logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

SIMENS S7-1200 - Szukam panelu operatorskiego HMI do sterownika Siemens S7-1200

Materius1994 04 Cze 2016 14:37 2766 20
  • #1 15720245
    Materius1994
    Poziom 9  
    Posty: 31
    Ocena: 1
    Witam,
    Tak jak w tytule.
    Szukam panelu ok 10" lub wiecej do 1000 zł max, oczywiście zależy mi na tym, aby to nie był oryginalny od Siemensa, bo te kosztują po parę tysięcy.
    Bawił się ktoś czymś podobnym i może mi coś polecić? Firmę,model, stronę, czy sklep?
    Pozdrawiam.
  • #2 15724557
    and_rog
    Poziom 23  
    Posty: 909
    Pomógł: 66
    Ocena: 149
    Jakimś rozwiązaniem jest Weintek, np: MT8101iE. Ale bez przesady, 10" to koszt powyżej 1000zł. Nawet 7" kosztuje brutto powyżej 1000zł.
  • #3 15726018
    szczupx
    Poziom 19  
    Posty: 555
    Pomógł: 29
    Ocena: 94
    O rozwiązaniu przemysłowym zapomnij, nie ma szans za takie pieniądze.
    Jedynie PC typu all-in-one i darmowa SCADA (Promotic, kiedyś Mango M2M, Szarp) ale w 1kpln też się nie zmieścisz.
    Może pojawiło się jakieś oprogramowanie SCADA na adroida, wtedy tablet byłby opcją.
    W ostateczności wersja przekombinowana, czyli scada pracująca na windowsie na PC, i tablet łączący się przez pulpit zdalny.
  • #4 15727292
    Materius1994
    Poziom 9  
    Posty: 31
    Ocena: 1
    Napisałem tak, ponieważ nie mam pojęcia o cenach sprzętu. Taką dostałem kwotę i takie zalecenia.
    Co proponujecie w takim razie za te 1000 zl ? Już wiem, że max 7 cali i w tym kierunku muszę szukać.
    Nie za bardzo interesuje mnie kombinowanie. Oczekuję, że podłącze i po konfiguracji będzie działać bez zbędnych pytań :)
  • #5 15727351
    and_rog
    Poziom 23  
    Posty: 909
    Pomógł: 66
    Ocena: 149
    Weintek. A jaki - to zależy od tego, czy 1000zł netto czy brutto. Poszukaj na np. multiprojekt.pl
  • #6 15727381
    szczupx
    Poziom 19  
    Posty: 555
    Pomógł: 29
    Ocena: 94
    Jeszcze Induprogress ma dobre ceny na panele Delty. Dość dużo od nich brałem, za te pieniądze rewelacja. Aha, jeszcze Astor miał w ofercie linię budżetową Astraada.
    Tylko pamiętaj że cena Siemensa i innych markowych sprzętów nie wzięła się z kosmosu. Z reguły mają zdecydowanie lepiej dopracowany soft i sprawiają mniej niespodzianek przy uruchomieniu.
  • #7 15727389
    Materius1994
    Poziom 9  
    Posty: 31
    Ocena: 1
    Brutto. Na użytek własny.
    Jeszcze mam takie pytanie. Panele nieoryginalne będę mógł swobodnie programować w TIA Portal od Siemensa ?
  • #8 15727419
    szczupx
    Poziom 19  
    Posty: 555
    Pomógł: 29
    Ocena: 94
    Ależ skąd.
    Każdy producent ma "własny" soft.
  • #9 15727452
    Materius1994
    Poziom 9  
    Posty: 31
    Ocena: 1
    No właśnie widzę. Nie będzie w takim przypadku żadnych problemów z komunikacją i działaniem ?
  • #10 15727922
    szczupx
    Poziom 19  
    Posty: 555
    Pomógł: 29
    Ocena: 94
    Tego Ci nikt nie zagwarantuje.
    Zawsze możesz wypożyczyć sprzęt do testów, w Induprogress bardzo chętnie mi pożyczali.
    A tak w ogóle to po co Ci ten panel, do nauki? Jeśli tak to szkoda pieniędzy.
  • #11 15729917
    Materius1994
    Poziom 9  
    Posty: 31
    Ocena: 1
    Do nauki i do pracy. Konkretnie na pracę inżynierską. To będzie mój pierwszy kontakt z panelami, stąd te pytania, a opcja 700 zł za panel Siemensa z 3" ekranem mnie nie ratuje za bardzo.
  • #12 15729931
    tos18
    Poziom 42  
    Posty: 7071
    Pomógł: 1097
    Ocena: 1832
    To może wecon levi700e-n co prawda 7'' ale cena 1100 na alledrogo i darmowy soft.

