Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Golf IV 1.6 2003r - Błąd EGR (podobno padnięty)

20 Jul 2016 19:37 4527 6
  • Level 9  
    Witam mam znów kontrolkę silnika w swoim golfie 4 i komunikat abgas wergstatt ! 24 grudnia miałem wymieniany zawór EGR na zamiennik który kosztował mnie 299zł i 3 dni temu jechałem sobie a tu błąd i check od silnika po podpięciu kompa u elektryka wywaliło jakiś błąd związany z EGR'em, facet rozebrał przepustnicę wyczyścił czarny nalot i przez około 350 kilometrów był spokój po czym znów pojawił się check ponownie pojechałem do elektryka który powiedział mi że jeśli po tym czyszczeniu przepustnicy błąd powróci to ratuje mnie tylko wymiana EGRa na jakiś lepszy bo ten mój wytrzymał tylko 8 miesięcy i podobno jest to bardzo słabej jakości zamiennik. Wczoraj po podpięciu kompa wywala taki błąd "Egr open circuit" pojechałem na poradę do drugiego elektryka który powiedział to samo że mój egr padł.... I tu moje pytanie co mogę zrobić ponieważ gwarancje na ten egr mam jeszcze u innego gościa u mechanika (nie elektryka) i bez problemu chcą mi go przyjąć ale ta cała procedura i mogę zostać bez auta do 21 dni (po wyciągnięciu egr'a auto nie nadaję się do użytku na czas wymiany na nowy) Panowie co byście mi poradzili szukać na złomie np na te 2-3 tygodnie tymczasowo EGR'a ? na czas gwarancji? czy to ma sens?
  • Level 42  
    W tym helmutowskim wynalazku masz EGR zmotoryzowany ze zwrotną na ECU.
    Można zaślepić i wstawić elektroniczny symulator, będzie spokój z sadza na przepustnicy.
    W Twojej sytuacji szukaj pewnego oryginału na szrocie.
  • Level 9  
    Też myślałem żeby tak zrobić tylko jest jedno banalne pytanie : jeśli na szrocie kupie taki zawór to będę musiał z nim wrócić do mojego miasteczka które jest 20 kilometrów od złomu i tam dopiero dałbym go mechanikowi do założenia... jeśli się okaże że ten co kupię jest zepsuty to już na złomie mi kasy nie zwrócą.

Dodano po 1 [godziny]:

Może jeszcze ktoś podpowie więc podaję dokłady kod błędu : P1440 EGR Valve (N18) , Open Circuit
  • Level 9  
    Kupiłem oryginalny EGR volkswagena za 410 zł więc był tylko nieco droższy niż ta moja chińszczyzna którą mi wcisnęli i wytrzymała niecałe pół roku. Nie bawiłem się w szukanie na złomie, tamten odniosłem dzisiaj do poprzedniego mechanika i wybrałem opcję zwrotu pieniędzy także poczekam i 300 zł mi się zwróci, na ten nowy mam 2 lata gwarancji i w przypadku usterki facet zagwarantował mi wymianę od razu na drugi dzień i tak powinno być to wszędzie załatwiane:)
  • Level 1  
    Jak nie jeździsz za granicę, to po Ci normy hojro. Cieszyć się, że ktoś robi emu do tak popularnego wozu jakim jest Golf. I ma z tego jakieś nędzne grosze. Ja swoim fiaciną, bez tego dziadostwa, na dobrej ropie, palę 3.8/100, he.
  • Level 9  
    Rozumiem że masz całkiem wymontowany egr? ludzie mówili mi że nie powinno się tego robić w benzyniakach, że tylko w dieslach się to sprawdza.
    PS co to za fiat ? palący poniżej 4L ? :D
  • Level 9  
    27 lipca napisałem że Oryginalny EGR załatwił problem z kontrolką silnika, od tamtego czasu mineło 2 miesiące i problem powrócił dzisiaj wracają z urlopu, jadąc autostradą nagle zapaliła się kontrolka i ten nieszczęsny komunikat abgas werkstatt!... przez te 2 miesiące nie zrobiłem autem nawet tysiąca kilometrów. Już chyba wszystkie części powodujące ten problem mam nowe wymienione w tym roku wszystko oryginalne : EGR oryginał , Sonda regulacyjna oryginalna nowa, sonda diagnostyczna nowa (na niej założony emulator profilaktycznie aby wyeliminować błąd od katalizatora) a mimo to dziś po przejechaniu 700km wyskoczyła kontrolka silnika :( W poniedziałek czeka mnie kolejna wizyta u elektryka... Co jeszcze może powodować ten błąd oprócz tych części które wymieniłem? bo to już jakieś żarty są od 17 grudnia zakupu auta prześladuje mnie ta jedyna kontrolka i eliminuje ją tylko tymczasowo ciągle powraca raz po tygodniu raz po miesiącu teraz po 2 miesiącach.