Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówka Gorenje (nie znam numerów) - nie chłodzi ani chłodziarka ani zamrażarka

delegas 13 Cze 2016 14:44 1308 8
  • #1 13 Cze 2016 14:44
    delegas
    Poziom 4  

Witam,

Posiadam lodówkę Gorenje (ma kilka lat) - góra chłodziarka, dół osobna zamrażarka (trzy szuflady). Od jakiegoś czasu na dole chłodziarki zbierała się woda. Miałam wrażenie, że dzieciaki nie domykają drzwi lodówki. Natomiast dwa dni temu zaobserwowałam na tylnej ściance grubą warstwę szronu (lodu) - kilka centymetrów. Zmniejszyłam chłodzenie na 2. Wczoraj okazało się, że chłodziarka przestała chłodzić. Zamrażarka również. Lodówka pracuje z przerwami bo słychać. Natomiast nie chłodzi. Chciałabym wezwać specjalistę ale po pierwsze poszukuję takowego w Warszawie i okolicach a po drugie wolałabym poznać opinie co to może być. Może zanim przyjedzie fachowiec powinnam coś dodatkowo sprawdzić aby było więcej informacji. Np. wyłączyć ją na dzień... Możecie udzielić mi jakiś rad, proszę. Z góry dziękuję.

0 8
  • #3 13 Cze 2016 15:33
    delegas
    Poziom 4  

Po chwili zaczęła pracować ale nie chłodzi. Czyli bez zmian. Pracuje ale nie chłodzi.

Bardzo rzadko ją rozmrażam. Myję chłodziarkę bez wyłączania jej z prądu.

0
  • Pomocny post
    #4 13 Cze 2016 15:42
    krzysiozak
    Poziom 35  

Spróbuj rozmrozić całkowicie na dwa dni odłączając od prądu wtyczką. [przy okazji wymyj choć to niema wpływu na mrożenie (ale likwidacja szronu tak)].
    Po całkowitym rozmrożeniu i ponownym włączeniu regulator ustaw na maksymalną wartość.

0
  • #5 13 Cze 2016 15:53
    delegas
    Poziom 4  

ok, dziękuję. Tak zrobię. Odezwę się czy zadziałało.

0
  • #6 16 Cze 2016 15:11
    delegas
    Poziom 4  

sprawa wygląda następująco:
    rozmroziłam, wyczyściłam, na drugi dzień podłączyłam do prądu. Zamrażalnik zaczął chłodzić od razu. Czyli coś się zmieniło bo wcześniej nie działał bo zaczął się sam rozmrażać. Chłodziarka (góra) nie ruszyła. Zero chłodzenia. Dotknęłam po ok. godzinie tylnej ścianki i w jednym miejscu (mniej więcej po środku) była ciepła. Na samej górze (nad tym lekkim kwadratowym wybrzuszeniem) jakby leciutko (ciut, ciut) chłodniejsza ale nie działa.
    Poradzicie co mam robić?

0
  • #7 16 Cze 2016 15:36
    krzysiozak
    Poziom 35  

Możesz szukać tutaj, oni cię poinstruują co robić dalej.

Powiedzą gdzie znaleźć nazwę i numer seryjny lodówki.

Najpierw, zapoznaj się z instrukcją obsługi, może coś w niej znajdziesz.

0
  • #8 16 Cze 2016 16:57
    delegas
    Poziom 4  

Tylko, że lodówka jest dawno po gwarancji a w serwisie pewnie zedrą ze mnie ostatnią kapotę :(.
    Wolałabym zawołać jakiegoś człowieka "z ulicy". Nie znacie nikogo z okolic Warszawy?
    HELP

Dodano po 48 [sekundy]:

Znalazłam już numery seryjne i najśmieszniejsze, że nawet instrukcji nie znajduje :O

0
  • #9 16 Cze 2016 19:30
    krzysiozak
    Poziom 35  

Mimo że jest po gwarancji to jestem za obsługą przez autoryzowany serwis, sam się nie raz przekonałem że człowiek z ulicy to zły pomysł, a nawet z serwisu innej marki.
    Na pewno firma Gorenie ma serwisy w tak dużym mieście jak warszawa.
    I przez oszczędzanie czasami wychodzi dwa razy drożej.

Dowiesz się na ich infolinii 801 002 350 gdzie jest najbliższy serwis.

czynna w dni powszednie: Pn. –czw. od 8:30 do 17:00 / pt. od 8:30 do 14:30

E-mail: serwis(malpa)gorenje.pl

I co dalej zrobić.

0