Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Philips Car 400 - Wejście AUX

-=[OLO]=- 04 Lip 2005 19:24 17412 21
  • #1 04 Lip 2005 19:24
    -=[OLO]=-
    Poziom 24  

Czy zrobił ktoś może w popularnym radyjku Philips Car 400 wejście AUX, by można było podłączyć discmana lub odtwarzacz MP3.

Może ktoś zrobił coś takiego i podzielił by się wiedzą co i gdzie podłączyć tak żeby nie przeszukiwać całego radia.

Może da radę podłączyć CD rezygnując z kasety?

Za wszelką pomoc i wskazówki z góry dzięki.

I proszę nie piszcie mi o adapterach typu kaseta z kablem i transmiterach UKF, chcę wyprowadzić takie wejście z radyjka.

Pozdrawiam :-)

1 21
  • #2 06 Lip 2005 08:17
    -=[OLO]=-
    Poziom 24  

Może ktoś ma jakiś schemat do tego radia?

1
  • #4 29 Paź 2005 20:32
    szeryfff
    Poziom 24  

da sie zrobic, trza sie wpiac w sygnal od radia, robilem to w car300 i dziala :)

0
  • #5 30 Paź 2005 19:05
    -=[OLO]=-
    Poziom 24  

szeryfff napisał:
    da sie zrobic, trza sie wpiac w sygnal od radia, robilem to w car300 i dziala :)

A może coś dokładniej. Gdzie się wpiąłeś? Raczej zamiast radia wolał bym się wpiąć rezygnując z kasety.

1
  • #7 01 Lis 2005 09:03
    -=[OLO]=-
    Poziom 24  

Alpha napisał:
    Wejdz na http://astra.autokacik.pl/ , dział technika, jest dokladny opis tej czynnosci.
    Pozdro.

Dzięki :!: O takie coś mi chodziło :D

0
  • #8 25 Paź 2006 20:18
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #9 25 Paź 2006 21:33
    SlaweK
    Poziom 43  

Zgłosić się do serwisu Opla. Tutaj nie pomagamy w łamaniu zabezpieczeń fabrycznych.

SławeK

0
  • #10 13 Wrz 2007 23:00
    astrix
    Poziom 10  

A jak zrobić AUX w car400 ale mk1, bo na autokąciku jest opisane, ale mk2 :/

0
  • #11 13 Wrz 2007 23:18
    SlaweK
    Poziom 43  

Nie napisały bezczelne chamy gdzie przylutować druciki ? Może i dobrze po nie było to poprawne elektronicznie. Ogólnie jest to dość proste, opisywałem tok myslenia kiedyś na przykładzie jednego Panasonica. Proponuję poszukać w moich postach tego tematu. Wystarczy znaleść wejścia audioprocesora, dorobić przełącznik najbardziej elegancko elektroniczny a nie chamski "knyfel", przeciąć sygnał wchodzący z jednego źródła przed audioprocesorem i przez przełącznik dołączyć tam sygnał audio zewnętrzny a w wypadku wystąpienia przesterowania dołożyć dzielnik sygnału.

SławeK

0
  • #12 14 Wrz 2007 14:53
    astrix
    Poziom 10  

no dobra, wiem jakie piny na tda7313N odpowiadają za kanał lewy i prawy i tu moje pytanie, czy mogę je odlutować i tam wpiąc swój sygnał, a sygnał FM odciąć wyłącznikem??

0
  • #14 05 Paź 2008 21:21
    szeryfff
    Poziom 24  

Musisz rozebrac radio i wlozyc kasete, to bedziesz widzial co sie tam dzieje :) Trzeba wyciagnac chyba 2 styki, i ustawic w odpowiedniej pozycji. Dodatkowo ja musialem dolozyc przekaznik, bo jeden styk musi byc zwarty po przelaczeniu na kasete (symulacja obecnosci kasety w kieszeni).

0
  • #15 05 Paź 2008 21:47
    SlaweK
    Poziom 43  

Odpowiedź na post Astrix'a, oczywiście przełącznikiem, ja bym to zrobił przełącznikiem elektronicznym sterowanym z zestyku włożenia wtyczki w gniazdku z takim zestykiem żeby działo się to automatycznie i nie piny wejściowe a ciekawą właściwość pinów do pętli korektora którą ma ten scalak.

A do kolegów powyżej, no ładnie mechanicznie ale nic o elektrycznym podejściu do tematu. Jak słyszę o podłączaniu się do głowicy to zwykle radze włożyć palec w gniazdko sieciowe najpierw by przekonać się co to jest napięcie.

