logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Gdzie kupić wtyczkę elektryczną do motocykla Yamaha do świateł i kierunkowskazów?

Apiro 29 Cze 2016 20:25 1347 14
REKLAMA
  • #1 15776773
    Apiro
    Poziom 10  
    Posty: 86
    Ocena: 10
    poszukuje wtyczki elektrycznej pochodzacej od motocykla yamaha, łączy m.in. światła, kierunkowskazy itd.

    chodzi o to, że chciałbym zrobić na nowo taką wtyczkę z nową instalacją i połączyć ją pod starą, żeby można było kiedyś spowrotem założyć starą instalacje. istnieje taka mozliwosc? czy tylko cięcie i lutowanie?
    Załączniki:
    • Gdzie kupić wtyczkę elektryczną do motocykla Yamaha do świateł i kierunkowskazów? IMG_20160629_201033.jpg (1.28 MB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
    • Gdzie kupić wtyczkę elektryczną do motocykla Yamaha do świateł i kierunkowskazów? IMG_20160629_201149.jpg (934.44 KB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
    • Gdzie kupić wtyczkę elektryczną do motocykla Yamaha do świateł i kierunkowskazów? Zdjęcie-0006.jpg (584.16 KB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
  • REKLAMA
  • #2 15776809
    piotrek22101
    Poziom 39  
    Posty: 3323
    Pomógł: 695
    Ocena: 1416
    Druga opcja to kupić inną,na tyle samo pinów,męską i żeńską. Można poszukać w sklepach z częściami do motorów lub na szrocie. Ja zawsze obie wymieniam na nowe.
  • REKLAMA
  • #3 15776819
    DriverMSG
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 44094
    Pomógł: 3984
    Ocena: 4863
    Ostatnio szukałem wtyczek do innego motocykla.
    Dokładny typ wtyczki znalazłem na http://www.cycleterminal.com/motorcycle-connectors.html
    Nie wiem, czy trafisz identyczną, ale warto sprawdzić. Powodzenia.
  • REKLAMA
  • #4 15776848
    Apiro
    Poziom 10  
    Posty: 86
    Ocena: 10
    udało mi sie znaleźć http://allegro.pl/zlacze-kostka-wtyk-gniazdo-motocyklowe-mtw-6-pin-i6210637908.html

    czy taka wtyczka potrzebuje jeszcze jakiegos zabezpieczenia przed wiglocia? oryginalna nie miala, ale byla schowana pod owiewka

    przez ta wtyczke szly kable m.in. od poziomu oleju, biegu jalowego, lampki kierunkowskazow do seryjnego licznika. seryjny licznik chce wywalic i pytanie czy mozna by bylo wstawic diody w miejsce tamtych zarowek i umiescic je gdzies w okolicach kierownicy?
  • #5 15776855
    piotrek22101
    Poziom 39  
    Posty: 3323
    Pomógł: 695
    Ocena: 1416
    Można dać ledy,trzeba tylko dobrać rezystory lub kupić na 12v. Co do osłony przed wigocią to jak fabryczna nie miała to nie trzeba. Schować ją pod owiewkę i będzie dobrze.
  • #6 15776967
    Apiro
    Poziom 10  
    Posty: 86
    Ocena: 10
    no wlasnie tera w moto nie bedzie fabrycznej owiewki
  • #7 15776981
    piotrek22101
    Poziom 39  
    Posty: 3323
    Pomógł: 695
    Ocena: 1416
    Można zabezpieczyć styki wazeliną techniczną. Nie ma takich osłonek na całe wtyczki,a przynajmniej nie widziałem. Całe wtyki są z uszczelkami.
  • #8 15777827
    Apiro
    Poziom 10  
    Posty: 86
    Ocena: 10
    nie musi byc to specjalna uszczelka pod kostke, ale np. tasma izolacyjna zdala by egzamin?

    po za tym tak mysle ze w ogole kupowac ta kostke czy nie wystarcza same konektory zenskie, podlaczyc pod odpowiednie piny i calosc opierdzielic tasma izolacyjna. ma to sens?
  • #9 15777899
    piotrek22101
    Poziom 39  
    Posty: 3323
    Pomógł: 695
    Ocena: 1416
    Dobrze zabezpieczyć żeby się nie wypieły. Co do taśmy to o ile dobrze i szczelnie zakleisz to będzie dobrze.
  • REKLAMA
  • #10 15778003
    Apiro
    Poziom 10  
    Posty: 86
    Ocena: 10
    jak zabezpieczyc zeby sie nie wypiekly?
  • #11 15778008
    piotrek22101
    Poziom 39  
    Posty: 3323
    Pomógł: 695
    Ocena: 1416
    Nie naciągać przewodów i ułożyć je w kształcie U,wierzchołek moźna spiąć razem.
  • #12 15786747
    Apiro
    Poziom 10  
    Posty: 86
    Ocena: 10
    mam jednak juz ta kostke i mam pytanie, bo jeden pin z kostki to masa, a musze podlaczyc pod ten pin 4 kabelki. jest jakas zlaczka zeby to polaczyc bez lutowania w stylu konektora? myslalem zeby uzyc zwyklego konektora plaskiego zenskiego jako trojnika i tak na zasadzie piramidy. ma to sens czy istnieje jakas typowa zlaczka w tym stylu?
    Załączniki:
    • Gdzie kupić wtyczkę elektryczną do motocykla Yamaha do świateł i kierunkowskazów? konektor.png (142.57 KB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
  • #13 15786762
    piotrek22101
    Poziom 39  
    Posty: 3323
    Pomógł: 695
    Ocena: 1416
    A cztery przewody w jeden konektor nie zmieszczą się? Nie kojarzę innych konektorów.
  • #14 15786844
    Apiro
    Poziom 10  
    Posty: 86
    Ocena: 10
    nie ma szans zeby weszly
  • #15 15786849
    piotrek22101
    Poziom 39  
    Posty: 3323
    Pomógł: 695
    Ocena: 1416
    To trzeba z jednego na drugi,z drugiego na trzeci itd. Bez lutowania innej opcji niema.

Podsumowanie tematu

✨ Użytkownik poszukuje wtyczki elektrycznej do motocykla Yamaha, która łączy światła i kierunkowskazy, z zamiarem stworzenia nowej instalacji, która mogłaby być łatwo podłączona do starej. W odpowiedziach sugerowane są różne opcje, takie jak zakup wtyczek o odpowiedniej liczbie pinów w sklepach motocyklowych lub na szrocie. Użytkownik znalazł potencjalną wtyczkę na Allegro, ale pyta o zabezpieczenie przed wilgocią. Odpowiedzi wskazują, że można użyć wazeliny technicznej lub taśmy izolacyjnej do zabezpieczenia styków. W przypadku podłączenia wielu przewodów do jednego pinu, sugerowane jest użycie konektorów lub lutowanie, ponieważ nie ma standardowych złączek do tego celu.
REKLAMA