Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Łączenie kondensatorów elektrolitycznych

28 Maj 2016 17:49 2508 10
  • Poziom 8  
    Jak to jest, żeby usunąć polaryzacje w kondensatorach elektrolitycznych? O ile wiem to łączy się je "plusami", ale wtedy jak to ma prawo działać, skoro po obu stronach na wejściu są minusy? No i czy można też łączyć "minusami" do siebie? Jak już ktoś chce wyczerpać temat to jeszcze czemu nie można równolegle z odwrotnymi polaryzacjami ;)
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 8  
    Rafikusa napisał:
    A od kiedy kondensatory mają wejścia, lub wyjścia?
    Czepialstwo. Chodzi mi oczywiście o końcówki, którymi można się podpiąć do obwodu.
  • Poziom 15  
    Nie chodzi o czepialstwo, a o wskazanie, że tok myślenia może nie prawidłowy.

A zanim moderator znowu skasuje odpowiedź, a sam na temat nic nie napisze, to może jeszcze jedna wskazówka co do łączenia równoległego.
    Jeśli do dodatniego bieguna kondensatora podłączysz stałe napięcie dodatnie (względem napięcia na biegunie ujemnym), to ten kondensator będzie podłączony prawidłowo i nie stanie się nic złego (o ile napięcie nie będzie za wysokie). A jeżeli podłączysz do tego kondesatora drugi ale "odwrotnie", to jak ten kondensator będzie podłączony do źródła napięcia i co się może stać?
  • Pomocny dla użytkowników
    Kondensator bipolarny z dwóch elektrolitycznych wygląda tak jak na poniższym obrazku (znalezionym tu na Elektrodzie).

• Moderator
    zybex napisał:
    Kondensator bipolarny z dwóch elektrolitycznych wygląda tak jak na poniższym obrazku (znalezionym tu na Elektrodzie).

Dla niewielkich napięć. A jeśli dla napięć wyższych - należy kondensatory zbocznikować odpowiednio diodami. Jak? Ano myślcie!
  • Pomocny dla użytkowników
    Diody prostownicze należy dodać jak na poniższym obrazku.

• Moderator
    zybex napisał:
    Diody prostownicze należy dodać jak na poniższym obrazku.

Eee... to miało być dla młodzieży... :D
  • Poziom 8  
    Dziękuję wszystkim za pomoc ;) Dostałem odpowiedź na moje pytanie, temat zamykam :)