    Na liście obsługiwanych sterowników jest s7-1200 - osobiście nie testowałem połączenia.

    używam levi102L z mitsubishi fx i nawet to chce pracować
  • #13 15730003
    rollinstone
    Specjalista Automatyk
    Posty: 266
    Pomógł: 36
    Ocena: 30
    A czy koniecznie musi to być panel? Skoro to praca inżynierska to może świat się nie zawali, jeżeli będziesz korzystał z runtime'a na PC
  • #14 15730423
    szczupx
    Poziom 19  
    Posty: 555
    Pomógł: 29
    Ocena: 94
    Możesz też pogadać z dystrybutorami, jak masz ciekawy temat i zgodzisz się na wykorzystanie swojej pracy w celach marketingowych, to mogą Ci wypożyczyć sprzęt długoterminowo.
    Kupowanie sprzętu IMHO bez sensu, no chyba że masz nadmiar gotówki.
  • #15 15730606
    tos18
    Poziom 42  
    Posty: 7071
    Pomógł: 1097
    Ocena: 1832
    Można też wykorzystać wbudowany w simatica serwer www
  • Pomocny post
    #16 15730665
    and_rog
    Poziom 23  
    Posty: 909
    Pomógł: 66
    Ocena: 149
    Właśnie znalazłem coś takiego:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3200895.html
    To spełnia wymóg, że 10" i do 1000zł. Ale tak jak powiedział szczupx: "A tak w ogóle to po co Ci ten panel, do nauki? Jeśli tak to szkoda pieniędzy." W pełni popieram to zdanie. Jeśli tylko chcesz się uczyć/pobawić, to na prawdę nie ma sensu wywalać kasy. Raczej połącz się z S7-1200 (tzn. włącz PC i S7 pod jeden switch, tak aby PC mógł widzieć S7 (adresy IP)). Zainstaluj np. EB8000, jest opcja "on line", tzn, nie mając panelu, na ekranie PC widzisz wszystko dokładnie tak, jak byłoby na panelu. Jest pewne ograniczenie - to chyba działa tylko 10 minut, a potem samo przechodzi do off-line, ale do nauki na prawdę to wystarcza, bez wydawania jakiejkolwiek kasy (EB jest za free).
    Wszystko działa w online - wykresy, zmiany wartości, przechodzenie na inne ekrany.
  • #17 15730929
    krzysiekj18
    Poziom 19  
    Posty: 526
    Pomógł: 41
    Ocena: 38
    TIA v12, v13 mają wbudowany symulator paneli serii Basic, kilka prostych ustawień i masz wszystko w jednym środowisku programistycznym. Funkcjonalność symulatora taka sama jak realnego panelu.
  • #18 15732692
    szczupx
    Poziom 19  
    Posty: 555
    Pomógł: 29
    Ocena: 94
    Na dokładkę w codziennej pracy nikomu się nie chce czekać aż soft załaduje się na panel, uruchomi się itd. Wszyscy lecą na symulatorze bo szybciej i wygodniej.
  • #19 15734750
    Materius1994
    Poziom 9  
    Posty: 31
    Ocena: 1
    Z PC odpada, bo w samym temacie mam zawarte użycie panela HMI, a pieniądze wkłada i tak uczelnia. Z tym wypożyczeniem mógłbym też coś spróbować, bo teraz jak tak myślę to macie rację. Uczelni i tak się taki panel do niczego nie przyda, a aplikacja i tak będzie, więc w każdej chwili można ją wgrać i zwizualizować na prawdziwym panelu.
  • Pomocny post
    #20 15735232
    jamjampoland
    Poziom 14  
    Posty: 69
    Pomógł: 13
    Ocena: 16
    Polecam sprawdzić panele Proface tutaj

Podsumowanie tematu

✨ Użytkownik poszukuje panelu operatorskiego HMI do sterownika Siemens S7-1200 w cenie do 1000 zł, preferując rozwiązania nieoryginalne. W odpowiedziach zasugerowano kilka opcji, w tym panele Weintek (np. MT8101iE), Delty oraz budżetową linię Astraada od Astor. Wskazano również na możliwość użycia PC z darmowym oprogramowaniem SCADA, takim jak EB8000, co może być korzystne do nauki. Użytkownik został poinformowany, że panele nieoryginalne nie będą mogły być programowane w TIA Portal, a także o możliwości wypożyczenia sprzętu do testów. Wskazano na ograniczenia związane z ceną i jakością oprogramowania w tańszych rozwiązaniach.
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA