Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Klimatyzacja nie chłodzi Renault Clio 1.2 16V 75KM

15 Sie 2016 23:16 3324 3
  • Poziom 2  
    Witam,
    kieruje się o pomoc ponieważ mam problem z klimatyzacją. Zacznę od początku. Na początku lata pojechałem nabić oraz odgrzybić klimatyzację. Zaraz po nabiciu chłodziła temp. 8 stopni, lecz trwało to tylko przez dwa tyg użytkowania, po tym czasie wszystko działa lecz nie chłodzi temp 8 lecz około 20 stopni. Sprężarka wszystko pracuje jak należy lecz powietrze leci przez kratki nie takie jak powinno. Dodam jeszcze ze moje auto to Renault Clio II 2002 rok 1.2 16V 75 KM. Dodaje zdjęcia widoku pod maską, jeżeli wiecie o co chodzi to proszę zaznaczyc na zdjeciu lub napisać co jest przyczyną. Z góry dziękuję. Klimatyzacja nie chłodzi Renault Clio 1.2 16V 75KM Klimatyzacja nie chłodzi Renault Clio 1.2 16V 75KM
  • Poziom 33  
    konrad1901 napisał:
    Na początku lata pojechałem nabić oraz odgrzybić klimatyzację. Zaraz po nabiciu chłodziła temp. 8 stopni

To znaczy odgrzybiałeś i nabijałeś? Dlaczego nabijałeś?

Najpewniej masz jakąś nieszczelność. Czynnik chłodzący jest zabarwiony i w miejscu nieszczelności pozostawia np: zielony nalot. Tak czy inaczej bez kontroli w stacji nabijania się nie obejdzie.