Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
MetalworkMetalwork
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Electrolux EWT9120W - Grzałka nie grzeje

08 Cze 2016 20:44 2439 16
  • Poziom 11  
    Witam,

Pralka Electrolux EWT9120W.
    Prod.No. 913101211 00
    Ser.No. 735 00305

Nie grzeje grzałka podczas prania. W trybie serwisowym działa, brak jakichkolwiek błędów. Czujka sprawna, hydrostat sprawdzony, blokada drzwi również.
  • MetalworkMetalwork
  • Specjalista AGD
    Grzałka przypadkiem nie ma przebicia do masy ?
  • Poziom 11  
    Mam dwie grzałki starą i nową dopiero co kupioną. Obie sprawne, dalej nie grzeje.
  • MetalworkMetalwork
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    lukaszkny napisał:
    Czujka sprawna

Jaka rezystancja czujnika :?:
    W trybie serwisowym co działa?
    I dlaczego Koledze kolejne "zeznania" trzeba wyciągać siłą ?
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    Jeżeli wszystko (prawie) sprawdzone grzałka, przekaźnik,czujnik temperatury to jest jeszcze do sprawdzenia obwód sprzężenia grzałki.
    Po załączeniu grzałki procesor dostaje informację,że grzałka jest włączona jeżeli tego nie ma to nie grzeje.
    Sprawdź trzy rezystory po 226k znajdujące się pod wybierakiem programów R10,R11 i R12
  • Specjalista AGD
    lukaszkny napisał:
    brak jakichkolwiek błędów

To dziwne. Bo EWM2100 jest bardzo czuły na brak sygnału zwrotnego za przekaźnikiem grzałki.
  • Poziom 11  
    peter falk napisał:
    Jaka rezystancja czujnika :?:

6,22 kΩ dla 20-25°C
    1,04 kΩ dla 80-90°C (Wlana woda z czajnika)

peter falk napisał:
    W trybie serwisowym co działa?

Po kolej jak przełączam pokrętłem działają: elektrozawory, grzałka, pompa wody, wirowanie.

POL02 napisał:
    Sprawdź trzy rezystory po 226k znajdujące się pod wybierakiem programów R10,R11 i R12

Z tych rezystorów znalazłem tylko jeden, ale według oznaczenia wartość ma prawidłową. Dodaje zdjęcia płytki sterującej.

Co jeszcze sprawdzić?
  • Specjalista AGD
    Pod wyprowadzenia cewki przekaźnika grzałki pdłącz przez odpowiedni rezystor diodę led. Poskładaj paneldo kupy i zobacz , czy po załączeniu programu bezpośrednio po momencie zadziałania blokady dioda mignie przez ok 0,5 sekundy.
  • Poziom 11  
    Po 4 próbach, drzwiczki blokują się, ale dioda nie mruga.
  • Specjalista AGD
    Odłącz czujkę temp. i zobacz, czy moduł wygeneruje błąd.
  • Poziom 11  
    Czujka odłączona:

Normalny program (sprawdzone tylko na praniu wstępnym). Pobiera wodę, miesza 10-15 min., dobiera wody, miesza 5 min. i wyrzuca. Wirowanie. Żadnego błędu.

W trybie serwisowym po przełączeniu na grzanie, wyrzuca od razu błąd 71.
  • Specjalista AGD
    Czyli czujkę "widzi".
    Wrzuć pralkę w serwisowy i odłącz ostrożnie jedno z wyprowadzeń grzałki - potem przekręć pokrętło o 10 pozycji (odczyt błędów). Opisz co wtedy.
  • Poziom 11  
    Czyli to normalne, że w normalnym cyku nie wywala od razu błędu czujki.

Co do grzałki, tryb serwisowy pokrętło na pierwszej pozycji, grzałka odłączona, zero błędów.
  • Poziom 17  
    Czy za radą kol. peter falk - sprawdziłeś upływność grzałki. To że masz dwie nie znaczy, że są sprawne. A ten temat przemilczałeś...
  • Poziom 11  
    Grzałki zostały sprawdzone również pod ty względem.
  • Specjalista AGD
    lukaszkny napisał:
    tryb serwisowy pokrętło na pierwszej pozycji, grzałka odłączona, zero błędów

Błędy pokazuje na 11 pozycji (na dżinsach )
  • Poziom 11  
    peter falk napisał:
    lukaszkny napisał:
    tryb serwisowy pokrętło na pierwszej pozycji, grzałka odłączona, zero błędów

Błędy pokazuje na 11 pozycji (na dżinsach )
    Źle napisałem, później właśnie pokrętło na błędy i brak jakichkolwiek błędów. Co jeszcze proponujecie zrobić lub sprawdzić? Już nawet pozamieniałem przekaźniki i posprawdzałem niektóre luty.