Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TOSCA 303 - trzaski

01 Lip 2005 16:46 2267 8
  • Poziom 10  
    Po wlaczeniu po pewnym czasie slychac trzaski z prawego glosnika, pare dni temu po chwili mijaly, ale teraz juz nie chca :/
    Nie ma znaczenia czy przycisze potencjometrem, ani zmiana zrodla sygnalu, slychac je tak samo glosno. co trzeba wymienic?

edit:
    dodatkowo slychac glosny trzask przy wylaczaniu zasilania, nie wiem czy ma to cos wspolnego z tym co napisalem wyzej, ale moze to tez sie da jakos usunac?
  • Poziom 33  
    Co się dzieje z jak regulujesz potkiem od balansu?
    Postaraj się wymienić potencjometry i sprawdź jakość gniazd wejściowych.
    Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    hehe, kurcze, nie moge sprawdzic bo od 2h gra ok.

ale skoro watek juz zaczalem, to mam jeszcze pytanko - czy mozna cos poradzic na przygasajace podswietlenie skali podczas glosniejszego sluchania?
    czy kontrolka stereo swieci tylko w przypadku odbioru radia? (u mnie nie swieci sie wgole, radio ponoc bylo przestrajane, ale krecenie galeczka nie powoduje praktycznie zadnej zmiany cichego szumu wydobywajacego sie z glosnikow... - w czym moze byc problem?)
  • Poziom 21  
    Sprawdź tranzystory wejściowe, pierwsze we wzmacniaczu chyba BC 307.
  • Poziom 10  
    ok, no wiec, po przekreceniu balance na lewa kolumne, w prawej nadal trzaski(w lewej nie)
  • Poziom 31  
    Ludzie! kondensatory! miałem identyczny problem bo mi mało głośnik basowy wyskoczyć od trzasków nie chciał i wymiana wszystkiego z napisem ELWA przyniosła taki rezultat że podświetlenie nie przygasa,nie strzela w głośniku (prawym) i przede wszystkim jest ładniejszy i bardziej szczegółowy dzwiek!
  • Serwisant
    Do wymiany wejsciowa para róznicowa BC 307 lub BC 416 razy 2 .Polecam BC 556 lub 557 (philips). Pozrdo.
  • Poziom 15  
    zgadzam się z opisem RADIOGAGA - polskie tranzystory po paru latach zaczynają trzeszczeć
    co najciekawsze działają jak mikrofon wystarczy w niego popukać efekt zawalisty
  • Poziom 10  
    narazie sie wstrzymuje z wymiana tranzystorow - przeczyscilem dokladnie calosc, powyciagalem klebki kurzu z zakamarkow(rowniez przy potencjometrach) i narazie gra elegancko, a wlaczana jest juz od ponad 24h.