Witam,
były już podobne tematy, ale to było około 2 lat temu, a od tego czasu branża poszła do przodu.
Otóż, mam do zaprojektowania i wykonania system automatyki pewnej maszynki. Liczba punktów wejściowych binarnych ok. 20 oraz 2 analogowe z enkoderów, liczba wyjść max 6. Poszukuje taniego sterownika, który mógłby to obsłużyć, najlepiej jakby miał darmowy soft plus kabel komunikacyjny, gdyż jest to projekt jednorazowy.
Do tego potrzebowałbym panel HMI. Szef lubi bajery, więc opcja dotykowy około 7'' jak najbardziej wskazana, chociaż ten panel ma tylko za zadanie wyświetlanie paru komunikatów oraz wybór ruchu w 2 płaszczyznach przez operatora.
Pomógłby ktoś w doborze elementów? Zastanawiałem się nad paroma rozwiązaniami
-zestaw startowy S7-1200
-s7-300 z panelem np. Weinteka
-sterownik Fateka + moduły + panel HMI
Może zna ktoś jakieś inne ciekawe oferty, np. zestawy startowe Omrona? Prosiłbym o pomoc. Cena jaką mogę przeznaczyć na sterownik plus panel to około 3000pln
były już podobne tematy, ale to było około 2 lat temu, a od tego czasu branża poszła do przodu.
Otóż, mam do zaprojektowania i wykonania system automatyki pewnej maszynki. Liczba punktów wejściowych binarnych ok. 20 oraz 2 analogowe z enkoderów, liczba wyjść max 6. Poszukuje taniego sterownika, który mógłby to obsłużyć, najlepiej jakby miał darmowy soft plus kabel komunikacyjny, gdyż jest to projekt jednorazowy.
Do tego potrzebowałbym panel HMI. Szef lubi bajery, więc opcja dotykowy około 7'' jak najbardziej wskazana, chociaż ten panel ma tylko za zadanie wyświetlanie paru komunikatów oraz wybór ruchu w 2 płaszczyznach przez operatora.
Pomógłby ktoś w doborze elementów? Zastanawiałem się nad paroma rozwiązaniami
-zestaw startowy S7-1200
-s7-300 z panelem np. Weinteka
-sterownik Fateka + moduły + panel HMI
Może zna ktoś jakieś inne ciekawe oferty, np. zestawy startowe Omrona? Prosiłbym o pomoc. Cena jaką mogę przeznaczyć na sterownik plus panel to około 3000pln