Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Funai LH850-M32, dioda standby świeci ciągle telewizor się nie włącza

14 Maj 2016 17:08 3282 3
  • Poziom 2  
    Witam,
    Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu nie włączającego się TV pomimo tego, że dioda standby świeci ciągle, nie reaguje na przyciski, a nie mam pilota żeby się upewnić, że na niego też nie zadziała.
    Wymieniłem część elektrolitów, zaznaczonych na załączonym zdjęciu na czerwono, bezpiecznik sprawdzony, element zaznaczony na zielono po włączeniu zasilania słychać jak pracuje. Po wymianie największych kondensatorów, dioda mignęła kilka razy i znowu przeszła w świecenie ciągłe. Przed wymianami słychać było ćwierkanie w TV, na obecną chwilę słychać tylko pyknięcie po kilku sekundach od wyłączenia w okolicy płyty inwertera. Propozycję co sprawdzić i w jaki sposób mile widziane gdy będą opisane językiem dla laika. Posiadam miernik jeżeli to coś pomoże.
    Funai LH850-M32, dioda standby świeci ciągle telewizor się nie włącza Funai LH850-M32, dioda standby świeci ciągle telewizor się nie włącza
  • Poziom 12  
    Trzeba sprawdzić miernikiem czy są wszystkie napięcia wychodzące z zasilacza.
    Najlepiej ściągnąć schemat i porównać.
  • Poziom 12  
    Witam, i jak kolego poradziłeś sobie z tą usterką? ja mam podobnie z tym że w LT-850 M32 raz mi się tylko uruchomił i na tym koniec przy naciśnięciu power miga zielona dioda próbuje startować płyta inwertera i wyłącza się ponownie.

Usterka zlokalizowana: zwarta dioda D538 zenarka 6V8BSB przez C521 utrata pojemności.