Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Grzejące się kable zasilające, głośniki grają cicho.

21 Maj 2016 15:40 774 17
  • Poziom 5  
    Witam. Mam problem ze wzmacniaczem zainstalowanym w samochodzie. Otóż zestaw jaki zainstalowałem w samochodzie (wzmak + 2 głośniki) grał bardzo dobrze, lecz musiałem wyjechać za granicę na miesiąc i przez cały ten czas samochód stał nieużywany w garażu. Po powrocie odpalam furkę i mega zdziwienie. Głośniki ledwo grają a raczej syczą nawet na full regulacji, a kable zasilające i masa strasznie się grzeją. Co może być przyczyną? Dodam, że przed wyjazdem wszystko grało aż miło i na 100% nikt nie grzebał w aucie.
  • Poziom 15  
    Zwierzątka sobie domku nie zrobiły w aucie? Nic nie jest pogryzione? Sprawdź napięcie zasilania czy jest ok, nawet jak podkręcisz na full głośniki. Jeśli przed wzmacniaczem jest ok, to problemem może być sam wzmacniacz, albo głośniki.
  • Poziom 5  
    Kable sprawdziłem, są całe. Napięcia nie mam jak sprawdzić (brak miernika). Jak podłączenia głośniki bezpośrednio do radia to grają normalnie. Więc wzmak padł od stania? :/
  • Pomocny post
    Poziom 15  
    A co to za typ, podaj szczegóły. Głośniki jak podłączysz do radia to grają dobrze, a jak potem do wzm to siadają? Daj więcej szczegółów.
  • Poziom 5  
    Radio Sony DSX A30
    Wzmacniacz Blaupunkt Velocity VA 475
    Głośniki Blaupunkt BGX 693 HP (240W) x 2 zamontowane na desce
    Jak głośniki są podpięte do wzmaka to grają słabiutko tak jakby sam sopran, a jak pod radio to huczą normalnie.
  • Poziom 25  
    A może jest włączony filtr górnoprzepustowy na wzmacniaczu?
  • Poziom 15  
    Czyli jeśli podpinasz głośnik do radia to gra ładnie głośno, wzm masz tak samo zasilony i ale jak do niego podepniesz ten sam głośnik to siada?

Zakładając że bezpieczniki są dobre, to zostaje tylko błąd wzm. W instrukcji znalazłem coś o ustawianiu poziomu:

Regulator poziomu
    Za pomocą regulatora poziomu można dopasować czu-
    łość na wejściu stopnia wyjścia do napięcia wyjściowego
    wyjścia przedwzmacniacza radia samochodowego.
    Zakres ustawienia wynosi od 0,3 V do 8 V.
    W przypadku podłączania radia samochodowego innego
    producenta należy dopasować czułość na wejściu zgod-
    nie z wytycznymi producenta.

Z tym próbowałeś kombinować, całkiem prawdopodobne że to właśnie to.

http://www.blaupunkt.com/fileadmin/user_uploa...ERVICEDOKU_ZIEL/EA/PL/7607792219001_EA_PL.pdf

No ale w sumie grzeje się, więc to może coś innego, jakieś zwarcie?
  • Poziom 5  
    Nikt nie miał dostępu bo klucze miałem ze sobą tak jak w pierwszym poście. Sprawdzę czy bez głośników się grzeją. Możliwe, że wzmak robi zwarcie?
  • Poziom 5  
    Teraz zauważyłem, że przy podłączeniu masy do wzmacniacza utworzył się osad i wokoło jest przytopiony plastik.
  • Poziom 5  
    Teraz gdy odłączyłem głośniki od wzmaka i połączyłem ponownie pali się czerwona lampka PROTECT
  • Poziom 5  
    Nic. Nadal to samo. Czarna magia. Zostaw samochód na miesiąc i szlag wszystko trafia.
  • Poziom 5  
    Napięcie ok bo sprawdziłem zarowka... Rozbebesze wzmaka. Zobaczę jak wygląda w srodku