Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przystosowanie, "naprawa" fabrycznych niedoróbek rozdzielacza Euro/sca

bololabich 14 Lip 2016 02:02 618 2
  • #1 14 Lip 2016 02:02
    bololabich
    Poziom 7  

Witam
    Jestem kolekcjonerem konsoli retro i wszystkie retro konsole używają kabli RGB ze wtyczką SCART. Mam niestety tylko jedno gniazdo SCART w swoim TV wiec ptrzebuję rozdzielacz/przełącznik lub jakkolwiek inaczej można to nazwać. Problem jest w tym, że według różnych blogerów rozdzielacze te mają bardzo negatywny wpływ na jakość obrazu - a oczywiście zależy mi na najlepszy możliwym obrazie oraz czesto mają w sobie jedynie okablowanie do obrazu kompozytowego i audio. Są jeszcze przełączniki renomowanych firm wyprodukowane dekadę lub dwie temu i są one ogólnie polecane ale ich ceny sięgają nawet kilkuset euro.

Czy jeśli kupię adapter dostępny współczesnie, dajmy na to taki:
    Przystosowanie, "naprawa" fabrycznych niedoróbek rozdzielacza Euro/sca6282370...jpg Download (18.23 kB)

Dolutuję brakujące kable oraz skrócę kabel z rozdzielacza do wtyczki do ok 15cm to nie będzie strat na jakości? Oczywiście będzie to podpięte do dużego TV LCD i używam sygnału RGB, na malutkim TV CRT to i sygnał kompozytowy jest zadowalający.

Kolejna sprawa na którą ludzie zwracaja uwagę to przełaczniki tj. że rozdzielacz powinien mieć możliwość odcinania nieużywanych złącz ale oczywiście w moim przypadku będzie to nie do zrobienia tym bardziej, że nawet model z przełacznikami dostępny na allegro był juz sprawdzony przez społeczność i okazało sie, że przyciski to atrapy i nie mają żadnego efektu. Czy odcinanie jest istotne jeśli podpięta do pradu bedzie tylko i wyłącznie konsola używana w danym momęcie? Przypomnę tylko, że kabel SCART może tez dostarczać prąd 12v więc nie wiem czy to może nie byc problemem?

0 2
  • Sklep HeluKabel
  • #2 14 Lip 2016 21:50
    D214d3k
    Poziom 39  

Cała ta tania chińszczyzna nie nadaje do niczego. Masz RGB + monofoniczne audio czyli potrzebujesz przełącznika obrotowego 4 obwodowego z 3 pozycjami, dobrego przewodu z indywidualnie ekranowanymi żyłami (bo masa audio i masa RGB to inna masa), dobrych wtyczek (zwracaj uwagę na grubość bolca z tymi cieniutkimi blaszkami ciągle są problemy). Jeśli chcesz rozłączać masy to chyba trzeba by złożyć listwę zależnych isostatów.

0
  • Sklep HeluKabel
  • #3 17 Lip 2016 01:19
    bololabich
    Poziom 7  

Nie dostanie się już czegos takiego pod scart ale co jakby uzyć przełącznika VGA i poprostu dorobić gniazda euro?

BTW audio jest stereo ;)

Pewnie taki najtańszy to lipa? allegro nr 6341822974

aukcja nr 5442196985 niby fajny, firmowy itd ale moze się go nie dać przerobić co?

0