listwę poprzeczną cokołu. Ostrożnie wymontuj czujnik ciśnienia znajdujący się z lewej strony osadnika. Zatrzask jest na górze czujnika ciśnienia. Odłącz kostkę z przewodami od czujnika. Zobaczysz prawdopodobnie syf (brud) w komorze czujnika. Możesz to usunęć i sprawdzić czy ,,klika,, jeśli tak można użyć powtórnie. Jeśli nie ma syfonu zintegrowanego z osadnikiem zaleca się zastosowanie zestawu naprawczego: 4055346060. Brak tzw. syfonu zaowocuje w krótkim czasie powtórką z ,,rozrywki,,.
    Powodzenia