Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Inne] Skradziono/zgubiono smartfon Xiaomi Redmi 3

27 Maj 2016 20:47 783 4
  • Poziom 15  
    Witam, właśnie jesteśmy na wycieczce w Pradze i mojej żonie skradziono - najprawdopodobniej w metrze - ulubiony smartfon Xiaomi Redmi 3. Oczywiście jest nadzieja, że jej wypadł i znajdzie się honorowy znalazca ;)

Gdy tylko zauważyliśmy brak, wykonałem telefon i odezwała się sekretarka po czesku. Potem wysłałem smsa z info o nagrodzie i prośbę o kontakt w j. angielskim - otrzymałem raport, że dostarczono. A już 2 godz. później (przed chwilą), gdy dzwonimy to odzywa się polska sekretarka i smsy już nie dochodzą -brak raportów dostarczenia. Wygląda, że ktoś go wyłączył lub usunął kartę SIM... :cry:

Kontaktowaliśmy się z Plusem, ale postanowiliśmy blokadę odłożyć do jutra.
    Czy macie doświadczenia z Czech? Warto zgłaszać na Policję albo do służb metra? Jest jakaś metoda namierzania, itp? B. prosimy o radę.
  • Admin grupy GSM
    Nikt tam nie będzie szukał zgubionego telefonu, zresztą u nas jest tak samo.
  • Poziom 15  
    Nie chodzi o telefon ale o jego cenną zawartość -okazuje się, że żona miała tam sporo dokumentów, danych, fotek, itp. Formalnie marna nadzieja, bo wydaje się, że był to złodziej, a tacy są przecież bez skrupułów... Istnieje chyba coś jak blokada IMEI, ale zapewne potrafią to obejść.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Admin grupy GSM
    minimaxi napisał:
    Istnieje chyba coś jak blokada IMEI, ale zapewne potrafią to obejść.

Imei można zablokować, ale tylko na terytorium naszego kraju, tam u nich będzie sobie ktoś spokojnie używał telefonu.