Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ciągła praca sprężarki w lodówce

01 Lip 2005 20:26 3797 13
  • Poziom 11  
    Haj. Jestem zielony w tym temacie(robie tv)wiec zapytuje. Gdy nastapily duze upaly,lodowka slabo mrozi,za to zamrazalnik az nadto.Jest na jednym agregacie,ktory ciagle pracuje,az sie biedny zgrzal z tego powodu.
    Chlodnica z tylu jest do polowy ciepla,a reszta jest zimna.
    Mam wiec pytanie,czy da sie cos z tym zrobic i co to moze byc,bo dwoch znajomych dzwonilo z tym samym problemem.
    Da sie naprawic,czy raczej kupic nowa?
    Pozdrowienia i z gory dziekuje.
  • Pomocny post
    Poziom 1  
  • Poziom 11  
    Dzieki,kupie nowa-teraz sa soldeny(przeceny)220Euro nowa...
    Pozdrowienia i jeszcze raz dzieki
  • Specjalista urządzeń chłodniczych
    Jarek vilko napisał:
    Dzieki,kupie nowa-teraz sa soldeny(przeceny)220Euro nowa...
    Pozdrowienia i jeszcze raz dzieki

Tam sprzetu sie (juz) nie naprawia ;)

Serwisant - gdybys go zaprosil na ekspertyze (bo naprawic tego by nie umial :D) - popukalby sie w czolo gdybys wspomnial mu o wymianie parownika :D :D
  • Poziom 21  
    Witaj

Niestrasznie kolegi zakupem nowego sprzętu tak odrazu J
    Większość lodówek jedno agregatowych ma problemy z utrzymaniem temperatury w temperaturze otoczenia przekraczającym 26-28 stopni. Szczególnie gdy jest to duża szafa. Jest to spowodowana zbyt słabymi kompresorami (pogoń za klasami energetycznymi i oszczędności producentów) i tym że ten biedak musi obsłużyć dwie komory.

Czy teraz dobrze ci chodzi lodówka????
    Bo jak tak to bym jej jeszcze nie ruszał.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 11  
    Problemy zaczely sie gdy bylo 34stopni,wczesniej na tylnej sciance byl lod,od kiedy stopnial zaczely sie problemy. Teraz mamy tu 25stopni i moje dozywocie mowi mi, ze jest lepiej,ale nie sadze.Lodu z tylu niema(wczesniej byl zawsze) i na moj gust chlodzi byle jak. Na tylnej sciance jest tylko rosa...Zastanawia mnie ze to stalo sie tak nagle,gora jest az nadto a dol do niczego.Dla mnie dziwna ta usterka jest....
    Dzieki za tak duze zainteresowanie.

Dodano po 10 [minuty]:

Ona nie jest w zabudowie,ma odzielne dzwiczki do lodowki i zamrazalnika.
    Ale...gdyby ona nie dawala sobie rady to na moj chlopski rozumek od ciaglego sprezania ta"siatka" z tylu powinna byc goraca,a jest tylko ciepla od wejscia z agregatu,reszta jej jest zimna,tylko agregat jest goracy.
    W takim razie rozejrzyj sie za soldenami :D
    Z tej lodowki nic dobrego w Antwerpii nie bedzie.
    (W Polsce moznaby pokombinowac) ;)
  • Specjalista AGD
    Za mało danych:
    Czy się wyłącza sprężarka?
    Jak bardzo gorąca-da się utrzymać rękę?
    Czy jest szron na tylnej ścianie?
    W Polsce termometr do lodówki kosztuje 5.50 pln więc może warto sprawdzić temperaturę?
    Czy uszczelki dobre?
    czy światełko się wyłącza?
    itd itd..
    Pozdrawiam
  • Poziom 11  
    Tak jak pisalem-agregat jest goracy,nawet bardzo.Jest rosa na tylnej sciance-nie ma szronu.Agregat chodzi caly czas.Uszczelki sa sprawne.Kontrolek ta lodowka nie posiada.
    Pogodzilem sie juz z kupnem nowej,tylko moja ciekawosc nie daje mi spokoju,dlaczego zamrazalnik mrozi duzo mocniej,a w lodowce jest cieplej.
    Dziwne,nie?Przynajmniej dla mnie.
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Użytkownik usunął konto  
    [quote="puncio"]Takie objawy w lodówce mogą jedynie świadzyć , że nastąpił wyciek czynnika chłodniczego i trzeba go uzupełnić!

Tak, po to aby naciągnąć nieświadomego klienta. Jest coś takiego jak etyka, nawet w takich przyziemnych sprawach jak głupia lodówka...
    Jezeli tak "uzupelniasz" na codzien to wspolczuje Twoim klientom. Jezeli nie jestes z branzy to nie wypisuj takich porad bo to wilcza przysługa dla zainteresowanego. Zresztą zainteresowany z pewnością cieszy sie od dawna nowiutkim sprzetem i bardzo dobrze ;)

PS
    Są programy automatycznie sprawdzajace pisownie......
  • Poziom 11  
    No tak-nowa. Dzieki za zinteresowanie i pozdrawiam.