SławeK

0
  • #16 05 Paź 2008 23:11
    szeryfff
    Poziom 24  

Zeby nie bylo niejasnosci, ja nic nie podlaczalem pod glowice, nie polecam tez tego rozwiazania :) W mojej przerobce sygnal zewnetrzny podlaczylem zamiast sygnalu z kasety.
    Pozdrawiam

0
  • #17 29 Paź 2008 09:05
    Mihó
    Poziom 27  

szeryff, a czy mógłbyś coś więcej o tym opowiedzieć ? Czy przełączasz przyciskiem przy kierownicy ? Czy jakość dźwięku jest dobra ? Możesz podać jakiś opis przeróbki ?

0
  • #18 29 Paź 2008 10:59
    szeryfff
    Poziom 24  

opis przerobki , ale car300, jest na stronie, o ktorej wspomnial kolega wyzej (astra.autokacik.pl dzial technika). tylko ze tam wybiera sie miedzy wejsciem aux a radiem. ja zrezygnowalem z kasety, i mialem radio i aux (trzeba sie wpiac w inne miejsce). miedzy zrodlami przelaczalem przyciskiem od zmiany z radia na kasete i odwrotnie :) wiec jezeli masz przyciski w kierownicy podlaczone do radia, i teraz mozesz zmieniac z radia na kasete, to po przerobce bedzie wszystko dzialac :)

0
  • #19 29 Paź 2008 15:55
    Mihó
    Poziom 27  

No właśnie tak chciałem zrobić. Pewnie na wyjściu przedwzmacniacza TDA0675. A powiedz mi proszę, czy muszę jakoś symulować ruch kasety ? Czy któreś mikrowyłączniki muszę pozwierać ?

0
  • #20 29 Paź 2008 16:19
    szeryfff
    Poziom 24  

Musisz sie podlaczyc na wejsciu przedwzmacniacza, ale numeru scalaka nie pamietam.
    Co do ruchu kasety, to juz gdzies to na elce pisalem, ale napisze jeszcze raz.
    Wiem ze odlaczylem zasilanie silniczka, zamiast niego podlaczylem przekaznik, ktory przy wylaczeniu radia rozwieral (lub zwieral) jeden wlacznik (znalduje sie z prawej strony pod mechanizmem kasety - jezeli dobrze pamietam), bez tego radio nie chcialo sie wylaczyc, gdyby przestawione na kasete :) poza tym to wyciagnalem jeszcze 2 wlaczniki z mechanizmu kasety, i ustawilem je w takiej pozycji, w jakiej sa gdy kaseta jest wlozona. wielkich trudnosci z tym nie ma :) niestety nie robilem wtedy zdjec tej przerobki, i nie mam tez zdjec wnetrznosci car400, dlatego pisze bardziej ogolnie.
    pozdrawiam

0
  • #21 24 Lut 2009 14:47
    promacja20
    Poziom 2  

witam mam pytanie do szeryfff'a odnosnie tego przekaznika jesli jeszcze pamietasz w jaki sposob go zamontowałes i jakiego uzyles został mi własnie problem nie wyłączającego sie radio i nie wiem jak go rozwiązać dzięki za pomoc ( jesli ktoś wie jak to rozwiązać prosze o pomoc )

0
  • #22 09 Mar 2009 14:54
    wicher:
    Poziom 14  

Witam

Zabieram się właśnie do wzbogacenia mojego CAR 400 o wyjście AUX. Zapoznałem się z waszymi opiniami ale pojawiły mi się dwa pytania.

1. w jakim celu montowany jest ten wyłącznik? przecież tę samą funkcję uzyskuje się przez odpowiednie wykorzystanie juz istniejących przełączników w mechanizmie kasety oraz przycisku "0" na radiu i kierownicy. No chyba że się mylę

2. Mam zamiar wyprowadzić dość długi przewód do podłączania zewnętrznych źródeł dźwięku i tu pytanie. Czy jego długość nie będzie wpływać na buczenie, wzbudzanie itp?

A tak juz na marginesie co myślicie o wykorzystaniu czegoś takiego

Philips Car 400 - Wejście AUX

oczywiście tylko jako bazy i zamiast przekazu radiowego podłączenia owego wynalazku tak jak wspomniane wcześniej wyjście AUX?
    Miał ktoś może z takimi chińskimi wynalazkami doczynienia? Jak z jakością dźwięku?

0
  Szukaj w 5mln produktów