Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Delonghi magnifica esam awaria

06 Lip 2016 22:22 1137 7
  • Poziom 4  
    Witam
    Po wyrwaniu napędu ze śruby mocującej wymieniłem cały napęd.Po włączeniu zasilania migają kontrolki filiżanek oraz pary.Aby załączyć ekspres muszę w trybie testowym przejechać napędem np.do samej góry następnie wyłączyć na zasilaniu.Po włączeniu migają na przemian cztery czerwone diody załączam wyłącznik na przednim panelu następnie przytrzymuję jednocześnie przyciski filiżanek wtedy napęd przejeżdza do pozycji w której możliwe jest wyjęcie zaparzacza,wtedy miga tylko dioda od alarmu,wystarczy jeszcze otworzyc i zamknąć drzwiczki i ekspres startuje i do wyłączenia działa absolutnie poprawnie.Nie pomaga resetowanie co jeszcze można zrobić?
  • Pomocny post
    Poziom 16  
    Do sprawdzenia czujnik halla, ewentualnie moduł sterujący może być do wymiany.
  • Poziom 23  
    Sprawdź a najlepiej wymień mikrostyki na przednim panelu >potrafią czynić takie usterki.
  • Poziom 31  
    Najlepiej przeczytaj instrukcje obslugi .Tam jest opisane co masz zrobic w tym przypadku.
  • Poziom 4  
    Witam
    Zapomniałem dodać że załączenie ekspresu jest możliwe tylko w następujący sposób:naciskam przycisk 1 migają kontrolki 2,4,6,13 naciskam ponownie 1 ekspres się wyłącza podczas ruchu zaparzacza wyłączam go wyłącznikiem z tyłu obudowy.Po ponownym załączeniu tego wyłącznika zapalają się przemiennie diody 16,15,14 i 13 teraz naciskam przycisk 1 następnie jednocześnie 2 i 3 wtedy napęd wykonuje ruch testowy w dół i górę.Po tej czynności zapala się i swieci dioda 14 teraz wystarczy otworzyć i zamknąć drzwiczki i ekspres się załącza.Działa bez zarzutu pomijając to,że nie da się wyjąć zaparzacza(możliwe jest to tylko w trybie testowym)Po wyłączeniu ekspresu wszystkie czynności należy powtórzyć,czy da się naprawić urządzenie bez wymiany płyty głównej?Ekspres ma 8 lat i nie chcę inwestować dużych pieniędzy.
    Pozdrawiam i dziękuję
  • Poziom 31  
    Witam.
    Zaczal bym od wymiany uszczelek w zaparzaczu i na tloku grzalki.