Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zastone ZT-2R+ czy Wouxun KG-UV9D plus?

21 Lip 2016 19:24 3792 3
  • Poziom 9  
    Co sądzicie panowie o tych duobanderach jak w tytule?
    Jak z odbiorem? Czy ktoś z Was ma i może powiedzieć, jak któryś odbiera?
    Jaki ma zasięg na oryginalnej antenie? Czy można zamontować do niego inną lepszą zewnętrzną antenę? Czy pałka Radmora by się do nich nadała?

Głównie chodzi mi o bezawaryjność, posłuchanie służb miejskich i czasem też, jak zajdzie potrzeba, to pogadanie na amatorskich zakresach.

Będę wdzięczny za każdą informację - sugestię...
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 28  
    Zastone ZT 2R to po prostu YAESU VX2R. Nawet instrukcja obsługi jest identyczna. Radio bardzo przypadło mi do gustu - miałem 2 sztuki. Jest wyśmienitym radiem do skanowania - 1000pamięci, banki pamięci, zakresy skanowania od - do, szybkie skanowanie +/- 1, 2 i 5MHz, zakres od 0,5MHz do 999MHz. No i ten rozmiar - mieści się w każdej kieszeni. 2W mocy nadawczej w zupełności wystarcza. Jest jednak 1 minus - jak jest gorąco to lubi się zawieszać.
    Czułość bdb - mam porównanie do ICOM R20; YAESU 857, 7900, VR500 itp. Niestety w paśmie lotniczym wojskowym jest głuchy. KF bardzo fajnie odbiera na antenie nagoya 771.
    Szkoda, że obecnie radion niedostępne w cenie jakie je kupowałem - tj 82USD z przesyłką do Polski.

Wouxun 9- nie miałem tego modelu ale robiłem troszkę wywiadu na ten temat. Prędkość skanowania znikoma - o 3k/sek - Zastone ponad 25k/sek. Plus to 2 równoległe odbiorniki - ale z tego co wiem to nie możesz np na 1zapuścić skanowanie kanałów, a na 2gim przeszukiwać częstotliwości jak w normalnych radiach z 2ma odbiornikami. Brak banków pamięci i wielu funkcji do skanowania jakie posiada zt-2r

Oczywiście oba urządzenia możesz podpiąć do zewnętrznych anten w celu zwiększenia zasięgów odbieranych stacji.
  • Poziom 9  
    Witam

Dziękuję że napisałeś kilka zdań w moim temacie.
    chcę kupić pierwsze radio lub skaner.

Kojarzysz może jak radziło sobie to Zastone z nasłuchem CB popularnej 19 ??
    Piszesz że jest dobre do skanowania - da się go porównać do unidena ubc 125xlt czy to zupełnie jeszcze co innego.

Ja na początku nie będę miał wiedzy na temat częstotliwości dlatego zastanawiam się czy ten uniden z funkcją close call czy takie zastone....?

I jeszcze przyciski w Zastone - jest ich mało - czy to przeszkadza we wprowadzaniu częstotliwości?? Jest jakieś oprogramowanie do tego sprzętu?

Będę bardzo wdzięczny za pomoc i porady....
  • Poziom 28  
    No niestety nie ma uniwersalnych sprzętów i close call oferuje z tego co wiem tylko Uniden.
    ZT2R ogólnie działa bdb na UHF i VHF a tzw 19CB odbierało znośnie. Na pewno musisz dokupić inną antenę - np Nagona NA771 (ja taką wykorzystuję w każdym ręczniaku). Pomimo, że jest to antena na 2m/70cm to ZT2R ożyło na krótkich falach w porównaniu z oryginalną anteną. Jeśli możesz to zmontuj antenę MINI WHIP - pomimo swych wymiarów działa REWELACYJNIE na falach krótkich (także CB) - ja wykorzystuję ją se skanerem / odbiornikiem globalnym YEASU VR500.
    Z unidenów to miałem tylko UBC9000XLT - którego też mocno polecam. Idzie to kupić za 400PLN. dodatkowo YAESU VR500 - nie mogę się nadziwić jak to działa. Niestety oba urządzenia są dostępne jako używki. Mogę do listy dorzucić jeszcze ICOM R20 - ale tu już cena przytłacza a na krótkich falach działał wg mnie gorzej niż VR500. Na VHF/UHF - IC R20 - REWELACJA.

Co do softu ZASTONE ZT2R - jest to dokładnie ten sam soft co do YAESU VX2R - bo jak już pisałem jest to dokładnie to samo radio. Co do obsługi - na początku wydaje się, że brak klawiatury numerycznej może być problemem - finalnie nie jest to duży problem. Na prawdę fajnie rozwiązano tam wbijanie częstotliwości za pomocą gały. Jak tylko pojawi się za 82USD - na pewno go kupię bo tęskni mi się za nim - urządzenie możesz zabrać ze sobą wszędzie bo jest na prawdę mikroskopijne a jakość audio jest świetna. To jest typowe radio dla ludzi lubiących nasłuchiwać a od czasu do czasu coś nadawać. Przy dłuższych rozmowach dość szybko kończy się bateria - ale przy skanowaniu wytrzymuje ok 8h. No i fajne jest to, że można kupić drugą baterią za grosze - bo pasuje z jakiejś nokii.