logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Pralka Electrolux EWT9120W - Grzałka nie grzeje podczas prania, działa w trybie serwisowym

lukaszkny 08 Cze 2016 20:44 3435 16
REKLAMA
  • #1 15729279
    lukaszkny
    Poziom 11  
    Posty: 75
    Ocena: 4
    Witam,

    Pralka Electrolux EWT9120W.
    Prod.No. 913101211 00
    Ser.No. 735 00305

    Nie grzeje grzałka podczas prania. W trybie serwisowym działa, brak jakichkolwiek błędów. Czujka sprawna, hydrostat sprawdzony, blokada drzwi również.
  • REKLAMA
  • #2 15729859
    peter falk
    Specjalista AGD
    Posty: 7549
    Pomógł: 1158
    Ocena: 3357
    Grzałka przypadkiem nie ma przebicia do masy ?
  • #3 15729963
    lukaszkny
    Poziom 11  
    Posty: 75
    Ocena: 4
    Mam dwie grzałki starą i nową dopiero co kupioną. Obie sprawne, dalej nie grzeje.
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #4 15730107
    peter falk
    Specjalista AGD
    Posty: 7549
    Pomógł: 1158
    Ocena: 3357
    lukaszkny napisał:
    Czujka sprawna

    Jaka rezystancja czujnika :?:
    W trybie serwisowym co działa?
    I dlaczego Koledze kolejne "zeznania" trzeba wyciągać siłą ?
  • Pomocny post
    #5 15730149
    POL02
    Specjalista AGD
    Posty: 2596
    Pomógł: 180
    Ocena: 549
    Jeżeli wszystko (prawie) sprawdzone grzałka, przekaźnik,czujnik temperatury to jest jeszcze do sprawdzenia obwód sprzężenia grzałki.
    Po załączeniu grzałki procesor dostaje informację,że grzałka jest włączona jeżeli tego nie ma to nie grzeje.
    Sprawdź trzy rezystory po 226k znajdujące się pod wybierakiem programów R10,R11 i R12
  • REKLAMA
  • #6 15730306
    peter falk
    Specjalista AGD
    Posty: 7549
    Pomógł: 1158
    Ocena: 3357
    lukaszkny napisał:
    brak jakichkolwiek błędów

    To dziwne. Bo EWM2100 jest bardzo czuły na brak sygnału zwrotnego za przekaźnikiem grzałki.
  • #7 15732673
    lukaszkny
    Poziom 11  
    Posty: 75
    Ocena: 4
    peter falk napisał:
    Jaka rezystancja czujnika :?:

    6,22 kΩ dla 20-25°C
    1,04 kΩ dla 80-90°C (Wlana woda z czajnika)

    peter falk napisał:
    W trybie serwisowym co działa?

    Po kolej jak przełączam pokrętłem działają: elektrozawory, grzałka, pompa wody, wirowanie.

    POL02 napisał:
    Sprawdź trzy rezystory po 226k znajdujące się pod wybierakiem programów R10,R11 i R12

    Z tych rezystorów znalazłem tylko jeden, ale według oznaczenia wartość ma prawidłową. Dodaje zdjęcia płytki sterującej.

    Co jeszcze sprawdzić?
    Załączniki:
    • Pralka Electrolux EWT9120W - Grzałka nie grzeje podczas prania, działa w trybie serwisowym 20160610_083337.jpg (987.54 KB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
    • Pralka Electrolux EWT9120W - Grzałka nie grzeje podczas prania, działa w trybie serwisowym 20160610_083436.jpg (1.84 MB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
    • Pralka Electrolux EWT9120W - Grzałka nie grzeje podczas prania, działa w trybie serwisowym 20160610_083350.jpg (725.35 KB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
    • Pralka Electrolux EWT9120W - Grzałka nie grzeje podczas prania, działa w trybie serwisowym 20160610_083429.jpg (2.06 MB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
  • #8 15734219
    peter falk
    Specjalista AGD
    Posty: 7549
    Pomógł: 1158
    Ocena: 3357
    Pod wyprowadzenia cewki przekaźnika grzałki pdłącz przez odpowiedni rezystor diodę led. Poskładaj paneldo kupy i zobacz , czy po załączeniu programu bezpośrednio po momencie zadziałania blokady dioda mignie przez ok 0,5 sekundy.
  • #9 15734308
    lukaszkny
    Poziom 11  
    Posty: 75
    Ocena: 4
    Po 4 próbach, drzwiczki blokują się, ale dioda nie mruga.
  • #10 15734411
    peter falk
    Specjalista AGD
    Posty: 7549
    Pomógł: 1158
    Ocena: 3357
    Odłącz czujkę temp. i zobacz, czy moduł wygeneruje błąd.
  • #11 15734523
    lukaszkny
    Poziom 11  
    Posty: 75
    Ocena: 4
    Czujka odłączona:

