Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mercedes Sprinter 2.1 cdi 2008r.Po kilkuminutowym postoju w korku kopci.

maty966 09 Jul 2016 11:39 7887 10
    maty966
    Level 7  
    Witam.Nie jestem pewien czy na dobre forum trafiłem ale sprobuje. Mianowicie od dłuzszego czasu mam problem z moim sprinterem, bowiem kiedy ruszam po kilkuminutowym postoju(auto w tym czasie pracuje np.w korku) mam bardzo duzo dymu niebiesko-biały(czuc nie spalona rope) Podczas jazdy jest juz dobrze dopiero kiedy znowu stane problem sie powtarza. Na dzien dzisiejszy został usuniety DPF,wtryski zregenerowane(przy czym dwa wtryski byly tak uszkodzone ze nie dalo sie ich naprawic sa dwa nowe(tak mi powiedzieli).Jedyny blad jaki jest w tej chwili to czujnik temp.spalin(jest odłaczony dlatego pewnie jest bład). DPF został usuniety poniewaz auto kopcilo juz wczesniej tyle ze spaliny przelatujac przez DPF wtedy miały biały kolor i inny zapach(pewnie spalaly sie w dpf) Pytanie moje to gdzie moge szukac przyczyny jeszcze. Posiadam program do diagnostyki DELPHI.
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    sebap
    Level 41  
    Po wycięciu DPF program w sterowniku silnika był modyfikowany?
    maty966
    Level 7  
    Tak był. Tyle ze przed modyfikacja było podobnie tez kopcil tylko inny zapach spalin.
    sebap
    Level 41  
    Czyli oszukali cię z wtryskami. Któryś leje na 100% ale nie za dużo bo jakby już lał ekstremalnie to by było czarno za autem.
    maty966
    Level 7  
    Niestety nie widziałem jak pyla,czyli nie mam pewnosci czy te dwa stare co zostały sa dobre.Mowil ze sa praweie ze idealne. Fakt faktem mialem czasami problem z odpalaniem teraz odpala tak jak powinien. Mysle nad tym czujnikiem temp.spalin sa one odłaczone moze powinny byc jednak podłaczone. Na chłopski rozum jezeli sa odłaczone to cały czas daje duza dawke ropy bo mysli ze jest zimny czyz nie.
    User removed account
    Level 1  
    maty966
    Level 7  
    Dzieki za podpowiedz.Dzisiaj powalcze z nim. Dam znac jak to wszystko wygladalo.Pozdro.

Dodano po 2 [godziny] 16 [minuty]:

Podłaczyłem kompa pokazal bład 2195 podgrzewanie sondy przed katalizatorem:sygnał przerwany. Oraz temperatura katalizarora jest cały czas 35C
    User removed account
    Level 1  
    maty966
    Level 7  
    Witam Ponownie. Wczoraj troche posiedziałem i napewno musze wrocic tam gdzie robiłem program.Na dzien dzisiejszy brak jakiegokolwiek napiecia w sondzie lambdzie oraz temperatura w układzie wydechowym dochodzi tylko do 35C a z tego co wiem to jest powiedzmy ze extremalnie goraco kiedy silnik jest rozgrzany. Powinno byc raczej 350C .Teraz wtryski dostaja duzo paliwa kiedy komp. mysli ze jest cały czas zimny i dlatego pewnie przelewa.

Dodano po 5 [minuty]:

Wracajac do sondy wiazka kabli sprawdzona od wtyki do wtyki przejscie jest.

Dodano po 3 [minuty]:

Jesli chodzi o mechanikow to sam jestem mechanikiem,lecz nie programista do komputerow mam tylko jednego, bede musial wrocic na poprawke.W sumie uprzedzal mnie ze nie łatwo jest przerobic Sprintka. Ale nic poczekamy zobaczymy bede u niego dopiero w piatek.
    maty966
    Level 7  
    Witam. Wracajac do tematu. Byłem u mojego guru od elektroniki wgralismy stary program do auta.Niestety roznicy brak auto dalej kopci. Nastepna czynnasc sprawdzenie czy czasami nie jest to jedna olej w kominie za turbina faktycznie bylo troche mokro wiec długo nie myslac podzwonilismy i wymienilem turbine na nowa niestety ayto dalej kopci jak kopcilo. Nadzien dzisiejszy czeka mnie jeszcze wymiana tych dwoch wtryskow co zostaly stare zekomo w bardzo dobrym stanie. Z tego co sie dowiedzialem to u przecietnego pompiarza mozna tylko spawdzic je na przelew bo z pyleniem to jest roznie. Powiem szczeze ze juz mam dosyc tego badziewia.
    maty966
    Level 7  
    Zamykamy temat. W aucie wymienilem turbine, głowica została zregenerowana wynik auto dalej kopciło. Zdecydowałem wymienic na nowe pozostale dwa wtryski, auto chodzi jak zegarek. Usterka wadliwe wtryskiwacze. Dzieki wszystkim za informacje mam nadzieje ze komus sie przyda moja przygoda.Pozdrawiam.