Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Delonghi Esam 5500 - nie spienia mleka pomimo wymiany dzbanka i uszczelek

sewo92 30 May 2016 13:10 6213 7
 • #1
  sewo92
  Level 2  
  Witam,

  Ekspres Delonghi ESAM 5500 przestał spieniać mleko.
  Najpierw robiły się duże bąble w pianie, później zaczęła lecieć sama para z dyszy w dzbanku mleko jest lekko zaciągane do rurki. Po wymianie gniazda do którego podłącza się dzbanek w komplecie z nowymi uszczelkami oraz samego dzbanka na nowy dalej zachowuje się tak samo.Ekspres wydaje się nagrzewać mocniej i szybciej mam na myśli płytę do podgrzewania filiżanek. Co może być popsute?
 • #2
  ssss
  Level 36  
  Witam.
  Same uszczelki nic nie dadza.Prosze entkalkowac maszyne czy nie mam zadnego wycieku .Sprawdzic jak leci goraca woda
 • #3
  sewo92
  Level 2  
  ekspres odkamieniony, nic to nie dało nie ma żadnych wycieków po rozebraniu obudowy i probie spieniania mleka jak i przy parzeniu kawy
 • #4
  ssss
  Level 36  
  Witam.
  Gniazdo wymieniles dobrze.Lecz trzeba dobrze odkamienic .Rozumiem ze juz odkamieniales lecz problem polega na tym ze w tych przewodach do gniazda zbiera sie kamien i teraz zakladajac nowe gniazdo,mogles je znowu zapchac.Ja robie to w ten sposob ze przed zalozeniem nowego gniazda stare demontuje zostawiam sama rurke i wtedy odkamieniam .Nalezy tylko mikrowylacznik zblokowac.
 • #5
  bugija
  Level 10  
  Czy udało ci się rozwiązać problem, jestem po wymianie uszczelek a widzę że ten dzbanek trochę kosztuje dlatego właśnie odkamieniam ekspres dwa razy pod rząd i czekam na rezultaty. Objawy i expres taki sam jak u Ciebie, lecą bąbelki a później para i lekko kapie woda z dyszy i nic więcej :) Czy ktoś rozwiązał problem ?
 • #6
  MARCIN.SLASK
  Home appliances specialist
  Każdy przypadek jest inny. Często występują złożone usterki.
  Podaj numer z naklejki za pojemnikiem wody, to zobaczymy co za wersję ekspresu posiadasz.
 • #7
  bugija
  Level 10  
  Cześć ponownie,

  Wczoraj odkamieniłem express 4 razy, dodatkowo wymieniłem dwie uszczelki na sprzęgle spieniacza i spienianie działa jak by było nowe, cały dzień testuje i jutro też zamierzam bo expres przekazałem rodzinie i przywieźli żebym spróbował poratować bo bez opcji spieniania jest niepełno wartościowy :). Dam znać na ile czasu pomogło.

  Pozdrawiam
 • #8
  bugija
  Level 10  
  Znowu to samo, dzbanek syczy parą ale nie pobiera mleka :/ dodatkowo wyświetlacz swieci słabo i tylko pod katem można coś zobaczyć.