    Normalny program (sprawdzone tylko na praniu wstępnym). Pobiera wodę, miesza 10-15 min., dobiera wody, miesza 5 min. i wyrzuca. Wirowanie. Żadnego błędu.

    W trybie serwisowym po przełączeniu na grzanie, wyrzuca od razu błąd 71.
  • #12 15734555
    peter falk
    Specjalista AGD
    Posty: 7549
    Pomógł: 1158
    Ocena: 3357
    Czyli czujkę "widzi".
    Wrzuć pralkę w serwisowy i odłącz ostrożnie jedno z wyprowadzeń grzałki - potem przekręć pokrętło o 10 pozycji (odczyt błędów). Opisz co wtedy.
  • #13 15734707
    lukaszkny
    Poziom 11  
    Posty: 75
    Ocena: 4
    Czyli to normalne, że w normalnym cyku nie wywala od razu błędu czujki.

    Co do grzałki, tryb serwisowy pokrętło na pierwszej pozycji, grzałka odłączona, zero błędów.
  • #14 15734797
    widaw
    Poziom 17  
    Posty: 275
    Pomógł: 21
    Ocena: 172
    Czy za radą kol. peter falk - sprawdziłeś upływność grzałki. To że masz dwie nie znaczy, że są sprawne. A ten temat przemilczałeś...
  • REKLAMA
  • #15 15734818
    lukaszkny
    Poziom 11  
    Posty: 75
    Ocena: 4
    Grzałki zostały sprawdzone również pod ty względem.
  • #16 15734926
    peter falk
    Specjalista AGD
    Posty: 7549
    Pomógł: 1158
    Ocena: 3357
    lukaszkny napisał:
    tryb serwisowy pokrętło na pierwszej pozycji, grzałka odłączona, zero błędów

    Błędy pokazuje na 11 pozycji (na dżinsach )
  • #17 15734971
    lukaszkny
    Poziom 11  
    Posty: 75
    Ocena: 4
    peter falk napisał:
    lukaszkny napisał:
    tryb serwisowy pokrętło na pierwszej pozycji, grzałka odłączona, zero błędów

    Błędy pokazuje na 11 pozycji (na dżinsach )
    Źle napisałem, później właśnie pokrętło na błędy i brak jakichkolwiek błędów. Co jeszcze proponujecie zrobić lub sprawdzić? Już nawet pozamieniałem przekaźniki i posprawdzałem niektóre luty.

Podsumowanie tematu

✨ Użytkownik zgłasza problem z pralką Electrolux EWT9120W, w której grzałka nie działa podczas prania, mimo że w trybie serwisowym działa prawidłowo. Sprawdzono czujnik temperatury, hydrostat oraz blokadę drzwi, a także obie grzałki (starą i nową). Użytkownik otrzymuje sugestie dotyczące sprawdzenia obwodu sprzężenia grzałki oraz rezystorów R10, R11 i R12. Po odłączeniu czujnika temperatury pralka nie generuje błędów w normalnym cyklu, ale w trybie serwisowym pojawia się błąd 71. Użytkownik sprawdził również upływność grzałek oraz zamienił przekaźniki, jednak problem nadal występuje.
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA