Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówka Ariston MBAA 4532 CV - Aktualnie nic nie działa

Marcin_cyb 02 Sie 2016 00:23 798 4
  • #1 02 Sie 2016 00:23
    Marcin_cyb
    Poziom 2  

Lodówka przestała działać z godzinę temu. Slyszałem co kilkadziesiąt dzwięk załączania (głuche pyknięcie bez efektu włączenia). Na panelu mrugała zielona środkowa dioda. Po otworzeniu lodówki co kilkadziesiąt sekund wraz z dźwiękiem błyskała lampa oświetlenia wewnętrznego. Po odłączeniu lodówki z gniazda i ponownym włączeniu całkowicie głucha (zero lampek, nie działa). Wyjąłem moduł (parę lat temu już raz wymieniany) widoczne osmalenie w części środkowej przy cewce. Wszystkie elementy całe. Nic nie mierzyłem. Koledzy kto naprawia moduły (Warszawa lub mogę wysłać)? Co posprawdzać?
    Z góry dziękuję za pomoc. Rano jedzenie wywożę do teściów.

Lodówka Ariston MBAA 4532 CV - Aktualnie nic nie działa Lodówka Ariston MBAA 4532 CV - Aktualnie nic nie działa Lodówka Ariston MBAA 4532 CV - Aktualnie nic nie działa

0 4
  • Pomocny post
    #2 02 Sie 2016 08:20
    Piotr2608

Poziom 38  

Przywieź - naprawię ów moduł.

1
  • Pomocny post
    #3 02 Sie 2016 08:43
    scalak4
    Poziom 17  

Moduł wygląda na bardzo prosty. Sprawdź rezystory, sprawdź zasilanie układu. Zrób zdjęcie drugiej strony płytki.

0
  • Pomocny post
    #4 02 Sie 2016 10:08
    alekt77
    Poziom 26  

Sprawdź kondensator elektrolityczny C5, może mi się zdaje ale chyba ma wybrzuszoną pokrywkę.
    Lodówka Ariston MBAA 4532 CV - Aktualnie nic nie działa

0
  • #5 05 Sie 2016 13:08
    Marcin_cyb
    Poziom 2  

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Piotr był blisko mnie i przelutował elementy. tak jak pisaliście kondensator/dioda/przelutowanie. Szybka naprawa i moduł działa. Lodówka śmiga :)

0