Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

maxcom mc 1550 - Telefon nie reaguje gdy ktos dzwoni

23 Lip 2016 22:20 3858 14
  • Poziom 4  
    Witam mam problem z telefonem stacjonarnym . Model maxcom mc 1550 . Chodzi o to ze sygnal na telefon stacjonarny jest . Lecz on nie reaguje ani nie zapala sie wyswietlacz ani nie ma sygnalu dźwiękowego. Po odlaczeniu go od sieci próbowałem dzwonic na numer stacjonarny sygnal jest . Wlaczam go ponownie do sieci , dzwonie sygnał jest lecz telefon nie reaguje . Probowalem usunąć sluchawke i raz jeszcze wyszukac lecz to nic nie daje . Prosze o pomoc .
  • Pomocny dla użytkowników
    Jak to w końcu jest z tym telefonem, tzn. czy z niego można dzwonić czy nie? Czy chodzi tylko o rozmowy przychodzące (brak dzwonka) jak sugeruje tytuł tematu?
    Napisałeś też, że nie działa wyświetlacz a jednocześnie piszesz, że próbowałeś wylogować i ponownie zalogować słuchawkę i to nic nie dało. Skoro chciałeś wylogować to wyświetlacz jednak działa?
    piterro17 napisał:
    Wlaczam go ponownie do sieci , dzwonie sygnał jest lecz telefon nie reaguje

Taki objaw będzie jak nawet nie podłączysz telefonu. Sygnał jest ale jaki sygnał? Zapewne masz na myśli zwrotny w telefonie z którego dzwonisz.
  • Poziom 4  
    Przepraszam juz prostuje , chodzi glownie o to ze gdy ktos z zewnatrz probuje sie dodzwonic na domowy nie ma wogole zadnego sygnalu. Jesli znow ja chcem gdzies zadzwonic to nie ma zadnego problemu .
    No to gdy ktoś chce się dodzwonić i nie ma żadnego sygnału (dzwonka), to czy można podjąć rozmowę gdy włączymy słuchawkę "na wyczucie"?
  • Poziom 4  
    Skoro dzwonię z telefonu komorkowego i jest sygnal a telefon stacjonarny wogole nie reaguje . Dzwonic z niego moge lecz dodzwonic nikt sie nie moze .
    Ale nie odpowiedziałeś na moje pytanie, czy da się odebrać połączenie gdy dzwonisz z komórkowego i masz zwrotny sygnał wołania? Po prostu masz wcisnąć przycisk słuchawki, tak jakbyś słyszał, że telefon dzwoni. Prawdopodobnie będziesz mógł to zrobić i normalnie rozmawiać. Jeżeli tak jest, to wtedy trzeba znaleźć przyczynę takiego stanu rzeczy.

Ps. Telefon ma w ustawieniach możliwość całkowitego wyłączenia dzwonka ale przypuszczam, że to sprawdziłeś.
  • Poziom 4  
    Tak odbieram telefon i slysze osobe z drugiej strony , tylko zastanawia mnie czemu nie ma melodii podczas polaczenia .
    Pytanie dodatkowe. Czy jak ustawiasz sobie melodię dzwonka (jest dziesięć do wyboru), to czy słyszysz jak gra? Poza tym jest też ustawianie głośności dzwonka i też powinieneś móc je ustawiać bez konieczności dzwonienia z zewnątrz.
  • Poziom 36  
  • Poziom 4  
    Wiec jesli chodzi o dzwieki to tak , slysze je podczas zmieniania oraz glosnosc tez prawidlowo slychac , ustawienia fabryczne juz były przywracane i dalej jest to samo .
    No to oznacza, że przetwornik akustyczny jest sprawny (zapewne słuchawka). Wniosek z tego, że napięcie zmienne gdzieś nie przechodzi lub przechodzi a jakiś transoptor nie przekazuje informacji. Być może jest tylko jakaś przerwa w obwodzie liniowym, w miejscu gdzie rozdziela się obwód rozmówny z obwodem wywołania (kondensator). Być może sam transoptor jest uszkodzony. To trzeba po prostu przejrzeć, sprawdzić.
  • Poziom 4  
    Mam pytanie czy oplaci sie naprawiac , czy lepiej zainwestować w inny model ?
  • Poziom 31  
    Jak nie masz znajomego który może to naprawić to lepiej rozglądaj sie za nowym :D
  • Poziom 36  
    Jeśli by ci się chciało zabawić w elektronika, i nie w pędzać w koszty z zakupem nowego telefonu, i dzwonek może dzwonić przy bazie, to proponuję budowę własnego prostego dzwonka który będzie podpięty do linii i spełni twoje oczekiwania, czyli będzie dzwonił. W załączniku podaję jego dokumentację. Części zakupisz w każdym dobrym sklepie elektronicznym. Wystarczy dokument wydrukować i zrobić go montując na płytce uniwersalnej.
  • Poziom 18  
    A czy to czasem nie jest telefon przywieziony z Wielkiej Brytanii? Lub kupiony używany, zapewne także stamtąd?
    Robię takie telefony, w większości wystarczy przerobić kabelek przy wtyku. W niektórych aparatach jest jednak problem, że wszystko działa lecz nie ma sygnału dzwonienia i nie wiadomo kiedy telefon odebrać. Zapewne ten link rozwiąże twoje problemy.
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic108244.html#4415463