Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Delonghi Esam 5500 - nie spienia mleka pomimo wymiany dzbanka i uszczelek

sewo92 30 May 2016 13:10 6549 7
 • #1
  sewo92
  Level 2  
  Witam,

  Ekspres Delonghi ESAM 5500 przestał spieniać mleko.
  Najpierw robiły się duże bąble w pianie, później zaczęła lecieć sama para z dyszy w dzbanku mleko jest lekko zaciągane do rurki. Po wymianie gniazda do którego podłącza się dzbanek w komplecie z nowymi uszczelkami oraz samego dzbanka na nowy dalej zachowuje się tak samo.Ekspres wydaje się nagrzewać mocniej i szybciej mam na myśli płytę do podgrzewania filiżanek. Co może być popsute?
 • #2
  ssss
  Level 37  
  Witam.
  Same uszczelki nic nie dadza.Prosze entkalkowac maszyne czy nie mam zadnego wycieku .Sprawdzic jak leci goraca woda
 • #3
  sewo92
  Level 2  
  ekspres odkamieniony, nic to nie dało nie ma żadnych wycieków po rozebraniu obudowy i probie spieniania mleka jak i przy parzeniu kawy
 • #4
  ssss
  Level 37  
  Witam.
  Gniazdo wymieniles dobrze.Lecz trzeba dobrze odkamienic .Rozumiem ze juz odkamieniales lecz problem polega na tym ze w tych przewodach do gniazda zbiera sie kamien i teraz zakladajac nowe gniazdo,mogles je znowu zapchac.Ja robie to w ten sposob ze przed zalozeniem nowego gniazda stare demontuje zostawiam sama rurke i wtedy odkamieniam .Nalezy tylko mikrowylacznik zblokowac.
 • #5
  bugija
  Level 10  
  Czy udało ci się rozwiązać problem, jestem po wymianie uszczelek a widzę że ten dzbanek trochę kosztuje dlatego właśnie odkamieniam ekspres dwa razy pod rząd i czekam na rezultaty. Objawy i expres taki sam jak u Ciebie, lecą bąbelki a później para i lekko kapie woda z dyszy i nic więcej :) Czy ktoś rozwiązał problem ?
 • #6
  MARCIN.SLASK
  Home appliances specialist
  Każdy przypadek jest inny. Często występują złożone usterki.
  Podaj numer z naklejki za pojemnikiem wody, to zobaczymy co za wersję ekspresu posiadasz.
 • #7
  bugija
  Level 10  
  Cześć ponownie,

  Wczoraj odkamieniłem express 4 razy, dodatkowo wymieniłem dwie uszczelki na sprzęgle spieniacza i spienianie działa jak by było nowe, cały dzień testuje i jutro też zamierzam bo expres przekazałem rodzinie i przywieźli żebym spróbował poratować bo bez opcji spieniania jest niepełno wartościowy :). Dam znać na ile czasu pomogło.

  Pozdrawiam
 • #8
  bugija
  Level 10  
  Znowu to samo, dzbanek syczy parą ale nie pobiera mleka :/ dodatkowo wyświetlacz swieci słabo i tylko pod katem można coś zobaczyć.