Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Silnik zaburtowy Yamaha 8 KM wyprowadzenie ładowania akumulatora

02 Lip 2016 15:40 2307 4
  • Poziom 27  
    Witam, Posiadam silnik zaburtowy Yamaha 8 Km 4 suwowy . Mam mały problem z dobraniem regulatora ładowania do tego silnika. Oryginalny regulator jest uszkodzony (zwarcie wewnątrz).Z silnika wychodzą 2 przewody , napięsie na niskich obrotach ok 35 V na wysokich do 100V oczywiście napięcie przemienne.
    Zakupiłem regulator od skutera i jest z nim problem ponieważ podaje za wysokie napięcie na akumulator (do 15,5 V na średnich obrotach). Co może byś przyczyną ?
    Czy możecie polecić jakiś regulator do tego silnika ? Nie mówię o oryginalnych Yamahy ponieważ są dość drogie ( ok 90 USD).
  • Poziom 27  
    A czy może kolega podać link do takiego regulatora?
    ceny oryginalnych są wręcz zapororowe.

W skrócie potrzebny jest regulator króry wyprostuje napięcie przemienne 30-100 V i da na wyjściu 13.5-14 VDC do ładowania akumulatora.
  • Poziom 6  
    Witam,miałem taki sam problem z silnikiem 20KM. Kupiłem regulator (zamiennik) od suzuki Savage za 43zł na Allegro i po problemie. Teraz napięcie ładowania mam 14,5-14,6 bez względu na ilość obrotów.W serwisieYamaha w Poznaniu chcieli za regulator 1500zł złodzieje ! ! ! a w Warszawie 800zł.Pozdr.....